Puszenie włosów to problem, który bardzo często się pojawia nie tylko w przypadku posiadaczek włosów falistych i kręconych, gdyż występuje także w przypadku włosów prostych i wysokoporowatych. Włosy są trudne do ujarzmienia, szorstkie i matowe, a także trudne w rozczesywaniu. Dziś podpowiemy Wam domowe i kosmetyczne sposoby na puszenie się włosów.

Skuteczne sposoby na puszenie się włosów – co możecie zrobić? 

Jeżeli włosy się puszą, to przede wszystkim należy stawiać na odpowiednie produkty kosmetyczne, ale również właściwą pielęgnację włosów. Jakie będą skuteczne sposoby na puszenie się włosów? Należy zacząć od tego, że problem może się nasilać, jeżeli zamiast z chłodnego strumienia podczas suszenia korzystacie z gorącego. Najlepiej suszyć włosy z jonizacją, to jeszcze bardziej zniweluje problem, a także pozwoli uniknąć elektryzowania się pasm. Wśród sposobów wartych wypróbowania jest także stosowanie naturalnych olejków na końcówki włosów. Warto nakładać takie, które dopasowane są do stopnia porowatości włosów. Zatem do włosów wysokoporowatych sprawdzi się choćby olejek z awokado, choć można wybrać także olej konopny. Z kolei do włosów niskoporowatych odpowiedni będzie olej kokosowy, który być może macie w swojej kuchni. Włosy należy myć oczywiście odpowiednim szamponem. Najlepiej wybierać szampony o lekkiej formule, które nie zawierają silnych detergentów. Dobrze sprawdzi się formuła z kwasem hialuronowym i naturalnymi olejami, które dostarczają substancji odżywczych do struktury włosów, choćby potrzebnych witamin. Istotne dla ujarzmienia włosów są także proteiny z pszenicy, które intensywnie nawilżają włosy od środka. Ważne by zarówno szampony, jak i odżywki nie posiadały w swoim składzie ani SLS, ani parabenów.   

Life hacki dotyczące puszących się włosów, które warto wykorzystać   

Skoro wiadomo już jak pielęgnować włosy puszące się, to warto również poznać kilka lifehacków dotyczących puszących się włosów. Jeśli Wasze włosy mają tendencję do puszenia się, to zdecydowanie powinniście zainwestować w poduszkę z jedwabną poszewką. Dzięki temu włosy nie będą nieujarzmione po wstaniu z łóżka. Podczas mycia włosów pamiętajcie, by spłukiwać kosmetyki zawsze letnią wodą. Stosujcie metodę OMO, aby od razu ujarzmić włosy przed myciem poprzez zastosowanie nawilżającej odżywki. Warto przed myciem rozczesać włosy, można je też przeczesać po nałożeniu odżywki, a przed aplikacją szamponu. Raz w tygodniu wykonujcie olejowanie. Możecie do tego celu wybrać olej z awokado. Nałóżcie go na pasma na długości, a następnie załóżcie czepek kosmetyczny. Preparat powinien pozostać na głowie przynajmniej przez 2 godziny. Najlepiej jednak pozostawić olej na włosach przez całą noc. Rano wystarczy zemulgować go odżywką i spłukać, a następnie umyć włosy lekkim szamponem na bazie kwasu hialuronowego. Jeśli włosy puszą się i elektryzują pod czapką, to możecie spróbować spryskać wnętrze czapki lakierem do włosów. Jeżeli chodzi o domowe sposoby na puszenie się włosów, to możecie wykonać szybką płukankę octową. Można ją przygotować w prosty sposób. Wystarczy wymieszać 2 szklanki letniej wody z 2 łyżkami octu. Można ją stosować na koniec mycia. Jeżeli macie zamiar suszyć włosy suszarką i nie macie czasu, by stosować chłodny nawiew, to koniecznie nałóżcie wcześniej na włosy kosmetyk termoochronny przed suszeniem ciepłym nawiewem. Może być to serum do włosów bez spłukiwania.