Strona główna PIELĘGNACJA DOTTORE RETINO BOOSTER

DOTTORE RETINO BOOSTER

0
Dottore retino booster

Retino booster marki Dottore, to peeling dwufazowy, łączący peeling chemiczny z aktywną maską. Celem zabiegu jest dostarczenie jak największej ilości jedynej biologicznie aktywnej postaci retinoidów – kwasu retinowego, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu. To świetna terapia anti aging.

O zaletach zabiegu opowiadają eksperci – mgr farm. Małgorzata Zientek oraz kosmetolog Małgorzata Pawłowska, które współtworzą markę dottore wykorzystując swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej.

Na czym polega zabieg retino booster?

M.P. Zabieg retino booster jest zabiegiem przywracającym zmieniony stan równowagi naszej skóry. Retino booster to peeling dwufazowy, łączący peeling chemiczny z aktywną maską zawierającą kompleks retinol + retinyl retinoate.
W pierwszej fazie zabiegu na skórę twarzy, szyi i dekoltu aplikowany jest antyoksydacyjny peeling żelowy (15% witaminy C + 15% kwasu cytrynowego, pH=1.7). Peeling delikatnie oczyszcza i rozjaśnia powierzchnię skóry i przygotowuje ją do aplikacji składników aktywnych drugiego etapu zabiegu.
W drugiej fazie zabiegu nakładana jest maska zawierająca: 4% kompleks retinol + retinyl retinoate, system rozjaśniający skórę i przeciwdziałający powstawaniu przebarwień WhiteTen®, odżywczy olej z awokado oraz lipoproteiny i lipoaminokwasy z oleju kokosowego. Po aplikacji i wmasowaniu maski w powierzchnię skóry należy pozostawić ją na 6–8h. Następnie zmyć wodą. Po zabiegu rekomendowane jest stosowanie intensywnie odbudowującego kremu retino PA, kremów z filtrem słonecznym SPF 50 oraz unikanie ekspozycji na słońce. W trzeciej lub czwartej dobie po zabiegu może nastąpić delikatne złuszczanie skóry połączone z jej tkliwością.  Najlepsze rezultaty i najwyższą skuteczność daje wykonanie serii 4—5 zabiegów w odstępach 2—3 tygodni.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu retino booster?

M.P. W trakcie zabiegu usunięty zostaje martwy naskórek, intensywnie pobudzana jest odnowa komórkowa. Skóra twarzy staje się odświeżona, wygładzona i wypoczęta. Zmarszczki są zredukowane i mniej widoczne. Retino booster to doskonała intensywna terapia anti–aging!

Czy zabieg retino booster jest odpowiedni dla skóry wrażliwej?

M.Z. Tak, ale oczywiście wszystko zależy od reakcji skóry. Formuła i przebieg zabiegu, pomimo że zawiera kwas oraz cząsteczki retinolu i jego pochodnych zostały stworzone tak, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu, które może pojawić się u posiadaczy wrażliwej skóry podczas stosowania większych stężeń retinolu. W przypadku skór jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, najlepsze będzie stosowanie kuracji z mniejszą częstotliwością.

Co wyróżnia zabieg retino booster od innych zabiegów z re tinolem obecnych na rynku?

M.Z. Celem zabiegu jest dostarczenie skórze jak największej ilości jedynej biologicznie aktywnej postaci retinoidów—kwasu retinowego, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry przy jednoczesnym minimalnym podrażnieniu skóry. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu innowacyjnej cząsteczki nowej postaci witaminy A o nazwie retinyl retinoate. Ten nowy ester witaminy A powstał w wyniku połączenia dwóch najaktywniejszych postaci retinoidów: kwasu retinowego z retinolem. Cząsteczka łączy w sobie wszystkie cechy idealnej pochodnej retinolu, którymi są: wysoka aktywność, stabilność oraz bardzo słabe działanie drażniące.