Strona główna PIELĘGNACJA EKOLOGICZNE OZNACZENIA

EKOLOGICZNE OZNACZENIA

0

Jeśli nie jesteś pewna, czy dane kosmetyki są ekologiczne, sprawdź, czy mają na opakowaniu ekoznaki. Przygotowaliśmy dla was listę tych najbardziej znanych. Warto się z nimi zapoznać, bo już nawet popularne marki, takie jak Oriflame, proponują nam linie prawdziwie naturalnych produktów.

Co gwarantują nam loga certyfikatów jakości oraz oznakowania organizacji przyrodniczych, społecznych i środowiskowych – coraz częściej umieszczane na kosmetykach? Przede wszystkim pewność, że produkty zostały dokładnie przebadane i spełniają ekologiczne standardy.

logo EcocertEco-Cert znajdziesz na kosmetykach naturalnych i organicznych. Ten francuski certyfikat wymaga, aby produkt zawierał 95% surowców naturalnych i pochodzenia naturalnego. Gwarantuje optymalne wykorzystanie składników naturalnych przy minimalnej ilości środków syntetycznych, promuje stosowanie składników z upraw ekologicznych.
The Vegan Society logoThe Vegan Societyznak tego stowarzyszenia oznacza, że produkt nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i nie jest testowany na zwierzętach, dzięki czemu pomaga klientom w podjęciu etycznej decyzji podczas zakupów.
 

logo FSCForest Stewardship Council (FSC) to międzynarodowa organizacja promująca odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata, zaświadcza, że papier pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych i zrównoważonych upraw leśnych.

logo FairtradeFairTradew krajach rozwijających się organizacja FairTrade umożliwia rolnikom i pracownikom poprawienie warunków ich pracy, życia oraz zachęca do ochrony środowiska.

Pierwszą na świecie serią z segmentu kosmetyków popularnych uwierzytelnioną przez aż cztery ww. organizacje społeczne dbające o zrównoważony rozwój planety jest linia Ecobeauty Oriflame!

ECO GARANTIEEcoGarantie jest belgijskim symbolem, który oznacza, że produkt jest ekologiczny, bezpieczny i trwały zgodnie z wymogami belgijskiego instytutu certyfikującego Probila Unitrab.
Eko_znakEko-znak to polskie oznaczenie, które przyznawane jest produktom spełniającym takie same wymagania, jak w przypadku Ecolabel.
nie testowano na zwierzętachLogo z króliczkiem informuje nas, że kosmetyki nie były testowane na zwierzętach.
Der Blaue EngelDer Blaue Engel, czyli Błękitny Anioł oznacza, że opakowanie nim oznaczone jest wykonane na bazie tworzyw sztucznych podlegających recyklingowi.
Soil AssociationBritish Soil Association z Wielkiej Brytanii certyfikuje wyłącznie kosmetyki organiczne. Oznacza to, że produkt zawiera min. 95% surowców organicznych!
CosmebioCosmebio to francuski certyfikat. Aby go zdobyć, produkt musi zawierać 95% surowców pochodzenia rolniczego, które mają być ekologiczne.
Cosmos to europejski standard, który obowiązuje na terenie Unii Europejskiej od stycznia 2010 roku. Na kosmetykach naturalnych znajdziesz napis Cosmos-Natural, a na organicznych/ekologicznych Cosmos_Organic.
PETPET ten symbol oznacza materiał, z jakiego wyprodukowano opakowanie. Jest to politereftalen etylenu, który może być poddany recyklingowi.
BioGroBioGro to certyfikat z Nowej Zelandii, który jest przyznawany nie tylko kosmetykom. Reguluje także zasady ekologicznego rolnictwa i hodowli. 
BDIHBDIH to niemiecki znak, który informuje, że do produkcji kosmetyków użyto wyłącznie surowców naturalnych, takich jak: oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów.
Ecolabel

Ecolabel jest głównym i oficjalnym europejskim wyróżnieniem, które wskazuje, że nie tylko produkty nim oznaczone są mniej szkodliwe dla środowiska, ale cały proces produkcji (od surowców po utylizację).

Ozone FriendlyOzone friendly – ten symbol informuje konsumenta, że produkt nie zawiera freonów, które niszczą warstwę ozonową, a tym samym przyczyniają się do globalnego ocieplenia klimatu.

Poprzedni artykułPI NEO TROPICAL PARADISE GIVENCHY
Następny artykułJAK SIĘ OPALAĆ BEZ SZKODZENIA SKÓRZE?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.