Strona główna MODA EKOLOGICZNY DŻINS CONSCIOUS DENIM Z H&M

EKOLOGICZNY DŻINS CONSCIOUS DENIM Z H&M

0

ekologiczne dżinsy HM ekologiczne dżinsy HM

Kolekcja Conscious Denim to dżinsowe ubrania, które powstały z ekologicznych materiałów w przyjaznych środowisku procesach produkcyjnych. Firma H&M zastosowała w tej kolekcji po raz pierwszy stopniowane efekty sprania, aby oszacować wpływ tego procesu na środowisko pod kątem m. in. zużycia energii i wody.

Kolekcja zawiera ubrania damskie, męskie i dziecięce i będzie dostępna na całym świecie w około 1 000 sklepach dla kobiet i 700 dla mężczyzn oraz w sprzedaży online.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani kolekcją Conscious Denim w H&M. Intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby zredukować wpływ procesu produkcyjnego na środowisko oraz wykorzystaliśmy materiały bardziej ekologiczne. Ta kolekcja dowodzi, że zrównoważony rozwój może być tożsamy ze świetnym stylem – mówi Helena Helmersson, szefowa działu zrównoważonego rozwoju H&M.

Conscious Denim to kompletna kolekcja ubrań o nowoczesnych krojach w nasyconych odcieniach indygo – od wąskich dżinsów z obniżoną lub wysoką talią, po fasony boyfriend ze zwężanymi nogawkami. By stworzyć kompletny wizerunek, oprócz tych dżinsowych klasyków proponujemy także ubrania wyprodukowane z materiałów bardziej przyjaznych środowisku, które nosi się zupełnie jak denim. Dżinsy jogger z dzianiny w kolorze indygo są miękkie jak spodnie od dresu, a kombinezon w tym samym odcieniu wykonany z materiału Tencel® ma wyrazistą linię i podkreśla figurę.

Panowie znajdą w kolekcji klasyczne modele z pięcioma kieszeniami z surowego denimu oraz dżinsy o różnych krojach i efektach sprania. Obok dżinsowej marynarki w intensywnym kolorze indygo jest też marynarka z diagonalu w stylu roboczym, a wełniany płaszcz indygo będzie idealny na chłodniejsze dni. Dla dzieci mamy różne modele dżinsów i ogrodniczek wykonane z materiałów bardziej ekologicznych.

Tworząc kolekcję Conscious Denim firma H&M zastosowała kryteria hiszpańskich konsultantów denimu działających pod firmą Jeanologia i przetestowała procesy prania dżinsu pod względem m. in. zużycia wody i energii. Aby spełnić standardy Conscious Denim w H&M, zastosowane materiały muszą być bardziej ekologiczne, a efekty sprania muszą osiągnąć najwyższy poziom według kryteriów Jeanologii.

Każdy element kolekcji Conscious Denim będzie opatrzony metką Clever Care z informacjami o bardziej ekologicznych sposobach użytkowania i konserwacji odzieży, a na sklepowych przywieszkach znajdą się opisy charakterystycznych cech poszczególnych ubrań stanowiących o ich większej zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystko to jest częścią długofalowych działań H&M na rzecz bardziej zrównoważonej mody, a szczegóły na ten temat można znaleźć na hm.com/conscious.

ekologiczne dżinsy HM

EKOLOGICZNY DŻINS CONSCIOUS DENIM Z H&M

 

Poprzedni artykułDODAJ SOBIE ENERGII!
Następny artykułREKONSTRUKCJA PIERSI BEZ TAJEMNIC
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.