EPILACJA LASEROWA EPILIRA

EPILACJA LASEROWA EPILIRA

2879
0
PODZIEL SIĘ

Epilira

Epilację laserową najlepiej wykonywać jesienią/zimą – aby za rok cieszyć się latem gładkim ciałem bez wysiłku;-)

Jeśli masz dość golenia i woskowania nóg (to zajęcie zajmuje kobietom aż 72 dni życia!), pomyśl o epilacji laserowej. Epilira oferuje skuteczny zabieg laserem diodowym, to także atrakcyjny program cenowy na epilację różnych części ciała. 

Dlaczego laser? 

Epilira, epilacja laserowaDr Heather Cameron opublikowała w czasopiśmie „Lasers in Medical Science” porównanie skuteczności różnych metod depilacji. Część pacjentów poddana została zabiegowi z użyciem lasera diodowego, a część z użyciem maszyny IPL. Ci pierwsi deklarowali o 50% wyższą skuteczność w stosunku do efektu po IPL. Laser stosowany w Epilira posiada certyfikaty bezpieczeństwa i jakości FDA – powstał we współpracy z dwoma największymi na świecie firmami specjalizującymi się w technologiach laserowych: Lumenis i Palomar. 

O zabiegu 

Laser diodowy najskuteczniej działa na ciemne owłosienie – jego światło skierowane jest bowiem na melaninę zawartą we włosie. Włos absorbuje światło i ulega zniszczeniu. Laser działa na włoski w fazie wzrostu – to dlatego trzeba kilkakrotnie powtórzyć zabieg, aby całkowicie pozbyć się owłosienia. W wypadku depilacji Epilira najczęściej to 8 seansów. Wiele osób obawia się bólu związanego z depilacją laserową – urządzenie Epilira posiada opatentowaną głowicę HS, która delikatnie zasysa skórę i tym samym sprawia, że zabieg jest prawie nieodczuwalny. Rozciągnięcie skóry redukuje odczucie bólu, nie jest też wtedy konieczne nakładanie żelu przed zabiegiem (większa higiena i komfort). Do wykonania zabiegu potrzebna jest też mniejsza ilość energii, przez co jest on bardziej bezpieczny. Głowica ma ponadto większą powierzchnię niż w innych laserach tego typu – więc zabieg jest jeszcze szybszy! 

Epilira, epilacja laserowa

Działanie głowicy HS – lekkie zasysanie skóry podczas zabiegu 

Zabiegów epilacji laserowej nie można stosować na opaloną skórę, bo wtedy jest ryzyko powstania przebarwień (laser nie rozróżnia melaniny zawartej we włosie i w skórze) – to dlatego jesień będzie najlepszą porą na zaczęcie ich serii. Nie powinnaś też stosować wtedy leków i maści na bazie retinoidów ani innych substancji fotouczulających. Szczegółowe wskazówki dotyczące przygotowań do zabiegu znajdziesz na stronie www.epilira.pl. 

Ile to kosztuje? 

EpiliraPodobno stosując tradycyjne metody usuwania włosków (golenie, wosk, środki chemiczne), średnio w ciągu całego swojego życia kobieta wydaje na nie ok. 32 tys. zł. A może nawet więcej, wystarczy policzyć. Epilira oferuje atrakcyjny system cenowy na zabiegi – oczywiście im więcej zabiegów wykupisz, tym cena pojedynczego jest atrakcyjniejsza. Poza tym każda kolejna część to mniejszy wydatek.

Nam jednak najbardziej podoba się opcja „bez limitu” – nigdy przecież nie wiesz, ile zabiegów da pełen efekt u ciebie (średnio to 8, ale może być mniej lub więcej). Koszt takiej usługi to: 799 zł na jedną część ciała (+ 500 zł każda dodatkowa część) oraz 3799 zł za całe ciało (podział na części ciała zobaczysz na rysunku po prawej). 

Na stronie www.epilira.pl znajduje się fajny interaktywny planer zabiegów – polecamy!

Jedyny minus – na razie zabiegi Epilira wykonasz tylko w 3 gabinetach w Warszawie (Rclinic, Wellderm i Medycyna Urody), ale już niebawem dołączą do nich kolejne miejsca w innych miastach. 

 

Epilira
Epilira to też profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji skóry po epilacji w domu. 

Tekst: Anna Kondratowicz

Wszystkie zdjęcia i rysunki ze strony www.epilira.pl