Strona główna FRYZURY FARBOWANE WŁOSY LUBIĄ POŁYSK

FARBOWANE WŁOSY LUBIĄ POŁYSK

Fryzury wiosna-lato 2010, Sally Brooks dla Nivea

Zapewniają go im oczywiście farby. Potem jednak – podczas spłukiwania się pigmentów – kolor może zacząć matowieć. Dlatego tak ważne jest stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych nadających włosom połysk. Udoskonalone produkty – do blondów i ogólnie włosów farbowanych – wprowadza Nivea.

Ponad 80% kobiet w Europie farbuje włosy. Włoszki pragną przede wszystkim ukryć siwiznę, Hiszpanki dodają sobie w ten sposób pewności siebie, natomiast Polki i Niemki chcą wyglądać bardziej atrakcyjnie – tak wynika z badań GFK (Usage and attitude study 2008 dla NIVEA Hair). I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że częste farbowanie negatywnie wpływa na stan włosów – zwłaszcza gdy poddajesz je częstym zabiegom stylizacyjnym (np. na ciepło), związujesz je czy tapirujesz (to wywołuje uszkodzenia mechaniczne).

Brak lipidów

To – zdaniem naukowców Nivei – główny powód często kiepskiej kondycji włosów farbowanych – w zdrowych włosach znajdują się one między łuskami, tworząc rodzaj łączącego je spoiwa i, tak jak w skórze, bariery ochronnej – bez wystarczającej ilości lipidów łuski nie przylegają ściśle do siebie, a włosy tracą gładkość, stają się szorstkie i kruche. Stąd pomysł na wykorzystanie tzw. ciekłych kryształów (mieszanki skrystalizowanych pochodnych cholesterolu) – substancji o budowie zbliżonej do lipidów występujących w strukturze włosa. Dzięki niej włosy stają się gładkie, a takie ładnie odbijając światło – co daje efekt zdrowego połysku. Ciekłe kryształy stanowią główny składnik udoskonalonej linii pielęgnacyjnej i stylizacyjnej do włosów farbowanych – Color Crystal Gloss.

Filtry UV i antyoksydanty

Te składniki to nie tylko baza nowoczesnych kremów do twarzy. Znalazły się też w linii Color Crystal Gloss (filtry chronią włosy przed szybkim płowieniem). Szczególny antyoksydant, przez wielu kosmetologów uważany za przełomowy, znalazł się w linii Blonde Gloss do włosów rozjaśnianych. Jest to wyciąg z jagód Acai. Są to owoce drzewa palmowego z regionu wschodniej Amazonii bogate w ziołowe proteiny roślinne i przeciwutleniacze: witaminy A, C i B1. Stanowią one naturalną przeciwwagę dla agresywnych chemicznych zabiegów rozjaśniania włosów i neutralizują ich negatywne efekty. Także w tej linii znajdziesz oczywiście filtry UV (włosy blond szczególnie szybko tracą ładny kolor, połysk i wilgoć).

Fryzury wiosna-lato 2010, Sally Brooks dla Nivea

Fryzury na wiosnę-lato 2010 – na ciemnych włosach – przygotowane przez znaną stylistkę fryzur, dyrektora artystycznego Nivea, Sally Brooks.

Gama Color Crystal Gloss

Przeznaczona jest do włosów farbowanych i z pasemkami. W jej skład wchodzą:

 • 1-minutowa maseczka (200 ml, 16 zł)
 • szampon (250 ml, 9 zł)
 • odżywka (200 ml, 9 zł)
 • maska (300 ml, 18 zł)
 • lakier (250 ml, 13 zł)
 • pianka (150 ml, 13 zł)
 • sprej podkreślający kolor (150 ml, 17 zł)

Color Crystal Gloss do włosów farbowanych, Nivea

 

Fryzury wiosna-lato 2010, Sally Brooks dla Nivea

Nawet tapirowane lub spięte włosy powinny zachować zdrowy połysk (fryzury: Sally Brooks)

Gama Blonde Gloss

To linia do włosów rozjaśnianych. W jej skład wchodzą:

odżywka (200 ml, 9 zł)

 • szampon (250 ml, 9 zł)
 • sprej rozświetlający pasemka (150 ml, 16 zł)
 • balsam podkreślający refleksy włosów blond (150 ml, 16 zł)
 • lakier (250 ml, 13 zł)
 • pianka (150 ml, 13 zł)

Blonde Gloss Nivea

 

Poprzedni artykułSHIVAMATA – RELAKS Z KOLCAMI
Następny artykułKATE MOSS W NOWYCH KOLORACH WIOSNY
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]