Strona główna DZIEJE SIĘ HOROSKOP RZYMSKI

HOROSKOP RZYMSKI

0

Starożytni Rzymianie każdemu dniu tygodnia przypisywali inny owoc. Miały one symbolizować naturę urodzonej w danym dniu osoby. Zobacz, co przygotowali dla ciebie 😉

tekst: Karolina Toporek

Brzoskwinia

Osoby urodzone w poniedziałek

Tak jak poniedziałek jest pierwszym dniem w tygodniu, tak i ludzie urodzeni w tym dni pierwszymi wśród innych. Ich głównymi cechami są odwaga i wola walki, a czasami nawet skłonności do ryzyka. Czasami aby popisać się swoim otoczeniem, dobrowolnie podejmują się spraw ponad siły, nie patrząc, że wyręczają w ten sposób innych, sprytnie z tego korzystających. Osoby urodzone tego dnia mają wszystkie cechy przywódcze. Ich planetą opiekuńczą jest Słońce. Życie może być dla nich jednym wielkim pasmem sukcesów, ale pod warunkiem nieustannej rzetelnej pracy nad sobą.

Horoskop rzymskiJabłko

Osoby urodzone we wtorek

Masz bardzo korzystny i bardzo szeroki wachlarz zalet. Jesteś wysoko ceniony jako przyjaciel, na którego zawsze można liczyć. Jesteś także podziwiany jako gospodarz, którego kuchnia słynie ze wspaniałych i wyszukanych potraw. Potrafisz być duszą towarzystwa, więc w każdym jesteś chętnie widziany. Podziw wzbudza także twoja umiejętność zorganizowania sobie życia, czego ci wszyscy zazdroszczą. Największą wadą, z którą musisz stale walczyć, jest roztargnienie.

Mandarynka

Osoby urodzone w środę

Twoje najważniejsze cechy to powaga, zrównoważenie i cierpliwość, a twoją główną dewizą jest śpiesz się powoli. Nie lubisz szybko i spontanicznie podejmować decyzji, uważając, że wszystko trzeba najpierw bardzo dobrze przemyśleć. Zbyt często oczekujesz rozwiązania pewnych spraw poprzez upływ czasu i jesteś bardzo zawiedziony, gdy okaże się, że jednak konieczna była twoja własna, szybka decyzja. W ten właśnie sposób bardzo dużo w życiu tracisz i dlatego musisz wytężyć wszystkie siły na przezwyciężenie tej słabości.

 

Gruszka

Osoby urodzone w czwartek

Twoje najważniejsze cechy to przebojowość, poczucie odpowiedzialności za wszystko, co dzieje się wokół, fantazja i idealizm. Za punkt honoru stawiasz sobie nieustanną walkę o sprawiedliwość i swobodę. Masz dużo zapału i dobrych chęci, ale zazwyczaj przeliczasz się co do własnych możliwości i w końcu brakuje ci energii, by wprowadzić w życie swe wspaniałe plany. Wtedy popadasz w zniechęcenie, czujesz się nieszczęśliwy i oszukany. Rada dla ciebie – więcej wytrwałości w realizacji swoich dążeń.

 

Oliwka

Osoby urodzone w piątek

Twoja życiowa maksyma to – najpierw praca i obowiązki, a dopiero potem przyjemności. Chwalebna to zasada, należy jednak pamiętać, że przesada bywa niekorzystna. Przez swą skłonność do perfekcji i precyzji zbyt często gubisz się w drobiazgach, zapominając o sednie sprawy, ale dążysz ze wszystkich sił do perfekcjonizmu. Niestety, w życiu nie wszystko może być idealne.

 

Pigwa

Osoby urodzone w sobotę

Twoje najważniejsze cechy to szlachetność, odwaga i dobroć. Robisz wrażenie osoby spokojnej, a czasami nawet nieśmiałej, ale to tylko pozory – faktycznie nie łatwo cię usidlić i poskromić. Jeśli ktoś sprawia ci przykrość lub bezpodstawnie krytykuje, potrafisz się zmienić z łagodnej owieczki w dzikiego tygrysa. Mimo że uważasz, iż nikt nie powinien narzucać ci swojego zdania, korzystaj jednak czasem z rad przyjaciół…

 

Ananas

Osoby urodzone w niedzielę

Twoje najważniejsze cechy to pewność siebie, przebojowość i optymizm. Masz bardzo cenny dar wychodzenia obronną ręką z nawet najtrudniejszych sytuacji życiowych. Nie dasz się pokonać żadnym przeciwnością losu i nie ma dla ciebie spraw niemożliwych do załatwienia. Cechuje cię nieprzeciętna ciekawość życia i chęć doznawania coraz to nowych przygód. Tego dnia rodzą się najwięksi pisarze i myśliciele.

 

Orzech

Osoby urodzone 15 marca, 15 maja, 15 lipca bez względu na dzień tygodnia

Jesteś osobą bardzo zmienną i ciągle balansujesz między przesadną euforią a bezgraniczną depresją. Zbyt intensywnie, wręcz pokazowo manifestujesz swoje uczucia, co bywa odbierane z niechęcią przez twoje otoczenie i może być przyczyną lekceważenia spraw i problemów, które są dla ciebie bardzo istotne. Jesteś typowym indywidualistą, wyzbywającym się przeciętności i przez to właśnie często nie rozumieją cię nawet bliscy.

 

Agrest

Osoby urodzone 13 października bez względu na dzień tygodnia

Jesteś typowym domatorem i wielkim samotnikiem. Bardzo cenisz stabilizację i bardzo przeżywasz wszelkie rozstania. Należysz do ludzi kulturalnych, o dużym zasobie wiedzy, jednak nie zawsze umiesz we właściwy sposób wiedzę tę spożytkować. Masz niewielu przyjaciół, ale za to są to przyjaźnie na całe życie.

Poprzedni artykułSOLARIUM – TAK CZY NIE?
Następny artykułHOROSKOP PTASI
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.