Strona główna DIETA I ZDROWIE Herbalife

Herbalife

0

Herbalife to system odchudzania oparty na nauce zdrowego komponowania posiłków, przyjmowaniu suplementów diety oraz piciu specjalnie skomponowanych koktajli dostępnych do zakupu u dystrybutora marki. Podobno dzięki Herbalife można schudnąć dowolną ilość kilogramów. Nic jednak nie odbędzie się bez poświęcenia, energii i pieniędzy…

„Chcesz być piękna? Musisz mieć kasę”
…tak o amerykańskiej metodzie odchudzania wypowiada się jedna z internautek. Jak podają forumowicze, odchudzanie z Herbalife to koszt 300-800zł miesięcznie. W koszt wliczone są konsultacje telefoniczne z doradcą, mieszanki do przygotowywania koktajli, tabletki oraz rozpisana dieta wraz z przepisami na dietetyczne posiłki. Wielu twierdzi, że warto, bo metoda faktycznie działa. Jeśli wierzyć internautom, niektórzy chudną nawet 30kg!

Na czym polega dieta Herbalife?
W większych miastach i w internecie znajdziemy punkty dystrybucji marki. Można w nich uzyskać analizę i diagnozę naszego problemu oraz skorzystać z porady konsultanta, który dobierze dla nas koktajle, tabletki i dietę. W zależności od tego, ile mamy do zrzucenia i jak szybko, odchudzanie będzie nas kosztować kilkaset złotych miesięcznie. Nie każdego stać na taki wydatek – mówią niektórzy. Zwolennicy zaś przekonują, że koszty zakupu koktajli i żywności się bilansują, bo to, co wcześniej wydawali na jedzenie, teraz inwestują w koktajle i tabletki.
Średnio na diecie Herbalife chudnie się 1kg tygodniowo. Niektóre posiłki są zastępowane specjalnymi mieszankami do rozpuszczenia w wodzie lub mleku. Do tego dochodzą suplementy diety i obowiązek picia minimum 2l wody dziennie. Posiłki również są dokładnie zaplanowane, wskazana jest też aktywność fizyczna.
Po etapie odchudzania, w którym osiągniemy wymarzoną wagę, następuje proces stabilizacji i utrwalania nowych nawyków. Niektórzy członkowie dyskusji internetowych przyznają, że zrezygnowali z tego etapu ze względu na chęć zaoszczędzenia, jednakże wielu z nich dodaje od razu, że „dorobili” się niestety efektu jo-jo.  Tak się stało w przypadku tych osób, które powróciły do dawnego stylu życia. Niestety – tutaj nie ma cudów. Szczupła sylwetka nie utrzyma się sama – po zakończeniu odchudzania należy o nią dbać rozsądnie się odżywiając i uprawiając choćby lekką, lecz regularną aktywność fizyczną.

Nasza opinia
Decydując się na dietę Herbalife przygotuj się na spore koszty i prawdziwą rewolucję w odżywianiu. Z drugiej strony – jeśli wierzyć internautom, metoda naprawdę działa i pozwala osiągnąć wymarzone rezultaty. Jednakże żeby je utrzymać, będziesz się musiała wysilić – Herbalife jest dobre, ale nie wykona za ciebie pracy, nie zamknie lodówki na klucz i nie wykona gimnastyki J
Mamy tylko taką sugestię… jeśli czujesz, że jesteś gotowa na zmiany i postanowiłaś schudnąć, to może najpierw wypróbuj mniej kosztownych lub wręcz darmowych metod, jak np. picie dużych ilości wody, jogging, odstawienie słodyczy, zwiększenie udziału warzyw w diecie… Jeśli będziesz rzetelna, może się okazać, że żadne kupne „odchudzacze” są niepotrzebne!

Poprzedni artykułWęglowodanowa
Następny artykułJaglana
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.