Strona główna PIELĘGNACJA INNOWACYJNA DEPILACJA BEZPASKOWA DEPILÈVE

INNOWACYJNA DEPILACJA BEZPASKOWA DEPILÈVE

0

gładkie nogiSezon na gładkie ciało w pełni! Poznaj wyjątkową metodę bezpaskową marki Depilève, która jest niezastąpiona w depilacji małych i delikatnych obszarów, takich jak bikini, pachy czy twarz. Zobacz, co ją wyróżnia na tle klasycznego „wosku” i dlaczego Twoje ciało ją pokocha 🙂

Depilève kontra paski

W najpopularniejszej metodzie paskowej wykorzystuje się woski miękkie o lepkiej konsystencji – dzięki temu włoski przyklejają się do paska, co pozwala – po energicznym zerwaniu – skutecznie jej usunąć. Jest to metoda profesjonalna, pod warunkiem że usługa jest wykonana prawidłowo. Warto jednak mieć świadomość jej zalet i wad. Zalety: szybkość, łatwość wykonania, skuteczność. Jej wady? Jest przeznaczona tylko do większych obszarów np. łydek. Lepkość wosku miękkiego wyklucza powtórne nałożenie wosku na to samo miejsce. Ryzyko uszkodzenia naskórka jest wówczas zbyt duże. Poza tym zabieg jest dosyć bolesny, ponieważ wosk przykleja się nie tylko do włosków, ale też do skóry.

9 na 10 kosmetyczek zna woski Depilève

logo depileveMetoda bezpaskowa, tzw. stripless, została stworzona specjalnie do depilacji małych i delikatnych obszarów – tam, gdzie włos ma mocną strukturę i jest głęboko osadzony, a skóra jest cienka i delikatna (przede wszystkim bikini i pachy). Woski bezpaskowe Depilève nie przyklejają się do skóry (tylko do samych włosków!), co w razie potrzeby pozwala na kilkakrotne powtórzenie depilacji w tym samym miejscu. Dowolność w zakresie regulacji wielkości nałożonej łatki wosku (aplikuje się go drewnianą szpatułką) pozwala dotrzeć do okolic trudnodostępnych. Istotna jest również temperatura wosków (42 stopni C) – dzięki temu skóra rozgrzewa się, rozszerzając ujścia mieszków włosowych, co ułatwia skuteczne wyrwanie włosów, a sam zabieg jest bardziej komfortowy i niebolesny! 

depilacja woskiem

WoskSuperplastyczne woski

Woski Depilève, w odróżnieniu od innych wosków na rynku, mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent (70%) żywicy z najlepszego gatunku sosny, co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Dodatek wyciągów roślinnych z azulenu, lawendy, masła karite, oliwy z oliwek i innych cennych składników powoduje, że depilację Depilève można dopasować indywidualnie do potrzeb nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skóry. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm).

Podczas depilacji ważny jest odpowiedni nacisk przy nakładaniu wosku na skórę. Im „mocniej” nakładany jest wosk, tym lepiej włos wtapia się w jego strukturę, dzięki czemu skutecznie zostanie potem wyrwany – często z całą cebulką i częścią zarodków. Dlatego właśnie metodę bezpaskową uznaje się za najskuteczniejszą.

Do wyboru, do koloru

Depilève oferuje bardzo szeroką ofertą wosków do depilacji profesjonalnej, w tym oprócz klasycznych wosków miękkich do depilacji paskowej – woski twarde i superplastyczne Film Wax do depilacji bezpaskowej. Każdy rodzaj wosku podany jest w kilku wersjach z różnymi składnikami o charakterze pielęgnacyjnym. To pozwala na bardzo indywidualne dobieranie wosków do rodzaju skóry.

Wosk twardy z masłem karité przeznaczony jest dla skóry suchej. Oliwkowy lubią panie ze skórą opaloną, a azulenowy (o obłędnym morskim kolorze!) – te z wrażliwą. Popularnością cieszy się też twardy wosk złoty – o kremowej konsystencji, z naturalną żywicą z sosny, woskiem pszczelim i lanoliną. Nowością jest ekskluzywna formuła wosku zawierająca czarne trufle. Delikatny, skuteczny i aromatyczny wosk polubią nawet najbardziej wymagające klientki!

Woski depileve
Twarde woski do depilacji bezpaskowej: Czarna Trufla, Oliwkowy, Złoty, Masło Karite, Różany i Azulenowy.

marka istnieje 30 lat, w Polsce obchodzi 15-lecie

Przygotowanie do zabiegu

Oliwka depilevePrzed depilacją nie powinno się intensywnie opalać ani poddawać skóry zabiegom złuszczającym. Skóra powinna być zdrowa – bez podrażnień i świeżych skaleczeń. Woski Depilève pozwalają usuwać włoski o długości już 0,5 mm – im jednak dłuższe (choć nie za długie, maksymalnie 0,5 cm), tym łatwiej się ich pozbyć. Jeśli planujesz usunięcie wąsika, nie możesz mieć opryszczki.

W gabinecie najpierw czeka Cię odtłuszczenie włosków specjalnym preparatem – to ważne, ponieważ włos odtłuszczony lepiej „współpracuje” z woskiem wtapiając się w niego całą swoją strukturą, co zwiększa skuteczność depilacji.

Ekspert– W tym miejscu nie mogę nie wspomnieć o Pre-Waxing Oil – oliwce przed depilacją. Często jej stosowanie mylnie traktowane jest jako przygotowanie do zabiegu – wyjaśnia Magdalena Nagajek, główny szkoleniowec Depilève. – Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze oliwka ma konsystencję żelową i nie pozostawia tłustej powłoki na skórze jak zwykła oliwka. Po drugie – powinna być stosowana zawsze po odtłuszczeniu skóry i włosa. Celem nałożenia oliwki przed depilacją jest bowiem zmiękczenie – „uplastycznienie” wosku, którym wykonujemy zabieg. Dodatkowo jej użycie zwiększa komfort depilacji. Pamiętajmy jednak, że stosowanie tej metody łagodzi odczucia, uplastycznia wosk, lecz w rezultacie uniemożliwia depilację włosów trudnych – bardzo krótkich, sztywnych, mocno osadzonych.

Depilève jest obecna w 96 krajach na 6 kontynentach

Po zabiegu

ampułki depileveOczyszczający olejek (np. Olejek z azulenem Gold 3) usunie pozostałości wosku po depilacji, nawilży i odżywi skórę. – Po oczyszczeniu skóry z wosku należy ją wyciszyć, uspokoić i ukoić. W tym celu proponuję mleczka łagodzące lub kremy maski, które złagodzą i zabezpieczą powierzchnię naskórka – dodaje Magdalena Nagajek. Krem łagodzący Gold tonizuje skórę, zapobiega zaczerwienieniu i podrażnieniom, łagodzi uczucie pieczenia po depilacji. W ofercie Depilève znajdują się też specjalne preparaty do codziennego stosowania zapobiegające wrastaniu włosków i zapaleniu mieszków włosowych oraz ampułki opóźniające odrastanie włosków (rosną wolniej i jest ich mniej).

Trendy w depilacji intymnej

Metoda bezpaskowa jest szczególnie polecana do depilacji okolic bikini – dzięki czemu możesz bez obaw nosić najmodniejsze fasony kostiumów plażowych i cieszyć się higieną oraz estetyką okolic intymnych przez całe lato. Do wyboru masz kilka wariantów depilacji intymnej wykonywanej metodą bezpaskową:

  • klasyczna – depilacja płytka do linii majtek + ścieżka
  • brazylijska – depilacja głęboka, bez obszaru międzypośladkowego + ścieżka
  • hollywoodzka – depilacja całkowita, z obszarem międzypośladkowym + ścieżka

BikiniListę salonów wykonujących zabiegi Depilève znajdziesz na:
www.depilevepolska.pl

 

logo depilevedepilacja depileve