Ta metoda dbania o cerę znana jest od wielu pokoleń. Sprawdź, jak ją prawidłowo wykonać i jakie daje efekty.
Głównym celem parówki na twarz jest usunięcie z niej zanieczyszczeń znajdujących się na jej powierzchni i w głębi. Świetnie sprawdza się, gdy chcemy oczyścić pory czy pozbyć się wągrów.
Przed przystąpieniem do zabiegu, dokładnie oczyść twarz z makijażu i zanieczyszczeń. Wybieraj do tego celu kosmetyki delikatne i hipoalergiczne, by uniknąć ewentualnych podrażnień.
Następnie zagotuj odpowiednią ilość wody. Jeśli masz cerę:
- normalną – dodaj do wody suszoną lawendę (działa relaksująco)
- tłustą – dodaj do wody cytrynę (działa oczyszczająco)
- wrażliwą – dodaj do wody torebkę rumianku (działa łagodząco).
Potem nachyl się nad miską z wodą na głowę załóż ręcznik i utwórz nad miską namiot. Pozostawaj pod wpływem pary ok. 15 minut (jeśli masz cerę wrażliwą, wsytarczy 10 minut).
Następnie opłucz skórę letnią wodą i delikatnie osusz czystym ręcznikiem. Nałóż na twarz maseczkę dopasowaną do potrzeb twojej skóry – dzięki parówce jej działanie będzie jeszcze lepsze. Po usunięciu maseczki przetrzyj skórę tonikiem i nałóż krem nawilżający.
Parówkę można wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu, ale pod warunkiem, że nie zauważyłaś, że szkodzi twojej skórze (pod jej wpływem, mogą na przykład pękać naczynka. Parówka nie jest wskazana dla osób z cerą naczyniową lub podrażnioną.
Odpowiedziała: Kasia Kosieradzka