Dokładne usunięcie hybrydy ma ogromne znaczenie dla trwałości nowej stylizacji. Jeśli wykonasz je niepoprawnie, możesz osłabić płytkę, przesuszyć skórki, a nawet doprowadzić do uczulenia. Co więc wybrać: klasyczne rozpuszczanie acetonem czy moc frezarki do paznokci? Obie metody mają swoje zalety i wady. Sięgnij po tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i umiejętnościom.
Dlaczego poprawne usuwanie hybrydy jest tak ważne?
Zdajemy sobie sprawę, że temat usuwania hybrydy nie jest tak ekscytujący, jak dobieranie wzorów, kolorów i kształtu płytki. Jednak trwałość manicure’u zależy nie tylko od samego malowania, ale również od precyzji zdejmowania. Liczą się dokładność i uważność na detale. Co sprawdzi się lepiej: frezarki kosmetyczne czy aceton? Niezależnie od wybranej metody, pozytywnym skutkiem poprawnego ściągania stylizacji będzie mocna i zadbana płytka oraz większa trwałość hybryd. A przecież o to w tym chodzi!
Ściąganie stylizacji hybrydowej powinno być równie staranne jak jej wykonanie. Dlaczego? Dokładnie oczyszczona płytka zapewnia lepszą przyczepność nowej hybrydy – powinna być gładka, bez śladów tłuszczu, kurzu i pozostałości poprzedniej stylizacji, np. bazy. Tylko wtedy kolejne warstwy lakieru będą się dobrze trzymać.

Poprawne ściąganie hybryd ma znaczenie dla trwałości nowej stylizacji
Niepoprawne zdejmowanie hybrydy, niezależnie od wybranej metody, może negatywnie wpłynąć na kondycję paznokci i skórek. Dlatego warto podchodzić do tego etapu z rozwagą. Zarówno aceton kosmetyczny, jak i nowoczesne frezarki do paznokci kupisz w sklepie online Cosmetics Zone.
Plusy i minusy acetonu kosmetycznego
Aceton kosmetyczny to popularna metoda zdejmowania hybryd, szczególnie wśród osób początkujących. Jest łatwy w użyciu i stosunkowo tani. Wystarczy nasączyć waciki bezpyłowe preparatem, przyłożyć je do paznokci, owinąć folią i pozostawić na około 10–15 minut. Gdy lakier zmięknie, należy delikatnie usunąć jego resztki drewnianym patyczkiem i wypolerować paznokcie bufferem.
Na co uważać? Aceton to silny rozpuszczalnik. Przy częstym stosowaniu może osłabiać i wysuszać płytkę paznokcia oraz skórki, szczególnie jeśli często zmieniasz manicure. Nie sprawdzi się także w przypadku najmocniejszych baz, np. żelowych, które wymagają usuwania mechanicznego. Dodatkową wadą tej metody jest jej czasochłonność. Cały proces rozpuszczania i zdejmowania resztek hybrydy może zająć kilkanaście minut.
Wady i zalety frezarki do paznokci
Profesjonalne frezarki do paznokci coraz częściej pojawiają się w domach miłośniczek manicure’u. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ to wszechstronne urządzenia, które nie tylko ułatwiają usuwanie hybryd, ale także pozwalają opracować płytkę i skórki czy modelować żelowe przedłużenia. Ich największą zaletą jest szybkość i dokładność. Zdjęcie hybrydy zajmuje zaledwie kilka minut.
Jednak elektryczna frezarka do paznokci ma swoje wady. Nieumiejętne posługiwanie się tym urządzeniem może prowadzić do poważnych zniszczeń, np. bolesnego przepiłowania płytki lub nawet uszkodzenia macierzy i zaburzenia wzrostu paznokcia, co negatywnie wpływa na jego wygląd.
Dlatego warto zainwestować w kurs, na którym doświadczona stylistka nauczy Cię, jak odpowiednio dobierać frezy oraz dostosowywać obroty, kąt i siłę nacisku urządzenia do wybranego etapu manicure’u. Zarówno frezarka, jak i szkolenie, wiążą się z wydatkami. Kiedy jednak opanujesz technikę użytkowania sprzętu do perfekcji, praca nad stylizacją zyska zupełnie nową jakość. Ostateczna decyzja należy do Ciebie!