JAK ODWRÓCIĆ SKUTKI STARZENIA BEHAWIORALNEGO W SPA?

JAK ODWRÓCIĆ SKUTKI STARZENIA BEHAWIORALNEGO W SPA?

1517
0
PODZIEL SIĘ

Proces starzenia się organizmu, w tym także skóry, zależy bardziej od stylu życia niż czynników genetycznych. Odkrycie to zdefiniowano jako starzenie behawioralne. Stało się ono inspiracją dla twórców Bioline 24.7 naturalbalance – pierwszej linii kosmetyków i zabiegów skomponowanych z myślą o złożonych uwarunkowaniach tego procesu.

Starzenie behawioralne

Zaawansowane medyczne programy badawcze, prowadzone na tych samych pacjentach nieprzerwanie w okresie 20 lat przez grupę 2 500 amerykańskich lekarzy, wykazały, że stan ludzkiego organizmu w wieku dojrzałym (zdrowie, forma, wygląd) zależny jest w 70% od stylu życia i czynników zewnętrznych, a jedynie w 30% od zmian genetycznych. Wyniki tych badań pociągnęły za sobą zmiany w postrzeganiu mechanizmów starzenia. Pokazały, że współczesny styl życia i wpływ środowiska są głównymi czynnikami, które determinują ten proces – nazwano go mianem starzenia behawioralnego, w odróżnieniu od starzenia genetycznego.

Przyczynami przyspieszającymi proces starzenia behawioralnego są między innymi: stres, niewłaściwe odżywianie, brak aktywności fizycznej, zanieczyszczenie otoczenia, palenie tytoniu czy promieniowanie UV. Następstwem ich stałego, stopniowo niszczącego oddziaływania, jest naruszenie stanu równowagi organizmu (tzw. homeostazy), spowodowane istotnym deficytem witamin, mikro- i makroelementów oraz tlenu, a także obniżeniem stężenia wielu pierwiastków i związków niezbędnych do życia. Odpowiedzią medycyny na te problemy są zaawansowane i wielopłaszczyznowe terapie, które które służą przedłużaniu życia poprzez dostarczanie lub uzupełnianie niedoboru tych substancji. Spośród wielu można wymienić takie, jak: kwercetyna, resweratrol, buteina, fisteina czy spermidyna.

Bioline 24.7 naturalbalance

Odkrycia naukowe stały się dla specjalistów z ośrodków badawczych Bioline podstawą do rozwoju innowacyjnego programu zabiegowego i linii kosmetyków Bioline 24.7 naturalbalance, których zadaniem jest powstrzymywanie procesu starzenia poprzez niwelowanie skutków negatywnego oddziaływania czynników behawioralnych na skórę. Ich zadaniem jest wyrównywanie deficytów w skórze, rzutujących na jej prawidłowe funkcjonowanie i wpływających na przyspieszanie procesów starzenia. Innowacyjność kosmetyków wynika także z unikalnej kompozycji składników.

Bioline 24.7 naturalbalance

Receptury Bioline 24.7 naturalbalance bazują na zaawansowanych biotechnologicznie składnikach aktywnych o działaniu osłonowym oraz przeciwstarzeniowym. Uzupełniają one w skórze braki niezbędnych witamin, makro- i mikroelementów oraz tlenu, a także dostarczają związków, które mają zasadnicze znaczenie dla zachowania jej młodego wyglądu. Składniki te pozyskiwane są w nowoczesnych laboratoriach biochemicznych z naturalnych wyciągów, ze starannie wyselekcjonowanych roślin. Pochodzą one z nieskażonego, endemicznego alpejskiego regionu Trentino Alto Adige, w którym narodziła się marka Bioline. Głównym kryterium wyboru komponentów był poziom zawartości w nich naturalnej kwercetyny – substancji, którą nowoczesna medycyna zalicza do kluczowych czynników przedłużania życia. Kwercetyna to flawonoid z grupy wymiataczy wolnych rodników określany także jako witamina P. Związek ten wyróżnia się wielokierunkowym, pozytywnym oddziaływaniem na skórę na poziomie komórkowym. Opóźnia procesy starzenia, działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Korzystnie wpływa także na układ krążenia, wspomaga działanie witaminy C oraz doskonale współgra z witaminą E w jej funkcji przeciwzapalnej.

Bioline 24.7 naturalbalance to nowa idea pielęgnacji oparta na wiedzy medycznej w dziedzinie starzenia behawioralnego. Otwiera ona nowy rozdział w kosmetologii. Jej istotą jest profilaktyka w celu zachowania młodości, jako inwestycji w jakość życia teraz i w przyszłości. Od innych rozwiązań kosmetycznych, skoncentrowanych na funkcjach naprawczych i niwelowaniu objawów procesu starzenia, odróżnia ją także odejście od segmentacji zabiegów ze względu na rodzaj skóry czy grupę wiekową lub płeć.

Punktem wyjścia dla pielęgnacji Bioline 24.7 naturalbalance jest profesjonalny program zabiegowy wykonywany w gabinecie kosmetycznym, z zastosowaniem odpowiednio skomponowanych ze sobą kosmetyków. Dla osiągnięcia pełnowartościowej pielęgnacji, wzmocnienia i przedłużania efektów zabiegu kosmetycznego oraz kompleksowego dbania o skórę, eksperci Bioline stworzyli także produkty do pielęgnacji domowej.

Bioline 24.7 naturalbalance

Lansowanie nowej linii odbyło się w mazurskim hotelu Azzun z udziałem właścicielki Kosmoprof, dystrybutora marki Bioline w Polsce, oraz dziennikarek.

Kosmetyki w linii:

woda kwiatowa Bioline 24.7 naturalbalance

Bioline 24.7 naturalbalance Woda Kwiatowa Aqua Floral(200 ml, 161 zł)

Nasz hit! Innowacyjna formuła micelarna o podwójnym działaniu: usuwa makijaż i  zanieczyszczenia z twarzy oraz chroni równowagę fizjologiczna skóry. Odżywia i zmiękcza. Nadaje świeży i promienny wygląd.  Odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry, także dla cery delikatnej.  Składniki aktywne: wyciąg z kwiatów czarnego głogu i bławatka, owocu czereśni, korzenia paproci, kwas hialuronowy

Bioline 24.7 naturalbalance Woda Owocowa. Aqua Fruits (200 ml, 161 zł)

woda owocowa Bioline 24.7 naturalbalanceCudownie pachnący energizujący lotion w sprayu, odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Odświeża i przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Witaminizuje, pobudza natlenianie, rewitalizuje, nawilża i chroni. Przeznaczony dla skóry podczas lub po przebywaniu na słońcu, w podróży, podczas ćwiczeń fizycznych, po goleniu. Składniki aktywne: wyciągi z owoców maliny, czarnej porzeczki, czarnej borówki, czereśni i kiwi, z korzenia prawoślazu oraz pantenol.

Bioline 24.7 naturalbalance Piling enzymatyczno–ścierający. Phyto duo gommage (100 ml, 169 zł)

peeling Bioline 24.7 naturalbalancePowstał na bazie podwójnej receptury złuszczającej: enzymatycznej i mechanicznej.  Poprawia teksturę skóry i wygładza ją oraz  pomaga zachować jasny i promienny  wygląd. Składniki aktywne: wyciągi z pestek moreli, z owoców papai i ananasa , olej ze słodkich migdałów.

Bioline 24.7 naturalbalance Nektar Witaminowy (C+E). Vitamin C+E nektar (50 ml, 187 zł)

nektar Bioline 24.7 naturalbalanceSerum stworzone z myślą o wspomaganiu naturalnej energii skóry.  To koncentrat botaniczny, który łączy witaminy (C, E, prowitaminę B5) z wyciągami z owocu dzikiej róży i bylicy. Zwalcza oznaki stresu i zmęczenia. Składniki aktywne: wyciągi z owocu dzikiej róży i bylicy (górna część), witaminy C+E, prowitamina B5.

Bioline 24.7 naturalbalance Krem Natleniający. Botanical O2 (60 ml, 198 zł)

krem natleniający Bioline 24.7 naturalbalanceKrem szczególnie polecany dla mieszkańców miast, osobom, które większość czasu spędzają w zamkniętych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, często podróżują lub palą. Bazuje na mieszance naturalnych składników, które odżywiają oraz przynoszą skórze promienny wygląd. Pobudza natlenianie i równoważy je, witaminizuje, energizuje oraz chroni.  Pomaga zredukować oznaki zmęczenia i stresu. Odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Składniki aktywne: wyciągi z pąków buku, owoców maliny, czarnej porzeczki i czarnej borówki oraz z kwiatu dzikiego bzu.

Bioline 24.7 naturalbalance Krem Mineralizujący. Phytomineral (60 ml, 198 zł)

krem Bioline 24.7 naturalbalance

Polecany dla osób uprawiających sport lub pracujących na świeżym powietrzu, mieszkających w gorącym i wilgotnym klimacie, często korzystających z sauny lub kąpieli parowych, wykonujących swój zawód w pomieszczeniach pełnych wilgoci. Przywraca równowagę oraz dostarcza minerały i niezbędne witaminy. Rewitalizuje, doskonale odżywia, nawilża, koi, zmiękcza i chroni. Nadaje skórze promienność i świeżość. Składniki aktywne: wyciągi z pędów rzeżuchy, z korzenia prawoślazu, paproci i mniszka, z owocu kiwi, olej ze słodkich migdałów.

Bioline 24.7 naturalbalance Krem Witalizujący. Vitamin C Fusion(60 ml, 215 zł)

Odpowiedni szczególnie dla osób, które często się opalają lub pracują na otwartej przestrzeni , mieszkają w zanieczyszczonym środowisku , a także dla tych, którzy jedzą niewiele owoców i warzyw. Przywraca równowagę niezbędnych witamin (C i E) i rewitalizuje skórę. Poprawia elastyczność, daje napięcie i promienny wygląd. Odświeża, koi i zmiękcza. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Składniki aktywne: wyciągi z kwiatu głogu, owoców dzikiej róży, czereśni i kiwi, ze skórki pomarańczy, witaminy C – E, olej z ryżu.

Zabieg 24.7 naturalbalance

Rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem skóry. Micelarna Woda Kwiatowa Aqua Flora z dzikim bzem i głogiem dokładnie zmywa makijaż. Następnie Piling Enzymatyczno-Mechaniczny Phyto Duo (nowa formuła) usuwa powierzchniowe zanieczyszczenia i martwy naskórek. Kilkakrotnie stosowana w trakcie zabiegu energizująca Woda Owocowa Aqua Fruits, nawadnia, dzięki obecności wyciągów z czerwonych jagód i soku z czereśni. Kolejne etapy zabiegu intensywnie odżywiają i odświeżają skórę. Nektar Vitamin C+E z wyciągami z dzikiej róży i bylicy w formule serum, dostarcza witamin (C, E, prowitaminę B5) i usuwa oznaki zmęczenia. Ekstrakty z dzikiej róży i rzeżuchy zawarte w kremie Mineralvit C+E mineralizując i dostarczając skórze witamin, odżywiają oraz nadają jej miękkość, aksamitność i promienność. Żelowa maska O2 Mineral z wyciągami z młodych pędów buka i kiełków rzeżuchy działa na oznaki zmęczenia oraz daje efekt promiennej, zrewitalizowanej i gładkiej skóry oraz wypoczętej twarzy. Zabieg kończy aplikacja  energizującej Aqua Fruits i i cienkiej warstwy kremu Mineralvit C+E.

Zabieg miałam okazję przetestować w Hotelu Azzun Orient SPA & Wellness (www.azzun.pl), który słynie z orientalnego spa – wnętrza hammamu i pokojów zabiegowych były wzorowane na oryginalnych arabskich świątyniach piękności, a term – na rzymskich łaźniach.

Azzun

Kapitalne spa w hotelu Azzun (www.azzun.pl) – tutaj możesz wykonać wszystkie zabiegi Bioline!

Kurnik piękności

Przy okazji wizyty na Mazurach miałyśmy okazję odwiedzić jeszcze jedno niesamowite miejsce – agroturstykę Wipsowo (www.wipsowo44.pl). To urocze siedlisko prowadzą właściciele dwóch gabinetów w Olsztynie (www.chimera.olsztyn.pl oraz www.klinikadermourody.pl), w których też można skorzystać z zabiegów Bioline.

Natomiast w Wipsowie powstało kameralne, jak mówią właściciele, „Warmińskie Centrum Zwalczania Brzydoty” – możesz w nim skorzystać z ruskiej bani (z biczami i polewaniem lodowatą wodą, bomba!), kąpieli w beczce i zabiegów spa w tzw. Kurniku Piękności (urządzonym w dawnym kurniku:-). Tutaj jako kosmetyki służą przede wszystkim zioła i cudna lawenda, której polami otoczone jest siedlisko. Jak będziecie w pobliżu (trasa Olsztyn-Mrągowo), koniecznie zajrzyjcie!

Więcej na: www.wipsowo44.pl

Wipsowo

Polecam!

Tekst: Anna Kondratowicz