Strona główna MODA MODA PRAKTYCZNIE JAK ROZPOZNAĆ ORYGINAŁY CHANEL I HÈRMES?

JAK ROZPOZNAĆ ORYGINAŁY CHANEL I HÈRMES?

0
JAK ROZPOZNAĆ ORYGINAŁY CHANEL I HÈRMES?

Klasyczna torebka Chanel i chusta Hermès to chętnie poszukiwane dodatki. Niestety, wiele z nich to podróbki, nie zawsze nabywane celowo i świadomie. Jak nie dać się oszukać przy ich kupowaniu? Radzi ekspert ds. autentyczności produktów na PierreRiu.com – platformie, na której można kupować i sprzedawać wyłącznie oryginalne towary luksusowych marek.

Produktów wielu domów mody nie można jeszcze kupić w naszym kraju. Duże możliwości w poszukiwaniu wymarzonej torebki od światowego projektanta dają serwisy aukcyjne, jednak tutaj istnieje ryzyko związane z autentycznością produktu.

– Rynek podróbek rozrasta się i uczy w zastraszającym tempie. Fałszerze produkują podróbki naśladujące oryginalne produkty w coraz bardziej precyzyjny sposób. Aby mieć 100% pewność, że nabywamy produkt autentyczny, wybierajmy zawsze butiki producenta lub wiarygodne sklepy online, które gwarantują dokładną analizę oferowanych produktów przez ekspertów, zanim wystawią je na sprzedaż – mówi Dorota Partycka-Busoni, Fashion Quality Expert, www.PierreRiu.com, która na co dzień zajmuje się weryfikowaniem oryginalności produktów luksusowych marek.

Aby zweryfikować produkt luksusowy pod kątem jego autentyczności, należy wziąć pod uwagę szereg wytycznych. Torebki Chanel i apaszki Hermès należą do jednych z najczęściej podrabianych produktów. Dlatego kupując towary tych marek warto wiedzieć, na jakie elementy zwracać uwagę, by nie dać się oszukać i kupić produkt oryginalny.

Apaszka Hermès

Te kultowe, jedwabne dzieła sztuki, można już kupić w Polsce na PierreRiu.com. Apaszka z domu mody Hermès to z pewnością klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego warto mieć go w swojej szafie. Do produkcji jednej apaszki zużywa się… 450 kilometrów jedwabnej nici, a na przestrzeni wielu dekad swoimi pędzlami ozdabiało je aż 100 różnych artystów! Od początku swego istnienia apaszka doczekała się ponad 1500 wersji.

– Bardzo często, aby zweryfikować pochodzenie produktu, musimy posługiwać się różnymi przyrządami, w tym również wagami. Dlaczego? Oryginalna apaszka Hermès o wymiarach 90 x 90 cm powinna ważyć 63 gramy, natomiast sztuczne tkaniny, z jakich wykonuje się podróbki, zwykle będą cięższe – mówi Dorota Partycka-Busoni. – Kolejną rzeczą są kolory: w podróbkach, na odwrocie chusty, wzór nie jest regularnie odbity lub też saturacja nie jest odpowiednia. No i w końcu brzeg, który zawsze powinien być ręcznie podszyty, nigdy maszynowo!

apaszka Hermes

Torebka Chanel

Kolejną francuską marką, która pojawiła się w ofercie PierreRiu.com jest Chanel założona przez modową rewolucjonistkę Gabrielle Coco Chanel. Coco projektowanie mody zaczęła od kapeluszy oraz sukienek, a torebkę na łańcuszku zaprojektowała dla… wygody. Powód? Zbuntowaną Gabrielle bardzo męczył fakt noszenia torebki w ręce, dlatego postanowiła doczepić do niej łańcuszek. Dziś „chanelki” na łańcuszku są najbardziej pożądanymi torebkami na świecie i doczekały się przeróżnych wariantów. Na platformie sprzedażowej PierreRiu.com możemy dostać limitowaną wersję Chanel Silver Ice Cube przecenioną z 12500 zł na nieco ponad 4000 zł. Jak rozpoznać oryginalną torebkę tej marki?

Pierre riu, torebka Chanel, klasyczna torebka Chanel, jak rozpoznać podróbkę Chanel

Ekspert PierreRiu.com zwraca szczególną uwagę na symetrię, zwłaszcza analizując torebki pikowane lub w geometryczne wzory. – Jeśli z jednej strony romb został ucięty w ¾ jego szerokości, to po drugiej stronie musi wyglądać dokładnie tak samo – zauważa Dorota Partycka-Busoni. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod lupę są wszelkie elementy metalowe. Ekspert przestrzega: – Przede wszystkim zwróćmy uwagę na logo CC. Górna część prawej litery C powinna przebiegać na lewej literze C. Kolor metalowych elementów wszędzie powinien być taki sam, nie ma mowy o złotym zapięciu i srebrnym łańcuchu. No właśnie, jeśli mowa o łańcuchu: metal powinien być chłodny w dotyku, powinien być również dosyć ciężki oraz wydawać dźwięczny odgłos. W przypadku podróbek dźwięk ten jest pusty.

Pierre riu, torebka Chanel, klasyczna torebka Chanel, jak rozpoznać podróbkę Chanel

Poprzedni artykuł Czerwona zmysłowa linia Delawell
Następny artykuł LETNI NIEZBĘDNIK
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.