Strona główna DIETA I ZDROWIE Konrada Gacy

Konrada Gacy

0

Konrad Gaca stał się sławny głównie dzięki temu, iż dzięki jego metodzie schudła znana jurorka tanecznego show, Iwona Pavlowić. Podobno każdy, niezależnie od tego, ile ma do zrzucenia, może osiągnąć wymarzoną wagę stosując program Gacy. Na czym polega ta wiele obiecująca metoda?

Zasady

Odchudzanie z Konradem Gacą obejmuje zarówno dietę, jak i ćwiczenia fizyczne. Terapia trwa kilka miesięcy. Pierwsze 30 dni to tzw. okres motywacyjny, podczas którego pacjent przygotowuje się psychicznie do właściwego odchudzania. Potem następuje czas wzmożonego wysiłku – przestrzegania ścisłej diety oraz intensywnych ćwiczeń. Trwa to od kilku do kilkunastu tygodni, a tempo chudnięcia sięga nawet 5kg w 7 dni. Następnie rozpoczyna się etap 3-miesięcznego „wychodzenia” z diety, w którym utrwalane są nowe nawyki i chudnie się jeszcze ok 3kg.

Jak przystąpić do programu Gacy?

Dieta Gacy nie jest dostępna dla wszystkich, ale tylko dla tych, którzy zarejestrują się, odbędą konsultację i zapłacą abonament za program odchudzania. Z informacji wymienianych przez internautów na forach można dowiedzieć się, że kuracja jest kosztowna i nie każdego na nią stać – najtańsza opcja to podobno min. 200zł na miesiąc. Do tego dochodzi jeszcze zakup jedzenia oraz ewentualnego sprzętu (orbitrek, rowerek stacjonarny) lub karnetu do fitness klubu, gdyż nieodłącznym elementem odchudzania z Gacą są ćwiczenia.

Jadłospis w diecie Gacy

Podobno jadłospis jest ustalany dla każdej osoby indywidualnie po szczegółowej konsultacji. Na forach internetowych wiele jest głosów świadczących o tym, że menu obfituje w mięso i tłuszcze, a na początku diety zakazane są owoce. Sam twórca metody uważa, że nie ma jednego sposobu odchudzania dobrego dla wszystkich i dla każdej osoby układany jest odrębny jadłospis uwzględniający jej specyficzne potrzeby. Menu zmienia się co 2 tygodnie i jest dopasowywane do aktualnego etapu odchudzania. Wiadomo także, że szczególną uwagę należy przywiązywać do gramatury składników posiłków.

Opinie o „Gaca System”

Internauci są podzieleni. Część osób wykupiło abonament i uważają, że jadłospis bywa mało urozmaicony, należy bardzo dużo ćwiczyć i trudno im poddać się reżimowi, jaki narzuca metoda Gacy. Inni chwalą sobie tempo chudnięcia i stopień szczegółowości opisów dziennego menu i ćwiczeń. Powtarzają się jednak głosy świadczące o tym, że decydując się na odchudzanie z Konradem Gacą, podejmujesz duże wyzwanie i ostrą walkę ze słabościami ponieważ program jest wymagający, dieta nie dopuszcza „gorszych dni” i „chwil zapomnienia”. Kolejnym elementem jest też regularny, intensywny wysiłek fizyczny. Za to podobno wytrwałych czeka pewny sukces – osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Naszym zdaniem

Odchudzanie z Gacą to wydatek. Nie ma problemu, jeśli śpisz na pieniądzach, ale jeśli należysz do większości społeczeństwa, to może na początek warto zastanowić się nad wprowadzeniem w życie ogólnodostępnych, darmowych porad dotyczących zdrowia i skutecznego odchudzania? Inspiracje znajdziesz na profilach fesjbukowych trenerów  fitness, w książkach o zdrowym odchudzaniu lub na ibeauty.pl 🙂 Po wsparcie zajrzyj na fora internetowe (wystrzegaj się jednak zwolenniczek monodiet i głodówek!). Może się okazać,że dasz sobie radę bez kosztownych metod, karnetów i restrykcyjnych diet! A jaka satysfakcja z osiągniętego celu – bezcenna! 

Poprzedni artykułdr Dąbrowskiej
Następny artykułRozdzielna
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.