Strona główna DIETA I ZDROWIE Fenotypowa

Fenotypowa

0

Informacje o tym, co Ci służy, co powoduje stany zapalne i choroby, co wprawia w zły nastrój, co sprawia, że Twoja cera wygląda młodo – są zapisane w Twoich komórkach krwi. Specjalista terapii fenotypowej dokładnie je bada i dzięki temu może udzielić Ci porady dotyczącej spersonalizowanej diety, która nie tylko odchudzi, ale pozwoli cieszyć się pełnią zdrowia i urody. Brzmi jak piękna bajka? A jednak podobno to prawda…

Ci co widzieli, zazwyczaj uwierzyli. W internecie wiele jest wypowiedzi osób, które wypróbowały dietę fenotypową lub znają osoby, które uleczyły się w ten sposób z otyłości, przewlekłych bólów stawów, trądziku, problemów z tarczycą, a nawet z niepłodności! Za skutecznością metody przemawiają badania, które potwierdzają, że wiele  dolegliwości zdrowotnych, które towarzyszą nam latami, to kwestia nieodpowiedniej diety i spożywania produktów wywołujących stan zapalny w organizmie. Wystarczy je wyeliminować, by przekonać się, jak dobrze możesz się czuć we własnym ciele.
Mało jest głosów krytykujących, a jeśli już – zwykle dotyczą one cen. Analiza komórkowa z określeniem kodu metabolicznego i ujawnieniem produktów wywołujących alergie to koszt ok. 500-1500zł (w zależności od kliniki i ilości alergenów, które ma zidentyfikować test).

Jakie są zasady terapii?

Na początku specjalista pobiera próbkę krwi żylnej od pacjenta. Zostaje ona poddana szczegółowym badaniom. Na ich podstawie możliwe jest wykrycie tych substancji, które powodują nieustanny, przewlekły stan zapalny w organizmie i przyczyniają się do powstawania chorób skóry, reumatologicznych, zachwiania równowagi hormonalnej, nowotworów, cukrzycy, otyłości i wielu innych. Taki chroniczny stan zapalny, w którym układ odpornościowy jest obciążony, powoduje również szybsze starzenie się, zmarszczki, zmęczenie i obniżenie nastroju.
W wyniku badania krwi odkrywane są substancje, które najbardziej szkodzą danej osobie. Oznacza się je na czterostopniowej skali, która określa – co jest dopuszczalne, a co powinno się wyeliminować.

Kolejnym krokiem terapii jest rozmowa z dietetykiem i ustalanie diety, która ma za zadanie:
– zniwelować stan zapalny
– przywrócić równowagę w organizmie
– wspomóc naturalne siły witalne i wzmocnić ciało w walce z dolegliwościami i chorobami
– oczyścić ciało z toksyn
– odchudzić.
W zależności od ustaleń m-y lekarzem a pacjentem, zasobności portfela tego ostatniego oraz indywidualnych potrzeb, w terapię mogą zostać również włączone kuracje oczyszczające jelita, wątrobę, zabiegi w komorze hiperbarycznej i inne. Cała terapia trwa mniej więcej kilka miesięcy podczas których pacjent odbywa regularne spotkania z dietetykiem, monitorowane są postępy, wykonywane badania.

Czy to działa?

Podobno tak. Jest wielu znanych ludzi, którzy stosują dietę fenotypową. Jedni mówią wyłącznie o tym, co dzięki niej zyskali (wspaniałe samopoczucie, sylwetkę, piękną cerę), inni zaś decydują się nieco odsłonić rąbek tajemnicy. Okazuje się wtedy, że dieta fenotypowa jest naprawdę bardzo rygorystyczna i dla wielu ludzi może być szokiem. Je się głównie warzywa, sałaty, kasze. Przepisy są smaczne, lekkie i nie dopuszczają żadnych przetworzonych produktów. Efekty takiej diety są świetne, ale trzeba liczyć się z możliwością rewolucji na talerzu i w stylu życia. Jednak, jak głosi porzekadło dietetyczne: każda złotówka wydana na zdrowe jedzenie, to 5zł oszczędzone na lekach. Dlatego – może warto spróbować?

Poprzedni artykułPrzeciwgrzybiczna
Następny artykułMakaronowa
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.