Strona główna DIETA I ZDROWIE DIETA BALETNICY

DIETA BALETNICY

0

Dieta baletnicy to głodówka, która zagraża zdrowiu, a w dłuższej perspektywie nie sprzyja także szachowaniu szczupłej sylwetki ze względu na gwarancję wystąpienia efektu jo-jo. Przeczytaj, na czym polega ta dieta i dlaczego nie powinnaś jej stosować!

dieta baletnicy

Zasady diety

Dieta baletnicy trwa 10 dni. Zakłada jedzenie codziennie jednego rodzaju produktów (najczęściej warzyw) ograniczonej ilości. Np. w dniu ziemniaczanym spożywa się same ziemniaki, lecz nie do syta. Są też dni jajeczne, szparagowe lub mleczne. Internetowe wpisy gwarantują schudnięcie mniej więcej 5-10kg.

Nasza ocena:

  • Dieta baletnicy nie jest oparta na żadnych badaniach naukowych, jest sprzeczna z zasadami dietetyki i ignoruje podstawowe potrzeby żywieniowe organizmu.
  • Nie ma takiego produktu, który sam w sobie stanowiłby pełnowartościowy posiłek. Nasza dieta powinna być zróżnicowana, by dostarczyć organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. Jedzenie tylko 1 rodzaju pożywienia dziennie nie spełnia tego warunku.
  • Dieta baletnicy gwarantuje za to efekt jo-jo.
  • Głodówki spowalniają metabolizm na stałe. Organizm zapamiętuje, że są mu fundowane okresy niedożywienia i uczy się „na wszelki wypadek” oszczędniej gospodarować energią. Każda rygorystyczna dieta przyczynia się do coraz wolniejszego spalania kalorii przez nasze ciało i sprawia, że kolejne próby odchudzania są coraz trudniejsze!
  • Dieta baletnicy naraża cię na poważne problemy zdrowotne, z których najlżejsze to zawroty głowy i problemy z koncentracją. Możliwa jest także anemia, niedobory składników odżywczych i problemy z trawieniem. Wskutek niedożywienia tkanek na takiej diecie osłabieniu ulega też odporność organizmu. Włosy stają się bardziej matowe, wypadają, a cera traci blask i jędrność.
  • Twoja psychika również odczuje efekt rygorystycznych nakazów i ograniczeń. Dieta baletnicy odbiera siły i zawęża koncentrację na myśleniu wyłącznie o jedzeniu. Przyczynia się do obniżenia nastroju oraz do stanów depresyjnych.

Pomyśl o swoim ciele z większą życzliwością. Szanuj jego potrzeby. Jeśli koniecznie chcesz schudnąć, zrób to w bardziej rozsądny i zdrowy sposób. Jedz zdrowo, dostarczaj ciału mu niezbędnych składników odżywczych, a ono odwdzięczy się zdrowiem i szczupłą sylwetką!

Odpowiedziała: Kasia Mężyk 

Poprzedni artykułDASH – najzdrowsza dieta świata
Następny artykułPERFUMY FRAPIN
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.