Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR JAK USUNĄĆ NAGNIOTKI?

JAK USUNĄĆ NAGNIOTKI?

0

Pojawiają się zwykle zimą, bo wtedy chodzimy w zakrytych butach, a wskutek ciągłego nacisku lub tarcia naskórek na stopach nadmiernie narasta i grubieje. Jak poradzić sobie z tym uporczywym, a często także bolesnym problemem? 

Radzi: Piotr Piątek, biotechnolog, ekspert SVR

Chcesz zadać pytanie ekspertowi? Wyślij je, klikając poniżej. Zapraszamy!

 

Jak dochodzi do powstawania odcisków?

Wskutek ciągłego nacisku lub ocierania narasta nadmiernie naskórek, który potem wskutek niedokrwienia obumiera i tworzy narośle. W zależności od umiejscowienia odciski można podzielić na modzele i nagniotki:

Modzele – to spore, płaskie skupiska zrogowaciałego naskórka, żółtawe, bez wyraźnych granic, dość miękkie. Powstają w wyniku nierównomiernego obciążenia stopy, np. na śródstopiu u osób noszących buty na wysokich obcasach, często u otyłych osób oraz u tych, które nieprawidłowo chodzą. Duże modzele mogą sprawiać piekący ból. 

Nagniotki – są małe, twarde, umiejscowione zazwyczaj na palcach – na ich stawach lub powierzchniach stycznych palców. Powstają wskutek noszenia zbyt ciasnego albo źle dopasowanego obuwia. Zrogowaciały naskórek narasta i jest wgniatany w zdrową skórę, powodując powstanie sterczących, stożkowatych zgrubień z rdzeniem wnikającym głęboko w ciało. 

Jak sobie z nimi poradzić?

Najlepiej zapobiegać ich powstawaniu. Noś wygodne, nieuciskające buty, unikaj ciasnych skarpet i rajstop. Jak tylko pojawi się zgrubienie, osłaniaj je np. specjalnymi plastrami. Regularnie rób peeling stóp, aby złuszczać narastający i twardniejący naskórek. Do codziennej pielęgnacji stosuj kremy z mocznikiem – w gamie Xerial SVR znajdziesz aż 4 kremy do stóp:

  • Xerial 10 – zawiera 10% stężenie mocznika, ma silne działanie nawilżające – stosuj go profilaktycznie do codziennej pielęgnacji stóp
  • Xerial 30 – zawiera 30% stężenie mocznika, wygładza, zmiękcza, długotrwale nawilża – stosuj profilaktycznie do skóry z tendencją do nadmiernego rogowacenia oraz aby podtrzymać efekty kuracji Xerialem 50 Extreme
  • Xerial 50 – zawiera 50% stężenie mocznika i 1% kwas salicylowy, zmiękcza skórę, redukuje pogrubiony naskórek
  • Xerial 50 Extreme – zawiera aż 50% mocznika, a dodatkowo wysoko skoncentrowane proteazy, serynę, histydynę i 2% kwas salicylowy
; silnie zmiękcza i złuszcza skórę, redukuje pogrubiony naskórek w ciągu 7 dni

kremy do stóp Xerial, SVR

Kremy do stóp Xerial: 30 (100 ml, 56 zł), 50 (100 ml, 56 zł), 50 Extreme (40 ml, 52 zł), 10 (100 ml, 56 zł) 

Wszystkie produkty SVR są dostępne w aptekach.

W całej gamie Xerial wykorzystano opatentowaną Technologię Czystego Mocznika, która gwarantuje optymalne bezpieczeństwo oraz skuteczność działania. Innowacją jest też zastosowanie enzymów – proteaz serynowych oraz aminokwasów – seryny i histydyny. Badania dotyczące fizjopatologii skóry suchej z tendencją do nadmiernego rogowacenia, nieprawidłowo łuszczącej się udowodniły, że w naskórku brakuje tych enzymów, a umożliwiają one prawidłowe oddzielanie się komórek naskórka – korneocytów. Ponadto istniejące enzymy nie mają dwóch aminokwasów: seryny i histydyny w tzw.centrum aktywnym, co uniemożliwia ich działanie. Receptura nowej gamy Xerial została więc wzbogacona o mocznik w nowej jakości oraz enzymy i aminokwasy pozwalające na normalizowanie zaburzeń rogowacenia.