Strona główna PIELĘGNACJA CZEGO POTRZEBUJE SKÓRA 25-LATKI?

CZEGO POTRZEBUJE SKÓRA 25-LATKI?

0

Już nie tylko nawilżania. Teraz zaczyna się już proces jej starzenia. Zobacz 7 przykazań pielęgnacji młodej skóry.

Radzi: Piotr Piątek, biotechnolog, ekspert SVR

1. Walcz z wolnymi rodnikami

To groźni przeciwnicy młodości skóry, gdyż m.in. niszczą włókna kolagenu i elastyny oraz cząsteczki kwasu hialuronowego, prowadząc do przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. SVR stworzyło nową gamę do pielęgnacji skóry dwudziestoparoletniej – Chronolys 1-sza zmarszczka – która wykorzystuje podwójną obronę przed oksydantami: zarówno tymi pierwotnymi (powstającymi w wyniku działania zanieczyszczeń), jak i wtórnymi, które tworzą się w efekcie działania rodników pierwotnych na komórki naszej skóry.

2. Działaj na pierwsze zmarszczki

Nie czekaj, aż się pogłębią. W tym wieku na pewno warto zacząć stosować pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe, a być może nawet – w szczególnych wypadkach – intensywniej działające preparaty wypełniające (np. gdy masz głęboką brudę mimiczną na czole – to zdarza się nawet w młodym wieku!). Bardzo ważna jest też odpowiednia pielęgnacja okolic oczu, bo właśnie tutaj najszybciej pojawiają się zmarszczki, tzw. kurze łapki. W gamie Chronolys 1-sza zmarszczka znajdziesz też krem pod oczy, który dodatkowo usprawnia mikrokrążenie, redukując opuchliznę i cienie pod oczami.

kosmetyki Chronolys SVR, pielęgnacja młodej skóry

 

Gama Chronolys 1-sza zmarszczka:
1. Krem energizujący (SVR, 30 ml, 74 zł)
2. Krem pod oczy (SVR, 15 ml, 65 zł)
3. Krem rozświetlający Chronolys Bonne Mine SPF 15 (SVR, 30 ml, 78 zł)

Wszystkie kosmetyki są dostępne w aptekach.

3. Regularnie złuszczaj

To najszybszy sposób na poprawę wyglądu skóry, poza tym reguluje cykl odnowy skóry, który w tym wieku zaczyna ulegać już zaburzeniu.

4. Nie pal!

To ważne, bo wiele młodych kobiet nałogowo pali papierosy – nawet gdy teraz nie widzisz ich szkodliwego wpływu, na pewno prędzej czy później odbiją się na twojej skórze. Papierosy mają – oprócz toksycznego – silne działanie oksydacyjne, sprawiają, że skóra staje się szara i matowa, a jeśli masz problem z niedoskonałościami, mogą go nasilać. To bardzo ważne przykazanie!

5. Dodawaj blasku

Cera powinna być promienna i rozświetlona w każdym wieku. Oczywiście, możesz stosować pudry roświetlające, ale lepiej podziałać od podstaw – gama Chronolys 1-sza zmarszczka zawiera m.in. magnez PCA – jest to stabilizowana forma magnezu, która usprawnia metabolizm energetyczny komórek, dzięki czemu skóra szybko odzyskuje naturalny blask, staje się świeża, promienna i wypoczęta.

6. Chroń przed UV

Wiele mówi się o fotostarzeniu, czyli przyspieszeniu zmian zachodzących w skórze wraz z wiekiem na skutek działania promieni UV, głównie UVA. Działają one w głębi skórze, niszcząc kolagen, elastynę i DNA komórek, a ich działanie jest bardzo podstępne, bo przenikają przez szyby i nie dają objawów rumienia (a więc nie ma sygnału ostrzegawczego) jak UVB. Jeśli sporo przebywasz na zewnątrz albo pracujesz blisko okna lub przy świetle jarzeniówek – koniecznie stosuj na co dzień filtry UV. W gamie Chronolys 1-sza zmarszczka obok „zwykłego” kremu znajdziesz też preparat z SPF 15 (tzw. miejski filtr) i drobinkami rozświetlającymi.

7. Nawilżaj

Oczywiście, to ciągle bardzo ważne zalecenie – dobrze nawilżona skóra jest mniej podatna na pojawianie się oznak starzenia i zmarszczki.

Poprzedni artykułCZY MOŻNA PRZESADZIĆ ZE ZŁUSZCZANIEM?
Następny artykułJAK USUNĄĆ NAGNIOTKI?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.