JAK WYGLĄDA DEPILACJA WOSKIEM?

JAK WYGLĄDA DEPILACJA WOSKIEM?

1282
0
PODZIEL SIĘ
wosk

W Time For Wax (w Warszawie) skorzystasz z bezpaskowej depilacji woskiem Magic Wax. Zamiast bólu odczujesz przyjemny, ciepły masaż. Na ciało zostanie położony pięknie pachnący, delikatny wosk. Zamiast podrażnień – twoja skóra zazna ukojenia i stanie się gładka. Cena depilacji pach woskiem Magic Wax to 59 zł. Zabieg trwa ok. 15 minut. Warto podkreślić, że w Time For Wax nie musisz się zapisywać na zabieg – wchodzisz do salonu z marszu!

Depilację woskiem możesz wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domowym zaciszu. Sprawdź!

W gabinecie kosmetycznym

Depilacja woskiem polega tu na posmarowaniu ciała ciepłym woskiem – potem przykłada się do powierzchni skóry bawełniane lub fizelinowe paski, za pomocą których zrywa się włoski razem z woskiem. Ponieważ w gabinecie używa się ciepłego wosku, tej metody nie poleca się osobom z naczynkami i żylakami. Efekty utrzymują się ok. 4 tygodni. Niestety jest to metoda dosyć bolesna (chociaż można się przyzwyczaić, poza tym z każdym kolejnym zabiegiem ból odczuwany jest coraz mniej), choć na rynku pojawiają się mniej bolesne metody, np. Magic Wax firmy Time For Wax. Aby skorzystać z tej metody, trzeba trochę zapuścić włoski (ok.0,7-1 cm). Jeśli woskowanie jest wykonane w nieprawidłowy sposób, może dojść do uszkodzenia lub podrażnienia skóry.

W domu

Depilację możesz wykonać przy użyciu plastrów z woskiem. Usuwają włoski wraz z cebulką, dzięki czemu efekt jest bardziej trwały (do kilku tygodni). Plastry są wygodne w stosowaniu, nie wymagają podgrzewania – ogrzewasz je lekko w dłoniach, przykładasz do skóry i odrywasz zdecydowanym ruchem (pod włos). Niestety, jest to zabieg dosyć bolesny i wymaga cierpliwości oraz wprawy. Zbyt agresywne zerwanie plasterka może spowodować uszkodzenie skóry. Można kupić plastry dostosowane wielkością i kształtem do różnych części ciała, np. do bikini, nóg, pach, wąsika itp. Jeśli masz grube, mocne włoski, skuteczność tych zimnych plastrów może okazać się niewystarczająca.

Aby depilacja plastrami z woskiem była prostsza, możesz oprószyć skórę zasypką dla dzieci – wosk nie będzie przyklejał się do skóry. Jego pozostałości usuwaj bawełnianym puszkiem lub płatkiem nasączonym oliwką dla dzieci. Unikaj mydła, wody i wszystkiego, co zawiera alkohol.

Najlepszą metodą na usunięcie włosów z okolic bikini jest woskowanie. Dlaczego? W tym miejscu włoski są zazwyczaj twardsze i większe. Ich regularne usuwanie za pomocą wosku sprawi, że będą odrastały cieńsze i delikatniejsze.

odpowiadała: Kasia Kosieradzka