Czy można wyrzeźbić sylwetkę bez siłowni i ćwiczeń w domu? 

Zdrowa dieta i przede wszystkim regularna aktywność fizyczna to najlepszy sposób na poprawę kondycji, wyglądu i samopoczucia. Często jednak to nie wystarcza lub po prostu nie mamy możliwości, aby poświęcić ćwiczeniom wystarczająco dużo czasu. Co wówczas zrobić, aby mięśnie były bardziej widoczne? Można skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które stymulują skurcze mięśni i tym samym pozwalają na ich wyrzeźbienie. 

Wyjaśniając, gdy ćwiczymy, wykonujemy seryjne ruchy generujące skurcze określonych mięśni – w zależności od wykonywanego ćwiczenia i czasu jego trwania. Systematyczna stymulacja danego obszaru ciała skutkuje zużyciem energii zmagazynowanej w tkance tłuszczowej, a tym samym wyszczuplaniem. Jeśli ćwiczenie jest odpowiednio intensywne, dochodzi też do rozbudowy masy mięśniowej, czyli właśnie rzeźbienia sylwetki. 

Jak wyjaśniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, rzeźbienie mięśni możliwe jest także za pomocą nieinwazyjnych zabiegów, które inicjują mimowolne, bardzo intensywne skurcze mięśni, co jest równoznaczne z wieloma godzinami spędzonymi na siłowni.   

Na czym polega rzeźbienie mięśni brzucha, nóg, pośladków czy ramion? 

Zabiegi stymulujące pracę mięśni są bezbolesne i nieinwazyjne. Metoda taka polega na przymocowaniu do wybranej partii ciała specjalnych diod emitujących energię, która inicjuje bardzo intensywne, długotrwałe skurcze. W trakcie sesji odczuwa się jedynie napięcie obszaru zabiegowego. Program terapii dobiera się indywidualnie, w zależności od potrzeb Pacjenta. 

Podczas jednego zabiegu można jednocześnie oddziaływać na kilka grup mięśni w sposób spersonalizowany, czyli w razie potrzeby ustawiając inną intensywność na poszczególnych partiach, nawet na rozległym obszarze ciała. Dzięki temu możliwe jest rzeźbienie mięśni brzucha, ud, pośladków i łydek, a także mniejszych partii, np. ramion. Czas trwania sesji zależy od obszaru zabiegowego oraz pożądanych rezultatów. Zwykle jednak jest to zaledwie kilkadziesiąt minut. Zabiegi takie warto wykonywać regularnie. 

Jakie efekty można osiągnąć dzięki supramaksymalnym skurczom mięśni?  

W trakcie naturalnych ćwiczeń na siłowni pojedyncze skurcze trwają maksymalnie ułamek sekundy. Ich wytworzenie wymaga też sporego wysiłku. Natomiast specjalistyczny zabieg trwający 45 minut daje rezultaty porównywalne np. do wykonania nawet przeszło 50 tysięcy przysiadów czy brzuszków. 

Efektywność stymulacji zależy m.in. od zastosowanego urządzenia. W przypadku rzeźbienia mięśni ważną właściwością jest możliwość ustawienia nie tylko intensywności generowanej energii, ale także kierunku jej emisji. 

Metoda ta znajduje zastosowanie u osób, które chcą zbudować masę mięśniową bez wysiłku, a także w przypadku Pacjentów, którzy potrzebują wzmocnienia wybranych partii ciała, np. po przebytej ciąży, czy ze względu na dolegliwości ze strony kręgosłupa. 

Z zabiegów stymulujących skurcze mięśni można skorzystać również w celu wsparcia regularnej aktywności fizycznej lub profilaktycznie, aby na dłużej zachować piękną sylwetkę. 

Interesuje Cię ta metoda? Więcej na temat, jak zrobić mięśnie bez siłowni możesz dowiedzieć się podczas konsultacji w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. Specjalista zapozna się z anatomią Twojego ciała i zaproponuje odpowiedni plan terapii.