JAK ZROBIĆ DOBRE ZDJĘCIA NA IMPREZIE?

JAK ZROBIĆ DOBRE ZDJĘCIA NA IMPREZIE?

1022
0
PODZIEL SIĘ

Imprezy czy przyjęcia to świetna okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Osoby uczestniczące w zabawie mają zazwyczaj dużo pozytywnej energii, którą warto uwiecznić na fotografii. Jak ją wykonać, by była dobra? Oto kilka porad.

tekst: Kasia Kosieradzka

zdjęcia na imprezie

1. Przede wszystkim przygotuj się! Dzień przed imprezą sprawdź stan aparatu. Usuń z niego niepotrzebne zdjęcia, naładuj baterię i  wykonaj kilka próbnych fotografii w różnym oświetleniu, poznaj różne tryby aparatu – na imprezie nie będziesz marnować czasu na sprawy techniczne.

2. Na przyjęciu zacznij od wykonywania zdjęć przedstawiających otoczenie – to świetna okazja, by sfotografować na przykład potrawy, zanim zostaną zjedzone czy ciekawe elementy wystroju pomieszczenia. Do fotografowania całego pomieszczenia nie używaj lampy błyskowej, gdyż elementy znajdujące się w tyle mogą być zupełnie zacienione.

3. Ludzie będą chętniej pozować do zdjęć, jeśli będziesz cały czas pokazywać się z aparatem. Na początku może być trudniej, ale potem wszyscy się rozluźnią i z pewnością wykonasz fajne zdjęcia.

4. Jeśli fotografujesz osoby, daruj sobie robienie zdjęć na przykład w trakcie jedzenia. Nikt nie wygląda przecież ładnie z makaronem wystającym z ust. Możesz poinformować o tym, że masz zamiar wykonać zdjęcie, poproś o zapozowanie przy ładnej dekoracji. Staraj się najpierw fotografować całą sylwetkę, a potem twarz.

5. Stawiaj na naturalne ujęcia! Ładne zdjęcia możesz wykonać na przykład osobom tańczącym przy spokojnej piosence czy swobodnie rozmawiającym przy stole. Fotografuj z pewnej odległości, gdyż osoby nie będą wtedy skrępowane.

6. Staraj się fotografować emocje. Przewiduj sytuacje! Szukaj takich, kiedy na przykład ktoś kończy opowiadać dowcip, gdyż zazwyczaj po jego puencie wszyscy zaczynają się śmiać.

7. Im mniej lamy błyskowej będziesz używać, tym lepsze zdjęcia wykonasz. W ciemniejszych pomieszczeniach lepiej postaw aparat na twardym podłożu i dopiero rób zdjęcie – unikniesz nieostrego efektu. Unikaj także przybliżeń, co pomoże ci uchwycić więcej światła.

8. Nie bój się fotografować na przykład stojąc na kanapie czy nawet leżąc na podłodze! 🙂 Zdjęcia będą wtedy bardziej szalone, a ludzie obejrzą siebie z różnych perspektyw.

9. Wykorzystaj energię i dobry nastrój imprezowiczów! Świetnie wyglądają zdjęcia skaczących ludzi. Takie zdjęcia są nie tylko zabawne, ale bardzo energetyczne. Poproś więc ludzi o to by podskoczyli do góry, jak najwyżej potrafią i wtedy zrób im zdjęcie! Na pewno wyjdą świetnie!

canon10. A jak wykonać dobre zdjęcie grupowe? Najprościej jest fotografować małe grupki. Osoby powinny stać wtedy na wprost osoby fotografującej. Większym grupom rób zdjęcia z góry, najlepiej z kanapy czy ze stołu. Obejmiesz wtedy większą liczbę osób. Pamiętaj o dobrym oświetleniu – twarze ludzi będą bardziej widoczne. 

Powodzenia!

 

cyfrowy aparat Canon IXUS 220 HS jest kompaktowy, funkcjonalny i śliczny!Polecamy go na świąteczne, sylwestrowe i karnawałowe imprezy. Dzięki temu aparatowi z łatwością zrobisz udane zdjęcie bez lampy błyskowej i konieczności używania statywu!