Strona główna MODA MODA PRAKTYCZNIE JAK ZROBIĆ KOLCZYKI HANDMADE?

JAK ZROBIĆ KOLCZYKI HANDMADE?

0

Zobacz, jak je zrobić własnoręcznie krok po kroku!

„Handmade” znaczy tyle co „ręcznie robione”. Bardzo popularne stało się robienie własnej biżuterii zarówno dla siebie, jak i na zamówienie. Największym plusem własnoręcznie wykonanej biżuterii jest niepowtarzalność!

Przedstawiamy kilka kroków, jak zacząć robić własną biżuterię:

 1. Znajdź w swoim mieście sklepy, pasmanterie, gdzie sprzedają części potrzebne do wykonania takiej biżuterii. Do najprostszych do zrobienia potrzebne cibędą : szczypce, 2 sztuki koralików, 2 szpilki i 1 para bigli (to jest ta część, którą wkładamy do ucha).

 2. Rozejrzyj się po stoiskach z taką biżuterią – znajdziesz tam mnóstwo inspiracji. Kolczyki są wykonywane nie tylko z kawałków materiału, plastiku czy kauczuku. Najbardziej oryginalne mogą być zrobione z suszonego plastra cytryny czy skórki pomarańczy!

 3. Wiele filmów instruktażowych możesz wyszukać w Internecie, gdzie fanki biżuterii handmade uczą tej sztuki początkujące artystki.

 4. Gdy już opanujesz sztukę robienia kolczyków, możesz dzięki temu dawać oryginalne prezenty swoim przyjaciółkom – taki podarunek jest bezcenny! Jeśli stanie się to twoją pasją, to nie wahaj się i pokaż światu swoje dzieła! Możesz otworzyć sklep internetowy z takimi cudeńkami.

Jeśli nie masz zacięcia artystycznego, to warto choćby obejrzeć lub zakupić taką biżuterię. Niektóre kolczyki są małymi dziełami sztuki, a prawdopodobieństwo, że któraś z twoich koleżanek będzie miała identyczne, jest niewielkie.

Zobacz, jak wykonać kolczyki metodą sutasz (soutache)!

Odpowiedziała: Marta M.