Strona główna DZIEJE SIĘ PORADY DOMOWE JAK ZROBIĆ POMPON?

JAK ZROBIĆ POMPON?

0
yarn-wool-cords-colorful-67613-medium

Pompony to prosta i ładna ozdoba, która znajdzie miliony zastosowań. Do kluczy, aplikacja do naszycia na ubranie, do wystroju mieszkania. Jak zrobić pompony?

Jak zrobić pompon?

Będą potrzebne:

  • widelec
  • tektura
  • mulina/ włóczka/ wełna

To naprawdę bardzo proste i szybkie. Okręcamy włóczkę, wełnę lub mulinę wokół zębów widelca, a gdy uznamy, że nasz pompon będzie odpowiednio puszysty, to ucinamy mulinę lub to, czego używamy do zrobienia pomponu. Następnie wsuwamy tę samą mulinę między zęby widelca, tak by wyszła z drugiej strony. Powinno to wyglądać tak, że nasza obecna nitka jest osią wokół której owijałyśmy wcześniej tworzywo. Zawiązujemy supełek mocny i przecinamy mulinę by utworzyła się puchata kulka.

Pompon do czapki

Pompon do czapki musi być odpowiednio większy. Zatem zamiast widelca możemy wziąć pasek sztywnego papieru o grubości dwukrotnie większej niż promień naszego planowanego pompona. Zginamy do na pół wzdłuż. W środek wsuwamy kawałek włóczki tak, by po obu stronach wystawały jej końcówki. Następnie powtarzamy czynność z owijaniem włóczki dookoła naszego „stelażu”. Gdy osiągniemy odpowiednią grubość, wiążemy supełek na wewnętrznej włóczce, powodując powstanie kolejnego pompona. Przecinamy z drugiej strony, wyrównujemy i można przyszywać do czapki.

Pompony z tiulu

Proces wygląda podobnie, tylko nasz kartonowy szablon powinien być półkolisty, by wygodniej zbierało się taki materiał. A do środka wsuwamy nie włóczkę, wełnę lub tiul (tiul się nie nadaje, jest za delikatny), tylko tasiemkę w pasującym kolorze.