Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR KONTUROWANIE JAKO NOWY WZRÓR PRAZNOKCI?

KONTUROWANIE JAKO NOWY WZRÓR PRAZNOKCI?

0
paznokice manicure

Chyba już nie ma rzeczy, w której nie sprawdziłoby się konturowanie. Konturujemy twarz, szyje, włosy, a nawet całe ciało. Czas na paznokcie! Pytacie po co? Dokładnie dla takich samych powodów. Oto kilka słów wyjaśnienia i parę wskazówek jak to zrobić.

Wszyscy mówią, że pomysłodawczynią konturowania jest Kim Kardashian. To tylko pół-prawdy. Ona znalazła miejsce dla konturowania w makijażu, natomiast metoda ta była wykorzystywana dużo wcześniej w malarstwie. Pamiętacie technikę światłocieni? Pozwala na optyczne oddalenie przedmiotu tworząc trójwymiarowość. Jak to się ma do paznokci?

W tym roku w Nowym Yorku odbył się pokaz mody Very Wang, w którym trudno było nie dostrzec detalu jaki stanowił nail contouring wprowadzony przez Jin Soon Choi. Manikiurzystka przypomniała sobie o tym wzorze paznokci po wielu latach. W młodości wraz ze znajomymi miała problem z wychodzeniem na skórki więc postanowiła wyeliminować ten problem poprzez trzymanie się jak najdalej krawędzi paznokcia.lakiery Orly, lakiery do paznokci, Orly

Do niedawna wzory paznokci typu french były jedynym sposobem na pozorne wydłużenie paznokcia. Zazwyczaj służą do tego cieliste beżowe lub różowe lakiery i biały, aby móc zrobić kreskę na końcu paznokcia. Niejako to ciąg dalszy poglądu, że na krótkich paznokcia dobrze wyglądają tylko jasne kolory. Teraz mają konkurenta w postaci konturowania. Metoda polega na doborze ciemnego lakieru do paznokci (tak właśnie – ciemnego!) i na zrobieniu nim średniej grubości kreski po środku płytki, robiąc przy tym dobrze widoczny odstęp od skórek. Efekt jest identyczny. Paznokcie wyglądają
na dłuższe, a przy tym są modne 🙂

Stylizacja paznokci krok po kroku:

  1. Jako bazę połóż bezbarwny lakier lub w jasnym odcieniu – może być w cielistym.
  2. Następnie wybierz ciemny lakier i przeciągnij  pędzelkiem wzdłuż płytki, aby zrobić po środku pasek. Pamiętaj nie wypełniać brzegów paznokci!
  3. Jeśli chcesz utrwalić kolor wystarczy użyć top coat.

Nowy trend jest bardzo praktyczny i tani. Nie musisz chodzić do manikiurzystki, by idealnie wykonać tę stylizację paznokci. Nawet jeśli nie masz czasu możesz szybko pomalować swoje pazurki w ten sposób. Wszystko musi wyjść, bo jedynym ograniczeniem jest Twoja fantazja, a nie umiejętności manualne.