Kosmetyki funkcjonalne to pojęcie, które w kosmetycznym świecie pojawia się coraz częściej. Nie jest ono jeszcze tak popularne, niemniej jest to kierunek i segment branży beauty, który zyskuje na zainteresowaniu. Czym są kosmetyki funkcjonalne i jakie mają właściwości?

Świadomość konsumencka wzrasta, a tym samym coraz więcej klientów dokładnie weryfikuje produkt przed jego zakupem. Rosnące oczekiwania mobilizują producentów to stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej, dlatego też na rynku pojawiają kosmetyki o unikatowych i wielozadaniowych formułach.

Czym są kosmetyki funkcjonalne? Najważniejsze cechy

Kosmetyki funkcjonalne uznawane są za nowość w świecie kosmetycznym. Obecnie stanowią niszę, jednak ich popularność stale wzrasta, a wiele kobiet zastanawia się, co kryje się pod pojęciem, które promowane przez wiele blogerek i influencerek urodowych.

Za kosmetyczny produkt funkcjonalny uznaje się te preparaty, które zapewniają wszechstronne, wielokierunkowe i wielopłaszczyznowe działanie. Często pozwalają połączyć zalety makijażu z pielęgnacją, ale nie tylko. Jeden produkt jest w stanie zapewnić nam wieloetapową pielęgnację.

Innymi słowy, by dobrze wyglądać i zakryć mankamenty urody, nie musimy już wybierać pomiędzy make-upem, a kosmetykami do pielęgnacji, gdyż kosmetyk funkcjonalny wypełnia oba aspekty. W dłuższej perspektywie czasowej pozwala więc zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż jeden preparat, z powodzeniem, może zastąpić kilka.

Kosmetyki z tej kategorii działają wielopłaszczyznowo, przynoszą wiele wymiernych efektów pielęgnacyjnych. Z uwagi na to, że jeden preparat zastępuje kilka, np. krem, serum, tonik i żel do mycia, znacznie skraca się czas, który jest potrzebny na codzienną beauty-rutynę.

Preparaty bazują na multizadaniowych substancjach aktywnych, które z jednej strony zaspokajają wiele potrzeb skórnych, ale też walczą z wieloma problemami cery jednocześnie. Dzięki kosmetykom funkcjonalnym, pielęgnacja staje się wszechstronna, a przy tym bardziej staranna i dokładna.

Co ważne, coraz więcej marek wprowadza do swoich ofert kosmetyki funkcjonalne, a te stają się popularne na drogeryjnych półkach. Drogeria horex.pl, oferuje całą gamę produktów na bazie multizadaniowych składników, które gwarantują wszechstronność działania.

Najważniejsze właściwości kosmetyków funkcjonalnych:

  • wszechstronne i wielopłaszczyznowe działanie,
  • zawierają multizadaniowe składniki,
  • odpowiadają na potrzeby i problemy różnych rodzajów skóry,
  • zastępują działanie kilku kosmetyków,
  • regularne stosowanie przynosi zauważalne efekty,
  • kompleksowo dbają o kondycję skóry i poprawiają jej wygląd.

Kosmetyki funkcjonalne: trend, który z impetem wkroczył do branży beauty

Kosmetyki funkcjonalne, choć nadal stanowią niszę, to sukcesywnie powiększają grono swoich zwolenniczek. Przede wszystkim dlatego, że żyjemy w permanentnym pędzie i niekiedy brak nam czasu na długą i wieloetapową rutynę pielęgnacyjną. Preparaty te skracają ją i upraszczają.

Są one również pożądane z tego względu, że cera może wykazywać wiele problemów, np. jednocześnie być suchą, ale i skłonną do przetłuszczania i zmian trądzikowych. Wówczas nie jest nam potrzebnych kilka produktów – wystarczy jeden o wszechstronnym zastosowaniu – oczywiście odpowiednio dobrany do rodzaju naszej skóry.

Branża kosmetyczna rozwija się w błyskawicznym tempie, a rosnące oczekiwania konsumentów wymuszają na producentach oferowanie jeszcze bardziej skutecznych kosmetyków. Mają być bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, ale przede wszystkim zapewniać efektywność działania, by na przykład bardzo szybko zredukować niedoskonałości skórne.

Coraz częściej kobiety oczekują od kosmetyków, że stosowanie danego produktu pozwoli im osiągnąć efekt porównywalny do rezultatów, jakie przynoszą profesjonalne zabiegi z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej.

Żyjąc w pędzie i stresie, które odbijają się na kondycji skóry i naszym wyglądzie, jesteśmy w stanie zainwestować w droższe kosmetyki, które poniekąd mają zastąpić regularne wizyty w profesjonalnych gabinetach. Oczekiwania kobiet w tym aspekcie nieustannie rosną, a deklaracje marketingowe i piękne opakowanie produktu, już dawno przestały być czynnikami, które wpłyną na ostateczną decyzję zakupową.

Skład i formuła produktu, dla większości kobiet, stały się elementami najistotniejszymi, dlatego też dokładnie analizują listę substancji, przed zakupem danego kosmetyku, by produkt zadziałał jednocześnie na wiele potrzeb cery, ale i zniwelować kilka problemów, z którymi się boryka.

Produkty funkcjonalne dają tę możliwość, że kilka produktów zastępujemy jednym, a unikalne kompozycje multizadaniowych składników aktywnych, zapewniają kompleksową pielęgnację, a także – widoczne gołym okiem – efekty. To wszystko przy znacznych oszczędnościach, zarówno czasu, jak i pieniędzy.