Strona główna PIELĘGNACJA KRIOLIPOLIZA THERAPY COOL

KRIOLIPOLIZA THERAPY COOL

0
Therapy Cool, zabiegi na ciało

Therapy Cool służy między innymi do: wyszczuplania, ujędrniania, odmładzania ciała i twarzy, zabiegów relaksacyjnych i spa. Zobacz jego możliwości!

kriolipoliza, Therapy Cool, zabiegi na zimno, kriozabiegiStosowany przez lekarzy pozwala wykonać skuteczne i przyjazne dla pacjenta zabiegi.  Terapia kontrastami jest pomocna w przypadku  fibromialgii, chronicznym zmęczeniu, zabiegów z zakresu medycyny sportowej, rehabilitacji i  suchej balneoterapii.

Therapy Cool – rodzaje  zabiegów:

•Kriolipoliza
•Terapia kontrastami automatyczna  w kombinezonie

Kriolipoliza

Kriolipoliza w sposób selektywny i kontrolowany niszczy komórki tłuszczowe bez naruszenia otaczających struktur. Jest to  nieinwazyjny zabieg polegający na obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej w celu zaindukowania procesu  degradacji adipocytów bez uszkodzenia innych komórek.

Przedłużone działanie zimna na tkankę tłuszczową  wywołuje apoptozę ( śmierć komórek tłuszczowych ). Zdegradowane komórki tłuszczowe zostają w procesie fagocytozy, a następnie przy udziale układu limfatycznego wyeliminowane z organizmu, w związku z tym nie obserwujemy podniesienia poziomu lipidów we krwi.

 Czym wyróżnia się kriolipoliza w Therapy Cool ?

 • zaawansowaną  technologią  kontroli temperatur
 • unikalną aplikacją – aplikatory krio  są elastyczne i dopasowują się do ciała. Umożliwiają  skuteczną transmisję niskiej temperatury bez stosowania podciśnienia. Dodatkowo aplikatory działają na większy obszar ciała niż standardowa metoda z podciśnieniem.
 • doskonale dobranymi parametrami zabiegu (temperatura i czas aplikacji) pozwalającymi oddziaływać skutecznie na komórki tłuszczowe.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg kriolipolizy wykonuje się miejscowo. Na wybraną partię ciała nakładany jest aplikator krio, który jest przytwierdzany pasem. Zabieg na 1 lub 2 obszary ciała trwa około  55 minut i tego samego dnia można wykonać kriolipolizę na 1 do 4 obszarów (łącznie 110 minut). Po kilku dniach należy wykonać drenaż limfatyczny lub terapię kontrastami.

Możemy wykonać następujące zabiegi:

 • Boki – stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała
 • Brzuch – stosujemy 1 aplikator na brzuch
 • Pośladki lub uda stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała
 • Plecy stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała
 • Ramiona stosujemy jednocześnie  2 aplikatory na obie strony ciała Efekt

Najlepsze efekty kriolipolizy są widoczne po około 2-3  miesiącach, gdyż organizm ma wówczas wystarczająco dużo czasu, aby zmetabolizować komórki tłuszczowe, które zostały zniszczone w procesie schłodzenia.

Badania dowodzą, że pierwsze, widoczne rezultaty można zaobserwować już w pierwszym tygodniu po zabiegu. W ciągu dwóch miesięcy tkanka tłuszczowa zmniejsza się o około  30% ( rezultaty  różnią się w zależności od indywidualnego przypadku ).

Zalety kirolipolizy Therapy Cool:

 • gwarantowane rezultaty
 • brak efektów ubocznych
 • nie wymaga hospitalizacji jak przy liposukcji
 • metoda bezinwazyjna
 • bezpieczna
 • nie wymaga znieczulenia
 • jest bezbolesna
 • można wykonywać tego samego dnia zabieg na  kilka obszarów ciała
 • zabieg na większe powierzchnie ciała

krioterapia, zabiegi na zimno, Therapy Cool

Terapia kontrastami

Podstawą Therapy Cool jest wiedza dotycząca procesów, które aktywowane są w organizmie, gdy jest on poddany sukcesywnym zmianom temperatury (kontrasty termiczne). Naturalną odpowiedzią organizmu na zmiany temperatury jest polepszenie cyrkulacji krwi, dotlenienie, odżywienie i nawilżenie tkanek. Z drugiej strony krew dostarczana do miejsc poddanych zabiegowi  w fazie zimnej jest krwią, która pobiera ciepło z komórek tłuszczowych. Tak więc jednocześnie następuje proces ujędrniania i odżywienia tkanek jak i spalania tłuszczu, co prowadzi do zmniejszenia obwodów  ciała.

Zabieg opiera się na perfekcyjnej  symbiozie pomiędzy najbardziej zaawansowaną technologią, tradycyjnymi metodami leczenia, najnowszymi  badaniami i osiągnięciami kosmetologii i balneoterapii ( ciepło-zimno) bez aplikacji wody.

Therapy Cool pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę parametrów  temperatury (ciepło-zimno), czasu aplikacji i sekwencji kontrastów. Aplikacja kontrastów następuje sukcesywnie w różnych częściach ciała, dzięki czemu zabieg jest efektywny i przyjemny.

Therapy Cool zastępuje wiele współcześnie stosowanych zabiegów i metod w tym: hydroterapię,  saunę suchą i parową, ciepłą wodę ( kąpiele, prysznic jet), zimną wodę.

zabiegi na zimno, krioterapia, Therapy Cool

Z Therapy Cool  mogą korzystać także osoby, które mają problem z poruszaniem się i  nie tolerujące zimnej wody ( ponad 90% osób nie toleruje lub wykazuje niską tolerancję na zimną wodę). Therapy Cool rozwiązuje ten problem i  terapii kontrastami mogą się poddać  wszyscy w sposób komfortowy, bez odczucia  szoku termicznego, bez kontaktu z zimną wodą, leżąc wygodnie na fotelu podczas sesji.

Zabiegi pozwalają na głębokie odprężenie, redukują  napięcie jednocześnie  pozwalając w pełni wykorzystać dobroczynne działanie terapii kontrastami.

Pierwszy efekt to uczucie błogości i głębokiego relaksu, a następnie w fazie zimnej zachodzi  reaktywacja organizmu podczas, której  pacjent odczuwa lekkość i relaks wywołany zwiększeniem witalności i energii.

Zabiegi zwężają i rozszerzają naczynia krwionośne intensyfikując przepływ krwi, dotlenienie oraz stymulują system nerwowy, który reguluje ilość neuroprzekaźników takich jak: dopamina, adrenalina i serotonina.

Badania kliniczne dowiodły, że  100% pacjentów doświadczyło uczucia głębokiego relaksu podczas zabiegu oraz zwiększonej witalności, energii i polepszenia stanu emocjonalnego po zabiegu.

Poziom neuroprzekaźników ma przemożny wpływ na  samopoczucie, zachowanie i nasz humor. Podczas badań jedna z pacjentek zaprzestała brać leki zmniejszające ból neuropatyczny oraz diazepam (lek uspokajający).

Jak wygląda zabieg?

Ciało klienta zostaje zawinięte w specjalny kombinezon przez który przepływa naprzemiennie ciepły i zimny płyn. Podczas zabiegu klient nie ma kontaktu z wodą. Już po jednej sesji polepsza się samopoczucie,  witalność i ujędrnienie  ciała. W sposób fizjologiczny zabiegi spalają  tkankę tłuszczową  zmniejszając obwód ciała.

Ile zabiegów terapii kontrastami można wykonać?

Można wykonać 1 zabieg lub serię w zależności od potrzeb.  W przypadku zabiegów wyszczuplających zaleca się wykonać serię około  10 zabiegów. Tygodniowo zaleca się przeprowadzić  2/3 sesje.

Przykłady zabiegów – działanie:

 Ciało

 • wyszczupla, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej
 • redukuje cellulit, ujędrnia
 • detoksykuje i  działa drenażowo stymulując wydalanie nadmiaru płynów  z organizmu
 • nawilża, odżywia i dotlenia tkanki
 • wzmacnia system immunologiczny
 • relaksuje zmęczone nogi i działa  kojąco na  nogi opuchnięte
 • polepsza  cyrkulację i wydajność mięśni, zapobiega powstawaniu zakwasów
 • zwiększa  siłę mięśni
 • zmniejsza  ból stawów, w tym w  przypadku zapalenia stawów,  sztywności oraz napięcia mięśni
 • wywołuje gimnastykę naczyń krwionośnych
 • zabiegi fizjoterapeutyczne, rehabilitacyjne
 • zabiegi np. dla osób ćwiczących oraz zawodowych sportowców przed treningami ( przygotowanie i ogrzanie mięśni zapobiega ich napięciom i uszkodzeniom )
 • zabiegi po treningach ( przyspieszają proces regeneracji, relaksują muskulaturę)

 Umysł

 • działa antydepresyjnie : witalność i energia jaką wywołuje terapia kontrastami  podnosi samoocenę i polepsza samopoczucie
 • działa korzystnie na system nerwowy
 • zabiegi well-being, relaksacyjne: przywracają  wewnętrzną równowagę.

Podstawą sukcesu i skuteczności zabiegów terapii kontrastami są badania kliniczne dotyczące stosowania naprzemiennie ciepła i zimna, co wywołuje gimnastykę układu krwionośnego. Zimno wpływa na kurczenie się naczyń krwionośnych  i zastosowane po nim ciepło rozszerza naczynia  zwiększając cyrkulację krwi  i pomagając oczyścić organizm z toksyn, jednocześnie zwiększając ilość białych krwinek.

Therapy Cool –  wspomaganie leczenia  i fizjoterapia

Łagodzi skutki fibromialgii

Fibromialgia  jest przewleką chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Charakteryzuje się ona  niskim poziomem dopaminy, przewlekłym bólem  kostno- mięśniowym, sztywnością. 70 % pacjentów cierpi także na chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, co ogranicza  normalne funkcjonowanie oraz wywołuje  trudności z komunikacją werbalną. Fibromialgia powoduje  permanentny ból  ciała, utratę sił, także smutek i depresję, które towarzyszą pacjentom.

Kombinacja ciepła i zimna zwiększa energię i witalność oraz polepsza samopoczucie  i samoocenę.

Kontrolowana aplikacja ciepła działa uspokajająco, relaksuje system nerwowy,  mięśnie i redukuje zmęczenie.

Działanie uśmierzające ból –zarówno ciepło jak i niska temperatura moduluje przewodzenie bodźców i następuje znaczna redukcja odczucia bólu.

Efekt uzyskuje się po kilku minutach od aplikacji  i jest on bardziej lub mniej intensywny w zależności od temperatury, czasu aplikacji,  kondycji i predyspozycji indywidualnych pacjenta.

Działanie przeciwzapalne

Z występowaniem bólu wiąże się często  stan zapalny i degradacja tkanek.  Terapia kontrastami ma znaczny wpływ na odżywienie tkanek, eliminację patogenów ( ze względu na efekt oczyszczenia tkanek i zwiększenia przepływu krwi), aktywuje proliferację i regenerację tkanek.

Działanie opiera się na zwiększeniu cyrkulacji krwi, polepszeniu miejscowego metabolizmu itp.  Therapy Cool nie stosuje się w ostrych przypadkach zapalnych, natomiast w przewlekłych  stanach zapalnych kontrasty mają działanie terapeutyczne i zaleca się ją stosować wraz z innymi metodami.

Działanie przeciwkurczowe

Aplikacja naprzemiennie ciepła i zimna  działa pozytywnie w przypadku przykurczy mięśni i jest zalecana przy występowaniu miedzy innymi:  kręczy szyi, lumbago, kolek, chorobie Heinego-Medina

Terapia kontrastami ma działanie terapeutyczne, redukuje przykurcz, napięcie mięśni , zmniejsza sztywność stawów,  ból mięśni i przyspiesza regenerację.

Cena Zabiegu: 1 zabieg / 250 zł; pakiet 4 zabiegów / 800 zł

Gdzie: Klinika Medycyny Estetycznej Cosmopolitan, ul. Franciszkańska 14 lok 10, tel. 604 884 885; 00 202 Warszawa; www.cosmopolitanklinika.pl, www.abacosun.pl