Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR KSZTAŁTY PAZNOKCI, CZYLI JAK PIŁOWAĆ PAZNOKCIE?

KSZTAŁTY PAZNOKCI, CZYLI JAK PIŁOWAĆ PAZNOKCIE?

0
painting-1281345_960_720

Paznokcie migdałki, paznokcie kwadratowe czy paznokcie okrągłe? Które wybrać? Czym się kierować?

Paznokcie to ozdoba każdej kobiety. Wszystkie chcemy, aby zwracały na siebie uwagę zadbaniem i kształtem. Niektóre z nas lubią bardziej klasyczne i naturalne kształty, inne lubią pokazać przez paznokcie ekstrawagancję. Jaki kształt paznokci pasuje do ciebie?

Migdałki – paznokcie dla cierpliwych

Paznokcie migdałki wymagają najczęstszych poprawek jeśli chodzi o kształt. Są to paznokcie mocno wypiłowane po bokach. Jeśli szybko odrastają, należy je korygować. Panie lubią je ze względu na fakt, że optycznie wysmuklają dłonie i palce. To bardzo kobiecy kształt, który doskonale prezentuje się z wyraźnym kolorem i zdobieniami. Jeśli chcemy mieć długie paznokcie, żelowe migdałki będą najwygodniejszym wyborem – w tym celu powinnyśmy się udać do sprawdzonego salonu kosmetycznego.

Paznokcie szpice

Kształt dla pań, które lubią ekstrawagancję. Obecnie jest wyjątkowo modny, ale należy mieć na uwadze fakt, że nie u wszystkich się sprawdzi. Przede wszystkim, jest to kształt, którego nie da się otrzymać z naturalnych paznokci, dlatego chcąc takie posiadać, należy zdecydować się na paznokcie żelowe lub tipsy. Prawdopodobnie jest to najmniej wygodny kształt, więc nie jest polecany dla osób, które wykonują dużo prac ręcznych i np. dużo gotują, piszą na klawiaturze.

Kwadratowe paznokcie

Wciąż pozostają w modzie od wielu lat. Są wręcz stworzone do francuskiego manicure, który wygląda naturalnie i świetnie komponuje się zarówno z codziennymi, jak i wieczornymi stylizacjami. Kwadratowe paznokcie będą pasować do dłoni smukłych, nie powinny się na nie decydować panie posiadające raczej chłopięce dłonie. Taki kształt paznokci można otrzymać z krótkich i średnich długości. Jeśli masz łamliwe paznokcie – zdecyduj się na warstwę akrylową, aby je wzmocnić. Panie, które mają szerokie paznokcie, powinny bardziej iść w kierunkach owalnych, aby zaburzyć prostokątną geometrię.

Zaokrąglone kwadratowe

Ten kształt to idealne połączenie owalnych paznokci i kwadratowych. Na większych dłoniach wydaje się subtelniejszy. Wiele pań uważa, że jest najbardziej wygodny i uniwersalny jeśli chodzi o zdobienia. Doskonale prezentuje się zarówno z frenchem jak i bardziej wymyślnymi manicurami.

Paznokcie owalne

Najbardziej naturalne i uniwersalne. Są wygodne, świetnie prezentują się na każdej długości. Można je zdobić i malować nawet na najbardziej krzykliwe kolory. Doskonale dla wszystkich kształtów dłoni! Owalne paznokcie sprawdzą się u osób, które nie mają zbyt mocnych własnych paznokci i są w trakcie kuracji odżywczej.