Strona główna DZIEJE SIĘ PORADY DOMOWE JAK ZROBIĆ BRANSOLETKĘ Z MULINY?

JAK ZROBIĆ BRANSOLETKĘ Z MULINY?

0
bracelets-792879_960_720

Bransoletki z muliny były hitem lat 90., ale ponownie wracają do mody. Nic dziwnego, bo są proste do wykonania, a bardzo efektowne. Poniżej prezentujemy sposób, jak zrobić bransoletki z muliny krok po kroku.

Krótka historia bransoletek z muliny

Plecionki z muliny nazywane są „plecionkami przyjaźni i miłości”. Dla wielu osób są symbolem ich relacji z innymi osobami. Podarowane sobie przez bliskie osoby mogą być noszone w formie tradycyjnych bransoletek na przegubach rąk lub nóg, ale często wykorzystywane są także jako bardzo oryginalne zakładki do książek. Inaczej nazywane bransoletkami ze sznurka, pasują do modnego obecnie stylu boho – wzorowanego na stylu hipisowskim i wczesnych lat siedemdziesiątych. Jest to idealny pomysł na prezent dla przyjaciółki czy siostry, ponieważ poza wykonaniem uroczej ozdoby, możemy również podarować coś unikalnego i „od serca”.

Bransoletki z muliny – wzory

Najbardziej tradycyjny i też najprostszy do wykonania jest wzór skośny. Wymaga jedynie cierpliwości i nie jest szczególnie wymagający manualnie. Przy odrobinie wprawy można jednak wyczarowywać z muliny romby, kwadraty, a nawet… kwiatki! Również dobór ilości kolorów zależy tylko i wyłącznie od wprawy i pomysłów na dzieło, ponieważ proste wzory można stworzyć zarówno z dwóch kolorów muliny, jak i z czterech.

Jak się robi bransoletki z muliny?

Potrzebne będą: agrafka, ulubione kolory muliny i nożyczki.

  1. Zdecyduj się na przykład na dwa kolory muliny. Możesz wybrać dwa z tej samej gamy, wtedy bransoletka będzie stonowana. Możesz jednak zdecydować się na bardziej ekstrawagancką wersję i połączyć dwa kontrastowe kolory.
  2. Z każdego motka utnij około 70-centymetrowe sznurki. Tym samym będziesz mieć w dłoni 6 sznurków.
  3. Mniej więcej 2-3 centymetry od końca zwiąż wszystkie sznurki razem. Uważaj, aby końcówki wystające poza węzeł były równej długości.
  4. Przez węzeł przewlecz agrafkę i przypnij do jakiegoś stabilnego przedmiotu, np. oparcia fotela. Możesz też wykorzystać własne spodnie. Chodzi o to, abyś mogła operować sznurkami bez ryzyka, że Ci się poplączą. Dzięki temu łatwo będzie także rozdzielać poszczególne kolory oraz w dowolnym momencie odłożyć na chwilę robótkę.
  5. Rozdziel mulinę kolorystycznie – trzy sznurki jednego koloru połóż po prawej, a drugie trzy po lewej stronie.
  6. Weź w dłoń trzy sznurki z muliny po lewej stronie i następnie podwiń je pod te po prawej, tworząc pętelkę. Zrób mocny węzeł.
  7. Powtórz to samo z nićmi z prawej strony.
  8. Powtarzaj tak długo, aż bransoletka będzie odpowiedniej długości.
  9. Gdy bransoletka będzie gotowa, zwiąż wszystkie końce muliny w supeł, pozostawiając 2-3 centymetry luźnych sznurków.
  10. Luźne sznurki możesz zapleść w warkoczyk i następnie przewlec przez pętelkę, na której wcześniej opierała się agrafka, by zawiązać bransoletkę na ręce.

Bransoletki z muliny możesz dostosowywać do okazji lub uczuć, które chcesz wyrazić. Czerwień to kolor miłości i namiętności, niebieski przyjaźni.

Poprzedni artykułNALEWKA Z WIŚNI
Następny artykułKSZTAŁTY PAZNOKCI, CZYLI JAK PIŁOWAĆ PAZNOKCIE?