Naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki

825
0
PODZIEL SIĘ

Kosmetyki naturalne stały się ostatnio bardzo popularne. Świadomie wybieramy preparaty, które są zdrowsze dla naszej skóry czy włosów. Coraz popularniejsze stają się sklepy oferujące tylko i wyłącznie kosmetyki oparte na naturalnych składnikach czy sprzedające  półprodukty, abyśmy sobie same mogły wyprodukować takie kosmetyki w warunkach domowych. Są one równie skuteczne, jak inne, choć może na efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

Kosmetyki naturalne nie zawierają m.in. syntetycznych detergentów (tzw SLS – Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laury Sulfathe) glikoli ( Propylene/ Xylene/Butylene/Polyethylene Glycol), parabenów czy parafiny. 

Jak poznać prawdziwe kosmetyki naturalne?

Aby mieć pewność, że kupujemy prawdziwe kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, szukajmy na opakowaniach ( nie bójmy się też o to pytać! )  odpowiednich logo i certyfikatów. Są to: ECO CERT (Francja), Eco Quarantee, Soil Association (Wielka Brytania), Bio Cosmetique Charte Cosmebio, Eco Cosmetique  Charte Cosmebio (Francja), BDIH Certified Natural Cosmetics (Niemcy), ICEA Istituto Certificazione Etica e Ambientale (Włochy).

Część naturalnych kosmetyków może być droższa od tych drogeryjnych. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę skąd pochodzą składniki, czy specjalny proces ich produkcji. Możemy jednak same spróbować stworzyć proste olejki myjące, toniki czy sera do twarzy. Bez problemu kupimy półprodukty, które wystarczy odmierzyć, przelać do odpowiedniego pojemniczka i wymieszać (zachowując oczywiście odpowiednie warunki higieniczne) . Nie wymaga to wielkiego poświęcenia ani czasu, a może być początkiem ciekawej przygody za którą skóra nam podziękuje.

Uwaga!

Kosmetyki z naturalnymi składnikami, także mogą powodować objawy alergiczne! Zależy to od właściwości skóry i od ilości składnika w kosmetyku. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMydła naturalne
Następny artykułOdżywka do włosów
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.