Strona główna PIELĘGNACJA ZABIEGI UPIĘKSZAJĄCE Onix – „zabiegowy” koniec z nadpotliwością!

Onix – „zabiegowy” koniec z nadpotliwością!

0

Masz dość ciągłych mokrych plam (nie tylko) pod pachami? Wcale Ci się nie dziwimy! A jeśli Twoje dotychczasowe próby walki z potem kończyły się klęską, mamy radę – rozpraw się z gruczołami potowymi raz na zawsze!

kobietaMaciej RogalaDr n. med. Maciej Rogala z Gold Clinic Medycyna Estetyczna wyjaśnia, czym jest nadpotliwość oraz zdradza sekrety systemu Onix, który pomaga w trwałym leczeniu nadpotliwości.

Czym jest nadpotliwość?

W medycynie określana jest mianem hiperhydrozy. To nadmierne, niefizjologiczne i intensywne wydzielanie potu przez gruczoły potowe. Nadpotliwość dotyczy głównie stóp, dłoni i okolic pach – wynika to z powodu dużej koncentracji gruczołów potowych w tych miejscach.

Jak dotychczas rozwiązywano problem nadpotliwości?

Do tej pory do leczenia problemu nadpotliwości wykorzystywano głównie toksyny butoulinowe. Efekty po takim zabiegu były jednak nietrwałe, utrzymywały się zazwyczaj około 6-8 miesięcy. Inna metoda to chirurgiczne usunięcie gruczołów potowych.

Czy są skuteczniejsze metody?

Tak, pojawiła się nowa metoda leczenia nadpotliwości przy pomocy specjalnego, medycznego urządzenia Onix, które za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej po prostu spala gruczoły potowe. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry głowicą wyposażoną w mikroigły i jednoczesnym jej podgrzewaniu. W momencie wkłucia emitowana jest wiązka fal radiowych, która ogrzewa skórę na całej długości igieł co pozwala na trwale uporanie się z problemem nadpotliwości.

OnixW czym tkwi sekret Onix?

Największą zaletą Onix jest niewątpliwie wysoka skuteczność zabiegu potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Już w trakcie jednego zabiegu ilość wydzielanego potu może być zredukowana o 85-95%. Dla pożądanego efektu, zwłaszcza w przypadku bardzo intensywnej potliwości, rekomenduje się powtórzenie zabiegu po upływie około 3 miesięcy.

Jakie istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Możemy wyróżnić kilka najważniejszych przeciwwskazań, m. in. ciąża i okres karmienia piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, obniżenie krzepliwości, choroby nowotworowe, aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej czy skłonność do przebarwień.