Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR PAZNOKCIE (JAK) Z TYTANU?

PAZNOKCIE (JAK) Z TYTANU?

0
manicure tytanowy

Znasz paznokcie żelowe i akrylowe, prawda? Wiesz czym są tipsy i jako robi się hybrydę? Ale czy słyszałaś o pazurach z tytanu? Nie? w takim razie szybko nadrób zaległości, bo tytanowy manicure może być dominującym trendem w tym roku.

Czym jest manicure tytanowy?

Manicure tytanowy posiada 20-letnią tradycję na świecie, której korzenie sięgają aż do USA. Prekursorem manicure tytanowego w Polsce jest Violetta Mrowiec, która stworzyła nazwę Manicure Tytanowy i wprowadziła ją na potrzeby polskiego rynku. Od momentu pojawienia się produktów SNS w Polsce manicure tytanowy zdobywa coraz większą rzeszę fanek, którym zależy na trwałości w połączeniu z zachowaniem zdrowych paznokci.

Produkty do manicure tytanowego aplikowane są poprzez nałożenie witaminowej bazy oraz zanurzenie paznokcia w pudrze, następnie aplikujemy preparat wysuszający, który błyskawicznie go utwardza. Tak przygotowany manicure jest mocny i odporny na uderzenia, a całość utrzymuje się na paznokciach do następnej wizyty. Nie używa się w tym celu lamp UV ani LED, co powoduje, że płytka pozostaje zdrowsza, a aplikacja jest dużo szybsza. Efekt, jaki możemy uzyskać to cieńsze i wyprofilowane w bardzo naturalny sposób paznokcie.

manicure tytanowyTytanowa trwałość – skąd pochodzi?

– Manicure tytanowy polecany jest paniom, które poszukują zdrowej metody stylizacji bez konieczności rezygnacji z trwałości – mówi Joanna Golec, ekspertka marki V&K Cosmetic, wyłącznego dystrybutora SNS Manicure Tytanowy. – W pudrach SNS znajduje się sproszkowany minerał, dwutlenek tytanu, składnik stosowany m.in. w produkcji kosmetyków mineralnych. Ponadto w produktach płynnych znajdziemy witaminę E i wapń, natomiast w pudrach substancje antyseptyczne i dezynfekujące, stosowane w kosmetykach przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych co pokazuje, że produkty są bezpieczne i możemy je bezpośrednio nakładać na paznokcie oraz mogą mieć kontakt ze skórą. Produkty są organiczne i nie są testowane na zwierzętach.

Dwie możliwości zmiany stylizacji

Stylistki mogą wykonać korektę paznokci za pomocą frezarki. Sposób ten polega na ściągnięciu koloru do warstwy budującej i aplikacji nowych warstw. Drugą metodą jest ściągnięcie za pomocą acetonu, ale z dodatkiem odżywczej, witaminowej oliwki. Miseczkę z acetonem i oliwką ogrzewa się w ciepłej wodzie, dzięki czemu usunięcie produktu trwa dosłownie pięć minut, a oliwka w tym czasie odżywia płytkę i dodatkowo nawilża skórki.

Tytanowy manicure trendem 2017 roku?

W 2017 roku w manicure postawimy na naturalność, trwałość i zdrowie – wszystkie te cechy łączą w sobie coraz popularniejsze tytany. Aplikując manicure tytanowy możemy z powodzeniem przedłużać paznokcie na szablonie bez użycia lampy UV/LED, a przedłużenie wygląda bardzo naturalnie. Paznokcie można ozdabiać m.in. za pomocą farbek oraz zatapiając różnego rodzaju ozdoby. Wykorzystując pudry możemy uzyskać popularny efekt ombre czy sweterek.

Eksperci uczulają jednak, by udając się do kosmetyczki, zwrócić uwagę, czy odbyła ona stosowne szkolenie. – Produkty SNS są dedykowane wyłącznie do użytku profesjonalnego – wynika to z niełatwego sposobu aplikacji, który wymaga odbycia szkolenia. Tylko kosmetyczka posiadająca certyfikat SNS Polska może wykonywać manicure tytanowy. W innym przypadku, jeżeli pracuje bez przeszkolenia, klientka narażona jest na niewłaściwe wykonaną usługę. Dlatego decydując się na taki manicure, należy po pierwsze sprawdzić salon, a po drugie produkty, na jakich pracuje kosmetyczka – podkreśla Joanna Golec z V&K Cosmetic.