Strona główna DIETA I ZDROWIE Cambridge

Cambridge

0

Dieta Cambridge jest też nazywana dietą ostatniej szansy. Wymaga niezwykle silnej woli i determinacji. Jest stworzona dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą szybko uporać się z otyłością. Jednakże stosują ją też tacy, którzy dla odchudzania… gotowi są zrobić niemal wszystko.

Jak przystąpić do diety Cambridge? Jest ona dostępna na oficjalnej stronie dystrybutora. Porady doradcy, plan diety oraz komplet gotowych produktów, które mają służyć jako posiłki to koszt 100-150zł tygodniowo. (Kwoty te nie są podane w żadnym jawnym cenniku, można się o nich dowiedzieć dzięki internautom wymieniającym opinie na forach internetowych.)

Jadłospis i produkty

Podczas trwania diety spożywa się w ciągu dnia 3-5 posiłków, którymi rządzi twarda metodyka. W początkowych etapach odchudzania produkty Cambridge stanowią podstawę jadłospisu i, poza niekalorycznymi napojami, są jedynym dozwolonym pożywieniem. Wraz z ubytkiem wagi zaczynają być zastępowane przez „normalne” posiłki. Poza tym należy pić co najmniej 2l napojów: niegazowanej wody, naparów z ziół oraz czarną i zieloną herbatę. Niewskazane są herbatki owocowe.

Czym są produkty Cambridge? To gotowe, niewymagające nakładu pracy i przygotowywania posiłki zbilansowane tak, by dostarczać organizmowi komplet witamin, minerałów i makroelementów przy minimalnej kaloryczności. Mają formę batoników, ciastek, koktajli i zupek. Dzienny zestaw produktów na diecie Cambridge ma od 400 -1000 kalorii. Dietetycy twierdzą, że niemożliwe jest dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników z pożywieniem, którego łączna kaloryczność jest poniżej 1200kcal. Domyślamy się zatem, ze, jeśli produkty Cambridge faktycznie dostarczają komplet składników odżywczych, a dalej pozostają tak niskokaloryczne, to musi w nich być naprawdę sporo chemii…

Efekty

Wśród internautów wymieniających opinie na forach internetowych spotyka się różne opinie. Wiele jest takich osób, które nie wytrwały w diecie ze względu na nieznośny głód. Są też tacy, którym udało się schudnąć kilka kilogramów (4-8kg), często porzucając dietę w którymś momencie. Trudno o znalezienie przypadków, o których mowa na stronie internetowej dystrybutora diety – dotyczących utraty kilkunastu-kilkudziesięciu kg.

Nasza opinia

Dieta w pierwszych etapach po prostu zabrania jedzenia normalnych posiłków. Zamiast tego pozostają sztuczne batoniki, koktajle i inne „gotowce”. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek respektowaniu potrzeb i upodobań danej osoby – tego co lubi jeść, jakie ma przyzwyczajenia, jakie ma psychiczne mechanizmy związane z jedzeniem. Człowiek jest tutaj przedmiotem, który ma się podporządkować niezwykle restrykcyjnym zasadom. Wiedz jednak, że dieta, aby była skuteczna i dawała trwałe rezultaty, nie musi się wiązać z takim ostrym reżimem! Nie jest też konieczne kupowanie specjalnych batoników, koktajli i innych dietetycznych przekąsek. Jeśli jednak ze względu na dużą nadwagę zdecydujesz się na odchudzanie metodą Cambridge, zadbaj o solidne wsparcie dietetyczne w trakcie wychodzenia z diety i powrotu do odżywiania „normalnym” jedzeniem. Powrót do starych nawyków po okresie drastycznego ograniczenia kalorii spowoduje szybki efekt jo-jo.

Poprzedni artykułNorweska
Następny artykułPOMYSŁY NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.