Strona główna FRYZURY POLACY O KONDYCJI I PIELĘGNACJI SWOICH WŁOSÓW

POLACY O KONDYCJI I PIELĘGNACJI SWOICH WŁOSÓW

0

Na zlecenie marki Revalid TNS Polska przygotowało badanie na temat tego, jak postrzegamy kondycję swoich włosów i jak je pielęgnujemy na co dzień. 

Revalid kuracjaW styczniu 2014 roku na zlecenie marki Revalid instytut badawczy TNS Polska przeprowadził sondaż na reprezentatywnej grupie Polaków (kobiet i mężczyzn) na temat świadomości, opinii, nawyków oraz zachowań Polaków związanych z pielęgnacją oraz wzmacnianiem włosów. Raport z badań przyniósł bardzo ciekawe wnioski. Dowiadujemy się z nich między innymi, co w największym stopniu wpływa na osłabienie kondycji włosów, a także co robią Polacy, kiedy stan ich włosów się pogarsza. Poniżej wybrane wyniki:

Jakie są główne przyczyny niezadowolenia ze stanu włosów?

Dla 50% – to, że są słabe i cienkie, a dla 47% – ich nadmierne wypadanie. 

A tak ankietowani zakończyli zdanie: Kiedy widzę, że moja kondycja zakończyła się…

REVALID, raport o włosach

 

Jakie czynniki naszym zdaniem najbardziej negatywnie wpływają na kondycję włosów?

Przede wszystkim częste stylizacje i farbowanie – dla 50% (w tym dla 63% kobiet), a także stres (38%), dieta uboga w mikroelementy i witaminy (37%) oraz silne nasłonecznienie (35%).

Jakich produktów do pielęgnacji włosów używamy? 

Revalid, raport o włosach

Czy stosujemy kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji skóry głowy?

15% tak i są to głównie kobiety oraz osoby młode (20-29 lat).

Co wpływa w największym stopniu na nasze wybory dotyczące produktów do pielęgnacji włosów?

Ponad połowa Polaków (54%) kieruje się własnymi doświadczeniami i przyzwyczajeniami. 12% bierze pod uwagę opinię rodziny, tyle samo testuje różne produkty i decyduje samodzielnie. 10% kieruje się radami fryzjera.

O marce Revalid

Linia kosmetyków Revalid szwajcarskich laboratoriów farmaceutycznych Ewopharma to nowe podejście w codziennej pielęgnacji i wzmacnianiu włosów. 

tonik do włosów RevaidFormuła preparatów Revalid opiera się na połączeniu pielęgnacyjnego i regenerującego oddziaływania przez zewnętrzną powłokę włosów, ze zwiększeniem potencjału ich odbudowy od środka. To zasługa procesu intensyfikacji wchłaniania substancji odżywczych – wnikających w cebulki włosów oraz pobudzających ich siły witalne. Poprawę kondycji włosów od zewnątrz, na całej ich długości, zapewniają odpowiednio zbilansowane składniki aktywne kosmetyków Revalid takie jak proteiny, substancje bioaktywne i witaminy. Spotęgowanie efektów wzmocnienia i regeneracji włosów od środka osiągnięto poprzez opracowanie nowego typu preparatu – energetyzującego toniku. Jego innowacyjna receptura służy oczyszczeniu mieszków włosowych, często zablokowanych czopem rogowym, czyli gromadzącymi się u nasady włosa zanieczyszczeniami, tłuszczem czy martwymi komórkami skóry. 

Udrożnienie mieszków ma bardzo istotne znaczenie w procesie rewitalizacji włosów. To właśnie tą drogą najintensywniej i najszybciej wchłaniane są składniki odżywcze zawarte w kosmetykach. Dodatkowo obecna w toniku kofeina oraz antyoksydanty – energetyzują funkcje mieszków poprzez poprawę ukrwienia (rozszerzenie naczyń krwionośnych) skóry głowy oraz stymulację metabolizmu komórkowego, co przyspiesza podział komórek macierzystych i wzrost włosów. Równie istotną wagę w pielęgnacji i kuracji wzmacniającej włosy mają inne składniki toniku, a także substancje zawarte w pozostałych preparatach linii kosmetyków Revalid. Witamina B5 działa przeciwzapalne oraz przyspiesza procesy regeneracji naskórka, alantoina – koi i łagodzi skórę głowy a także zapobiega jej wysuszaniu. Obie te substancje tonizują skórę i przywracają jej naturalną równowagę tworząc optymalne środowisko egzystencji mieszków włosowych.

W skład linii wchodzą: szampon, odżywka, kuracja odżywczo-regenerująca, tonik. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów ochronnych i terapeutycznych zaleca się dobór i stosowanie produktów Revalid odpowiednio do specyficznych potrzeb i rodzaju włosów:

  • szampon i odżywkę – do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju włosów, 
  • szampon i kurację odżywczo-regenerującą – do włosów matowych, słabych, łamliwych, przesuszonych trudnych do rozczesania, z tendencją do rozdwajania,
  • szampon, kurację odżywczo-regenerującą, tonik – do włosów zniszczonych i wypadających, a także jako profilaktykę anti-aging dla włosów,
  • szampon przeciwłupieżowy i tonik – do włosów przetłuszczających się i z łupieżem 

Pielęgnacja dermokosmetykami Revalid może stanowić także:

  • doskonałe wsparcie dla kuracji leczniczych – wzmacniając włosy, polepszając efekt kosmetyczny leczenia i zapobiegając nawrotom dolegliwości, 
  • uzupełnienie pielęgnacji profesjonalnej, np. mezoterapii skóry głowy i zabiegów trychologicznych.

Więcej na: www.wzmocnijwlosy.pl 

Revalid kuracja  szampon Revalid revalid odżywka

 

Poprzedni artykułMineralne peelingi La Prairie
Następny artykułMAKIJAŻ ŚLUBNY – O CO NAJCZĘŚCIEJ PYTAJĄ PANNY MŁODE?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.