Strona główna PIELĘGNACJA POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU Z ELANCYL

POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU Z ELANCYL

0
Elancyl

Jeśli jednym z Twoich celów jest skuteczne pozbycie się cellulitu, warto przygotować się do tej walki. Dowiedz się, czym dokładnie jest cellulit, jakimi metodami można go usunąć i poznaj najnowszy preparat marki Elancyl, który przybliży Cię do sukcesu.

Dr n. med. Elżbieta Podgórska – dermatolog, specjalista medycyny estetycznej, założycielka Kliniki Medycyny Estetycznej Elesthetic Clinic, wyjaśnia czym jest cellulit, jakie są jego metody leczenia i jakie czynniki mają wpływ na jego powstawanie.

Metody leczenia cellulitu

Do najstarszych metod radzenia sobie z cellulitem należą masaże oraz endermologia. Warto przyjrzeć się diecie (ograniczenie soli, słodyczy, tłuszczu zwierzęcego, wprowadzenie pełnoziarnistego pieczywa, świeżych ziół, owoców, kiełków, chudych ryb, kasz, picie dużej ilości wody), dbałość o regularne ćwiczenia fizyczne, stosowanie naprzemiennego (ciepły i zimny) prysznica, peelingów mechaniczne oraz aplikacja odpowiednich kosmetyków.

Skuteczne zabiegi lekarskie:

karboksyterapia – terapia „cudownym gazem”- śródskórne lub podskórne precyzyjne wstrzykiwanie dwutlenku węgla (CO2). Podawany w ten sposób gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerzając naczynia, zwiększając natlenienie tkanek i przywracając prawidłowy metabolizm komórkom. Jest to terapia bodźcowa, co oznacza, że pod wpływem CO₂ stymulujemy w tkance procesy regeneracyjne i naprawcze. Dochodzi do szybkiej eliminacji zalegających w skórze toksyn. Zabieg ma dodatkowe działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Dzięki niemu poprawia się napięcie i elastyczność skóry (również po porodzie). Skóra staje się wyraźnie odżywiona, zregenerowana i „wyprasowana”. Zanika efekt „pomarańczowej skórki”.

Gaz jest sterylny, jego ilość i prędkość podania są ścisłe kontrolowane. Udoskonalona metoda podgrzewania gazu wpływa na redukcje bólu. Gaz CO₂ podawany podczas zabiegu wchodzi w reakcje z cząsteczkami wody, tworząc cząsteczkę kwasu węglowego, który obniża pH tkanki. Następuje zakwaszenie danego obszaru i zwiększenie uwalniania tlenu z hemoglobiny. Lepsze dotlenienie tkanek przyczynia się do zwiększenia angiogenezy (proces tworzenia nowych naczyń włosowatych), przebudowy kolagenu i regeneracji skóry właściwej. W wyniku dalszych reakcji chemicznych zachodzących w tkankach, ich pH staje się zasadowe, co prowadzi do uzyskania efektu znieczulającego i spazmolitycznego, nasilając m.in. utlenianie tłuszczu w komórkach tłuszczowych.

Aby rezultaty były trwale dobrze jest skorzystać z serii zabiegów, najlepiej dziesięciu (optymalnie po dwa zabiegi w ciągu tygodnia). Karboksyterapia jest zabiegiem dla każdego, kto pragnie pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę twarzy i ciała. Karboksyterapia to metoda całkowicie bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona. Działa również na obrzęki, sińce pod oczami, stymuluje porost włosów, stymuluje gojenie się ran. Zalecane jest wykonanie od 3-10 zabiegów, 2 razy w tygodniu. Cena jednego zabiegu na dany obszar – 300 zł.

metody iniekcyjne – klasyczna mezoterapia i podskórne podawanie specjalnych koktajli do wygładzenia nierówności (np. RRS HA Cellutrix, Cellu Care) zawierających w swoim składzie: nienasycony kwas hialuronowy, krzem organiczny, antyoksydanty, lipolityki, flawonoidy, mikroelementy, witaminy, rutynę, wyciągi roślinne z karczocha, nostrzyka żółtego, milorząbu japońskiego. Oprócz redukcji cellulitu dochodzi do ujędrnienia skóry i poprawy jej jakości, redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zalecane jest wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach tygodniowych, 1-3 sesje w roku.  Cena zabiegu od 300-600 zł.

Aqualyx – lipoliza iniekcyjna. Wspomaga leczenie cellulitu z tzw. lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Polega na wstrzykiwaniu do leczonego obszaru substancji działających niszcząco na komórki tłuszczowe (deoksycholan sodu, nie fosfatydylocholina). Zniszczone komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Aqualyx podaje się specjalna metoda intralipoterapii. Polecane jest wykonanie kilku zabiegów co dwa tygodnie. Cena zabiegu od 500 zł.

Fale radiowe, czyli radiofrekwencja – Thermage: nowatorska metoda polegająca na wykorzystaniu fal radiowych do zwiększenia napięcia i ujędrnienia skóry oraz likwidacji cellulitu. Polecana dla osób z nadmiarem skóry na wewnętrznych powierzchniach ud i ramion oraz osób z obwisłymi pośladkami. Daje widoczny efekt poprawy elastyczności i napięcia skóry dekoltu oraz piersi. Rewelacyjne efekty uzyskuje się stosując ją na zwiotczałą skórę brzucha (np. po ciąży).

Zabieg pobudza naturalne mechanizmy organizmu powodujące regenerację włókien kolagenowych, które odpowiadają za właściwe napięcie, elastyczność i młody wygład skóry. Efekty zabiegu Thermage widoczne są już po jednym zabiegu i utrzymują się przez 4-5 lat, w zależności od stanu skóry i naturalnego procesu starzenia. Zabieg wykonuje się jednorazowo. Cena zabiegu 6900zł za jeden obszar (np. brzuch, pośladki lub ramiona).

Nici PDO – biodegradowalne, samorozpuszczalne nici o różnej długości zbudowane
z polidioksanonu, substancji z której składają się wchłanialne szwy chirurgiczne. Podane do obszaru objętego cellulitem napinają i wygładzają mechanicznie skórę, tworząc rodzaj rusztowania. Ponadto stymulują produkcje naturalnego kolagenu i elastyny. Wchłaniają się w ciągu 2-9 miesięcy, dając efekt utrzymujący się ponad rok. Cena zabiegu zależy od ilości zaimplantowanych nici, średnio od 1000zł.

Jeszcze raz o cellulicie

Cellulit (GLD) – gynoid lipodystrophy, lipodystrofia typu kobiecego, liposkleroza, powszechny kosmetyczno-medyczny defekt skóry, któremu sprzyjają estrogeny. Obraz kliniczny oraz histopatologiczny jest bardzo zróżnicowany i zależy od stadium zaawansowania. Lipodystrofia rozwija się w kilku etapach przez wiele miesięcy lub lat.

Etap I – bez typowych objawów klinicznych. Występuje zastój w naczyniach żylnych i limfatycznych i wzrost przepuszczalności ich ściany, obrzęk tkanek, rozpoczyna się nadmierne gromadzenie i odkładanie tłuszczu. Pojawia się ciastowatość skóry, zmniejszenie jej elastyczność i hipotermia.

Etap II – po ujęciu skóry w fałd pojawia się wgłębienie i uwypuklenie „pomarańczowa skórka”. Obrzęk jest stały, dochodzi do uszkodzenia skóry i tkanki podskórnej, gromadzi się przesięk, dalsze zaburzenie mikrokrążenia.

Etap III –  „skórka pomarańczowa” jest utrwalona, tworzą się mikroguzki, dalsze upośledzenie mikrokrążenia, obniżenie elastyczności skóry, zwłóknienie tkanki podskórnej.

Etap IV – objawy bardziej nasilone niż w stadium III. Guzki wyraźniej zaznaczone i wyczuwalne palpacyjnie, mogą dawać dolegliwości bólowe.

Rodzaje cellulitu

Nazewnictwo poszczególnych postaci cellulitu zależy od struktury zmian wyczuwalnych pod palcami oraz różnic w budowie tkanki.

 • Postać twarda (zwarta) występuje  głównie u nastolatek i młodych kobiet, często w korelacji rozstępami.
 • Postać wiotka dotyczy głównie kobiet prowadzących siedzący tryb życia lub po dużej utracie wagi, szczególnie po 40 oku życia i wiąże się z obniżeniem napięcia mięśni.
 • Postać obrzękowa to odmiana najrzadsza, ale najcięższa. Skóra jest blada i obrzęknięta, towarzyszy temu uczucie ciężkości.
 • Postać mieszana cellulitu występuje najczęściej. W różnych okolicach ciała mogą występować wszystkie wcześniej wymienione postaci.

Ze względu na konsystencje zmian cellulit dzielimy na:

 • wodny – pojawia się niezależnie od wieku, już w okresie dojrzewania (czynnik hormonalny). W tkankach odkładają się lipidy i woda w celu przystosowania organizmu do ewentualnej ciąży.
 • Cellulit lipidowy  powstaje w głębszych warstwach skóry i tkanki łącznej. Jest skutkiem nieprawidłowego gromadzenia się i odkładanie cukrów i kwasów tłuszczowych,. Tworzy tzw. „pomarańczową skórkę”.

Czynniki wpływające na rozwój cellulitu

 • nieprawidłowa dieta – nadmiar słodyczy, tłustych potraw
  i przetworzonego jedzenia, nadmiar soli,
 • leczenie hormonalne,
 • stres,
 • brak regularnej aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, obuwie na wysokim obcasie i zbyt obcisłe ubrania zaburzające ukrwienie.

Elancyl Slim Desing

Naukowcy Laboratoriów Elancyl zidentyfikowali nowego „winnego” odpowiedzialnego za tworzenie cellulitowych nierówności – tkankę łączną. Do tej pory tkance łącznej nie poświęcano wiele uwagi i nie badano jej pod kątem powstawania cellulitu. Ujawnienie roli tkanki łącznej całkowicie zmieniło podejście do ‘skórki pomarańczowej’ i wyznaczyło nowy kierunek w aktywnym minimalizowaniu cellulitu, a więc także skłoniło do poszukiwania skutecznego wyciągu roślinnego.

Elancyl – Slim Design

– znajdziemy w nim Salacię, indyjską roślinę leczniczą dobrze znaną w medycynie ajurwedyjskiej. Ekstrakt z korzenia Salacii zapobiega sztywnieniu włókien osłonek adypocytów, tym samym ograniczając przerost włókien tkanki łącznej.

Pierwszy dermokosmetyk antycellulitowy, który działa bezpośrednio w sercu struktur komórkowych, które tworzą ‘skórkę pomarańczy’. Ze względu na precyzyjny dobór aktywnych, skutecznych i sztandarowych dla marki składników oraz innowacyjnemu wykorzystaniu właściwości wyciągowi roślinnemu z Salacii, formuła Elancyl Slim Design zapewnia wyrównanie powierzchni skóry, zmniejszenie nierówności spowodowanych cellulitem oraz ujędrnienie włókien skórnych i wzmocnienie napięcia skóry.

Kiedy w organizmie fizjologiczny system przechowywania i regulacji tłuszczu jest zakłócony, adypocyty zaczynają puchnąć, aż stają się 50 razy większe niż ich rozmiar początkowy, powodując zaburzenia w tkance łącznej. Naczynia krwionośne i limfatyczne zostają ściśnięte i już nie są w stanie prawidłowo eliminować wody i toksyn. Włókna skóry – kolagen i elastyna – zagęszczają się, a ich struktura ulega usztywnieniu, powodując nierówności charakterystyczne dla ‘skórki pomarańczowej’.

Jednak jak wynika z najnowszych badań naukowych, to nie przerost adypocytów jest główną przyczyną cellulitu. Zatem skupienie uwagi wyłącznie na komórkach tłuszczowych nie pozwoli uzyskać wystarczających efektów w eliminacji cellulitu. Elancyl zidentyfikował nowego „winnego” odpowiedzialnego za tworzenie cellulitowych nierówności – tkankę łączną.

Do tej pory tkance łącznej nigdy nie poświęcano wiele uwagi i nie badano jej pod kątem powstawania celluitu. Dlatego ujawnienie roli tkanki łącznej jest fundamentalnym odkryciem naukowym, które całkowicie zmienia podejście do ‘skórki pomarańczowej’ i wyznacza nowy kierunek w aktywnym minimalizowaniu cellulitu.

Elancyl Slim Design to nowy produkt, w którym kierując się najnowszą wiedzą na temat powstawania cellulitu, zastosowano unikalne połączenie nazwane kompleks kofeiny 3D, by po raz pierwszy zadziałać bezpośrednio w miejscu nieprawidłowego sztywnienia tkanki łącznej, gwarantując tym samym wyraźnie wygładzenie dołeczków. Kompleks kofeiny 3D zastosowany w Elancyl Slim Design jest owocem 10 lat badań i zawiera oryginalne połączenie wyjątkowych aktywnych składników o sprawdzonej skuteczności, by zapewnić działanie antycellulitowe w 3 wymiarach:

Kofeina1. Działanie zapobiegające przerastaniu adypocytów,które następuje dzięki obecności wyróżniającego markę i niezwykle skutecznego połączenia kofeiny i cekropii, zapewniając optymalne spalanie tłuszczów. Kofeina została wykorzystywana przez Elancyl już 1978 roku na aktywne działanie na związane z rozkładem trójglicerydów, zmagazynowanych w adypocycie na wolne kwasy tłuszczowe.

Bluszcz2. Detoksykację tkanek i działanie drenujące zapewnia wyciąg z bluszczu oraz masaż(zalecany podczas aplikacji). Bluszcz, również charakterystyczny dla Elancyl, wzmacnia elastyczność i jędrność skóry, działając na jakość kolagenu poprzez spowolnienie glikacji włókien, który powoduje, że tkanki stają się sztywne. Dobroczynne działanie wzmacnia masaż, by fizjologiczne doprowadzić do procesu oczyszczanie i eliminacji toksyn.

Salacia (Indian Salacia)3. Działanie przeciw sztywnieniu włókien osłonek adypocytów (komórek tłuszczowych) możliwe dzięki odkryciu działania Salacii (Indian Salacia, Hippocrateaceae). Salacia jest nowym bezprecedensowym sojusznikiem w walce z cellulitem. To indyjska roślina lecznicza, dobrze znana w medycynie ajurwedyjskiej. Z jej korzeni pozyskuje się substancję o właściwościach przeciwzapalnych, przydatnych w leczeniu reumatyzmu i chorób skóry. Ekstrakt z korzenia Salacia zmniejsza ryzyko cellulitu, redukując nadmiar produkcji kolagenu (o 60%) i fibronektyny (o 44%), a tym samym ograniczając przerost włókien tkanki łącznej. Zapewnia to intensywne wygładzanie powierzchni skóry, która ponownie staje się jędrna i wyrównana.

Aby podnieść skuteczność Slim Design, przy aplikacji Slim Design Elancyl zaleca wykonanie prostego masażu opracowanego z fizjoterapeutą:
Elancyl Slim Desing instrukcja masażu antycellulitowego
Po kąpieli i wysuszeniu skóry, nałóż jedną dawkę Slim Design na dłonie. Przesuwaj dłonie po obu stronach ud, równocześnie szybko i rytmicznie uciskając je oburącz z obu stron (rys. 1 i 2), Szczyp i roluj skórę pionowo i w poprzek partie ciała dotknięte cellulitem: zewnętrzną i wewnętrzną stronę ud, kolana, pośladki i brzuch (rys. 3,4,5).
Dzięki czasoprogramowanej formule, Slim Design zapewnia skuteczność działania od porannej aplikacji przez 24h. Slim Design działa w synchronizacji z dobowym rytmem organizmu by sprzyjać wyszczuplaniu. Rano po nałożeniu uwalniane są składniki pobudzające spalanie tłuszczów (lipoliza), a w drugiej części dnia aktywują się składniki przeciwdziałające magazynowaniu tłuszczy (lipogeneza).
Slim Design ma przyjemną w stosowaniu konsystencję z dodatkiem pigmentów odbijających światło, które wraz ze składnikami odżywczymi dają natychmiastowy efekt nawilżenia i wygładzenia, otulając skórę orzeźwiającym, energetyzującym zapachem.
Cena: 130zł (apteki)/ 200 ml

 

Poprzedni artykułJędrna skóra z Creme Reparatrice od Biologique Recherche
Następny artykułNowa seria regeneracyjna Repair.Me – Kevin Murphy