PRZETESTOWALIŚMY ZABIEG INFINI

PRZETESTOWALIŚMY ZABIEG INFINI

10749
0
PODZIEL SIĘ

Dowiedzcie się, na czym polega Igłowy Termolifting RF Infini i co o nim sądzi nasza znajoma, która go przetestowała w Klinice BeautymeD.

Infini to bezpieczna i precyzyjna metoda liftingu skóry bez skalpela. Jest alternatywą dla agresywnych, frakcyjnych zabiegów laserowych odmładzania i liftingu z minimalnym (1-2 dni) okresem rekonwalescencji.

Jak działa Infini?

Termolifting powoduje zagęszczenie i ujędrnienie skóry, dając poprawę wyglądu twarzy (owal, opadające policzki), okolic oczu (zmarszczki, opadające powieki, „worki pod oczami”), szyi, dekoltu, dłoni, piersi, brzucha, ramion (wiotka skóra). Głowica urządzenia jest wyposażona w 49 mikroigieł, których końcówki, po przekłuciu skóry, są podgrzewane. Bezpośrednim efektem są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują proces odnawiania włókien kolagenowych.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą:

  • poprawić owal twarzy
  • odmłodzić skórę szyi, dekoltu, dłoni
  • ujędrnić piersi, ramiona, brzuch lub uda
  • usunąć zmarszczki, blizny, rozstępy
  • trwale zmniejszyć lub zlikwidować pocenia w okolicy pach.

Jak przebiega zabieg Infini?

Infni termolifting rf głowicaPo znieczuleniu miejscowym obszar zabiegowy poddaje się działaniu głowicy termoliftingującej aplikując energie RF na różnych głębokościach skóry w trakcie kolejnych pasaży w przedziale: 0,5 do 3,5 mm. Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić krótkotrwałe, punktowe krwawienie oraz rumień i nieznaczny obrzęk. Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Procedura zabiegu Infini, zależnie od wielkości obszaru, trwa od 0,5 – 2 godzin.

Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Cały proces remodelingu podskórnego kolagenu następuje przez kilka kolejnych tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu. W tym czasie dochodzi do stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to gęstsza, jędrniejsza i sprężysta.

Jak długo utrzymują się efekty?

Aby uzyskać długotrwały i maksymalny efekt, zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach. U większości osób należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, z ewentualnością wykonania zabiegu „przypominającego”, co jakiś czas (1-2 lata).

Uwaga! Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Na 30 min przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Zabiegowi Infini można poddawać się przez cały rok. Przeciwskazania do zabiegu to: ciąża, choroba nowotworowa, otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry, wszczepione urządzenia elektryczne, zaburzenia krzepliwości krwi, terapia przeciwzakrzepowa.

Test iBeauty.pl

Nasza znajoma zgodziła się przetestować ten zabieg i opowiedzieć o swoich odczuciach. Oto jej opinia. 🙂

Zdecydowałam się na ten zabieg, ponieważ zaczęły mi przeszkadzać tzw. poliki chomika, coraz bardziej widoczne zmarszczki i bruzdy wokół ust. Niestety kondycja mojej skóry też nie jest najlepsza. Na zabieg do Kliniki BeautymeD wybrałam się z dobrym nastawieniem. Trochę przerażała mnie myśl o tym, że moja skóra będzie nakłuwana mnóstwem igiełek. Na miejscu moja twarz została znieczulona, a sam zabieg trwał całkiem krótko – ok. 20-25 minut. Niestety pomimo znieczulenia, był on bolesny, ale do wytrzymania. Na szczęście po zabiegu bół ustał, a twarz była rozgrzana, mocno zarumieniona. Mocne zaczerwienienie twarzy było widoczne również następnego dnia. Aby załagodzić skórę, używałam dużej ilości kremów nawilżających i łagodzących podrażnienia, które zalecił mi lek. med. Krzysztof Miracki, wykonujący zabieg. Trzeciego dnia pozostały jedynie lekkie opuchnięcia wokół oczu. Dodam, że moja cera jest bardzo podatna na podrażnienia i mocno reaguje. Być może u osób nie mających takiego problemu, podrażnienia będą dużo mniejsze – myślę, że to indywidualna kwestia. Postanowiłam, że nie poprzestanę na jedym zabiegu. Za ok. 1,5 miesiąca wybieram się na kolejny. Dopiero potem pojawi się ostateczny efekt – mam nadzieję, że będzie widoczny, dlatego trzymajcie kciuki! 🙂

My też czekamy z niecierpliwością na efekty i oczywiście wrócimy do tego tematu, by pokazać końcowy efekt i porównać zdjecia przed i po zabiegu.

Infini termolifting efekty

Więcej o zabiegu Infini przeczytasz na www.beautymed.com.pl