Strona główna FRYZURY KOSMETYKI I AKCESORIA DO WŁOSÓW PUSZĄCE SIĘ WŁOSY ZIMOWĄ UDRĘKĄ – PORA JE UJARZMIĆ!

PUSZĄCE SIĘ WŁOSY ZIMOWĄ UDRĘKĄ – PORA JE UJARZMIĆ!

0
wlosy

Czas na czapkę i dokładne suszenie włosów, bo wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze. Niestety włosy na tym cierpią. Zwłaszcza, jeśli masz długie włosy niczym Roszpunka. Ech… Ciężko wyglądać jak księżniczka, kiedy pogoda nie sprzyja.  To może w końcu kilka słów na temat puszących się włosów?

To też Twój problem

Tak naprawdę to wszystkie mamy z tym problem. Niezależnie od tego czy włosy są długie lub krótkie, proste albo kręcone, to i tak wcześniej czy później zaczną się przesuszać. Zwłaszcza wtedy, kiedy używamy naszych ulubionych pomocników do układania włosów: suszarki, lokówki i prostownicy. Pogoda też nie sprzyja. Wychodzenie z ciepłego pomieszczenia na spacer w wietrzny dzień nie tylko skutkuje poplątanymi końskimi ogonami. No właśnie… Również końskie ogony, wysoko upięte koczki, a nawet urocze kucyki Bajki Atomówki szkodzą włosom. W skrócie: szkodników jest wiele i musimy same sobie z tym poradzić. Jak utrzymać zdrowe włosy?

gama bellissimaKilka prostych sposobów na puszące się włosy

  • Staraj się nie suszyć włosów suszarką. Niestety zimą nie mamy innego wyjścia więc róbmy to chłodnym powietrzem albo suszarką z jonizacją. Im wolniej tym lepiej.
  • Nie myj włosów codziennie.
  • Używaj lokówkę i prostownicę możliwie jak najrzadziej. To nie mit. One naprawdę wysuszają włosy najbardziej. A jeśli już jesteś ich fanką, wybieraj te najbezpieczniejsze do włosów, koniecznie z regulacją temperatury.
  • Używaj grzebienia z szerokimi zębami po umyciu włosów. Najlepiej rozczesz je jeszcze mokre. To też przyspieszy suszenie.

Sięgnijmy po kosmetyki

experto_shampoos_antifrizz_400mlBy dostarczyć włosom więcej składników odżywczych,  wzmocnić je, czy zregenerować, raz w tygodniu stosujmy maski do włosów. Serum do włosów pozwoli nam natychmiast uzyskać efekt pięknych, błyszczących, wypielęgnowanych kosmyków. Za każdym razem po umyciu włosów warto zastosować odżywkę. To dobry pomysł zwłaszcza wtedy, kiedy to nie jedyny problem z jakim walczymy i musimy myć włosy w szamponie dla szczególnego typu. W przeciwnym razie bardzo pomoże szampon do włosów ze skłonnością do przesuszania się lub łamania. Pamiętajmy, że wszystkie specyfiki należy dokładnie zmyć. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem są olejki do włosów z dodatkiem jedwabiu. Mam długie włosy i mało czasu na poranną pielęgnację. BALMAIN HAIR VISUELCałość zajęłaby mi niemalże godzinę. Dzięki olejkowi czas skraca się o połowę, a moje przesuszone lub rozdwojone końcówki pojawiają się dopiero po pół roku od wizyty u fryzjera 😛 Ostatnio kupiłam olejek arganowy z jedwabiem i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego. Wystarczy go nałożyć na wilgotne lub suche włosy, nie spłukiwać. Mogę go używać kiedy tyko zechcę bez skutków ubocznych. Należy jedynie pamiętać, że nigdy nie nakładamy go od nasady włosów.
olejek arganowy

Domowe sposoby na puszące się włosy

  • Płukanki: z wody gazowanej z octu;  jabłkowego; z ciemnego piwa

Każdą z płukanek stosujemy po umyciu włosów na kilka minut, a następnie spłukujemy zimną wodą. Czekamy, aż same wyschną lub suszymy powoli chłodnym powietrzem z suszarki. Jeśli nie zadziała to spokojnie… zostaw piwo na później do wypicia 😛

  • Odżywki: z bananem, jogurtem i  sokiem z cytryny; z olejku kokosowego, z oliwy z oliwek

Pierwszą odżywkę należy zetrzeć na pastę w proporcjach: jeden banana, trzy łyżki jogurtu i jedna soku z cytryny. Pozostałe dwie odżywki trzeba podgrzać – jedna szklanka wystarczy. To, co łączy wszystkie mieszanki to, to że po nałożeniu, głowę przykrywamy czepkiem i ręcznikiem na około 30 minut, ponieważ mikstury działają w cieple. Po upływie wyznaczonego czasu należy postępować tak jak ze wcześniej wymienionymi płukankami.