Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI STERYLNY KOSMETYK AVÈNE

STERYLNY KOSMETYK AVÈNE

0

Co wyróżnia kosmetyk sterylny i dlaczego tak świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry podrażnionej? Sprawdź to i zapoznaj się z propozycją marki Avène.

Nowe podejście do kosmetyków – „kosmetyk sterylny”

Laboratoria Dermatologiczne Avène proponują nowe podejście do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji szczególnie wrażliwej skóry. Koncept „kosmetyku sterylnego” opiera się o trzy zasadnicze elementy:

  • minimum niezbędnych i starannie dobranych składników
  • całkowicie sterylny proces produkcji – oficjalna lista zawarta w VI Aneksie Europejskiej Dyrektywy Kosmetycznej zawiera 57 dopuszczonych do stosowania konserwantów, w tym parabeny, chlorofenezynę, fenoksyetanol i kwas benzoesowy, jednakże istnieje wiele substancji nie wymienionych na oficjalnej liście konserwantów, ale stosowanych w kosmetykach ze względu na swoje bakteriobójcze (a zatem konserwujące) właściwości, dzięki „kosmetykowi sterylnemu” dermokosmetyki Avène nie zawierają ani konserwantów „z listy”, ani „spoza” jak np. alkohol, czy glikol pentylenowy  
  • w pełni hermetyczny, opatentowany system zamknięcia pozwalający pozbyć się wszelkich substancji konserwujących – system D.E.F.I (Device for Exclusive Formula Integrity) zastosowany w dermokosmetykach Avène umożliwia wielokrotne stosowanie sterylnego produktu bez ryzyka nadkażenia formuły, mimo tego, że nie zawiera on żadnych konserwantów.

Marka Avène wykorzystuje zakład produkcyjny, nazwany przez Francuskie Ministerstwo Przemysłu „fabryką przyszłości”, aby produkować i konfekcjonować 100% sterylne kosmetyki, produkowane w oparciu o te same standardy co leki. Oznacza to:

  • pełną sterylizację sprzętu wykorzystywanego do produkcji
  • sterylizację formuły
  • konfekcjonowanie w bloku sterylnym

 

od lewej: krem CPI D.E.F.I. Riche do skóry podrażnionej suchej lub bardzo suchej (72 zł/50 ml), łagodny żel do oczyszczania i demakijażu LPI Avène (62 zł/200 ml), krem CPI D.E.F.I. do skóry podrażnionej normalnej lub mieszanej (72 zł/50 ml)

Czym jest skóra podrażniona?

Skóra podrażniona reaguje nadmiernie na sytuację lub czynnik drażniący (warunki klimatyczne, pocieranie, niewłaściwie dobrane lub drażniące kosmetyki). Podrażnienie może mieć także podłoże emocjonalne lub psychologiczne. Jego głównymi objawami są: stan zapalny naskórka oraz naruszona naturalna bariera skóry.

Podrażnienie skóry można zniwelować stosując odpowiednie dermokosmetyki, które złagodzą stan zapalny oraz odbudują naturalną barierę skóry.

Sterylne kosmetyki Avène:

  • krem CPI D.E.F.I. do skóry podrażnionej normalnej lub mieszanej
  • krem CPI D.E.F.I. Riche do skóry podrażnionej suchej lub bardzo suchej

Oba produkty zawierają specjanly składnik – Parcérine. Działa on bezpośrednio i kierunkowo na podrażnienia w skórze. Odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry oraz zmniejsza objawy stanu zapalnego.

Uzupełnieniem pielęgnacji skóry podrażnionej jest łagodny żel do oczyszczania i demakijażu LPI Avène. Kosmetyk ten nie wymaga spłukiwania. Zawiera kojącą wodę termalną Avène (aż 96%) i składnik Parcérine.

Na konferecji prasowej nowe dermokosmetyki Avène poznały polskie gwiazdy. Od góry, od lewej: Anna Dereszowska, Aleksandra Mikołajczyk. Na dole, od lewej: Marta Powałowska, Emilia Poszwa (PR Avène), Marcelina Zawadzka.