ŚWIADOME PIĘKNO – TWÓJ PLAN ZABIEGÓW

ŚWIADOME PIĘKNO – TWÓJ PLAN ZABIEGÓW

2116
0
PODZIEL SIĘ

Emervel, Restylane, wypełniacze z kwasem hialuronowym, skin boosters, zabiegi medycyny estetycznej, dr Krzysztof Widerkiewicz, dr Andrzej Grabias, Świadome Piękno

 

Nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają odmłodzić twarz o kilka lat albo podkreślić w niej to, co najpiękniejsze. Wiele kobiet traktuje je jako S.O.S. dla urody, zapominając, że stosowane w świadomy i przemyślany sposób pozwalają pielęgnować skórę na jej najgłębszym poziomie, czego efektem jest jej doskonała kondycja i młodszy wygląd. Wśród popularnych metod na szczególną uwagę zasługują preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Wygładzają zmarszczki, modelują usta, nawilżają skórę – w każdym wieku! Eksperci: dr Krzysztof Widerkiewicz z warszawskiej kliniki Esmediqua oraz dr Andrzej Grabias z gabinetu COSMEA w Gdańsku zdradzają szczegóły zabiegów z ich użyciem. Który zaplanujesz dla siebie?

Polki coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej, choć ciągle wiele z nich powstrzymują przed tym utrwalone mity na temat zabiegów oraz brak pełnej wiedzy na ich temat. A przecież świadomy wybór odpowiedniej metody jest kluczem do sukcesu – wiedza i znajomość metod, terapii i narzędzi pozwoli wybrać właściwy zabieg dla siebie oraz indywidualnie opracować plan pielęgnacji piękna. 

Wypełniacze z kwasem hialuronowym to bezpieczna metoda o wszechstronnym zastosowaniu, na miarę potrzeb kobiet XXI wieku. Mało inwazyjna, komfortowa, praktycznie bezbolesna. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do zaplanowanych obowiązków. Efekty utrzymują się zwykle ok. 7-8 miesięcy. Zobacz, co preparaty z kwasem hialuronowym potrafią zmienić w naszym wyglądzie oraz jak przebiegają zabiegi z ich użyciem.

 Zmarszczki wokół oczu  

dr Krzysztof Widerkiewicz, Emervel, Restylane, wypełniacze z kwasem hialuronowym, skin boosters, zabiegi medycyny estetycznej„Delikatna i cienka skóra wokół oczu szczególnie narażona jest na powstawanie zmarszczek. I nie zawsze ich przyczyną jest dojrzały wiek skóry, czasami powodują je niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr czy temperatura. Dlatego należy dbać o nią właściwie, stosując zarówno odpowiednie kosmetyki, jak i wybierając specjalistyczne zabiegi rewitalizujące na bazie kwasu hialuronowego z użyciem takich preparatów, jak Restylane skinboosters, Perlane, Emervel Touch i Emervel Deep, które skutecznie przywrócą atrakcyjny wygląd” – radzi dr Krzysztof Widerkiewicz, lekarz medycyny estetycznej i neurolog, właściciel Kliniki Medycyny Estetycznej Esmediqua w Warszawie.

Na czym polega zabieg? W okolicę oczu podawany jest podskórnie bardzo cienką igłą lub kaniulą kwas hialuronowy. W ten sposób wypełniane są zmarszczki mimiczne, bruzdy oraz tkanki, które w procesie starzenia się skóry utraciły swoją objętość. Kwas hialuronowy wiąże również w komórkach wodę i pobudza je do produkcji naturalnego kolagenu. 

Dla kogo jest przeznaczony? Z zabiegu mogą korzystać wszystkie osoby, bez względu na wiek, których problemem jest siateczka zmarszczek wokół oczy oraz skóra wymagająca rewitalizacji. Terapia ta skutecznie koryguje też tzw. dolinę łez, znacznie spłycając charakterystyczne zagłębienie tuż pod oczami. 

Efekty: Są naprawdę spektakularne – zmarszczki wokół oczu ulegają redukcji, a skóra staje się wygładzona i elastyczna. „Moje pacjentki są bardzo zadowolone z rezultatów zabiegu: wygładzonej i jędrnej skóry, mniej widocznych zmarszczek. Młodszy wygląd o dobrych kilka lat – to najlepsza rekomendacja i ocena  skuteczności tej metody.” – twierdzi dr Krzysztof Widerkiewicz.

 Usta warte grzechu 

Która z nas nie chciałaby z zachwytem spoglądać w lustro na swoje piękne i kształtne usta? Niestety, czasami są one wąskie, mają nieregularny kontur, a skóra wokół nich traci elastyczność. Tutaj rozwiązaniem problemów także są zabiegi na bazie kwasu hialuronowego, które doskonale odmładzają zarówno usta, jak i wrażliwą okolicę wokół nich. Pamiętajmy, że wypełniacze nie tylko „wypełniają” i modelują usta (często tylko z tym się kojarzą), ale też świetnie je rewitalizują i poprawiają ich kondycję!

dr Andrzej Grabias, Emervel, Restylane, wypełniacze z kwasem hialuronowym, skin boosters, zabiegi medycyny estetycznej„Zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa urody i  przywracanie naturalnego piękna, bez przerysowania i efektu sztuczności. Obowiązującym trendem w kompleksowej pielęgnacji ciała jest właśnie naturalności. Poprawiamy zatem i przywracamy piękny wygląd, troszcząc się, by efekty były po prostu zgodne z naturą” – mówi dr Andrzej Grabias, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, właściciel Gabinetu Dermatologii i Medycyny Estetycznej COSMEA w Gdańsku.

Na czym polega zabieg? W tej okolicy sprawdzają się takie wypełniacze, jak Emervel i Restylane. W zależności od oczekiwanych efektów – modelowanie ust lub ich rewitalizacja – w dolną i górną wargę podawana jest za pomocą igły lub kaniuli odpowiednio dobrana ilość kwasu hialuronowego. W rezultacie usta wyglądają znacznie młodziej, bardziej zmysłowo i świeżo oraz – co istotne dla  pacjentek decydujących się na modelowanie – naturalnie.

Dla kogo jest przeznaczony? Dla wszystkich osób bez względu na wiek, których problemem są usta: pozbawione elastyczności i objętości, zbyt wąskie, niesymetryczne, o niewyraźnym konturze. Także gdy skóra wokół nich wymaga wygładzenia i rewitalizacji. To również doskonały zabieg profilaktyczny dla osób ceniących atrakcyjny wygląd – takiego efektu nie da żadna pomadka pielęgnacyjna! Rezultaty zabiegu są natychmiastowe i zwykle utrzymują się kilka miesięcy. Niewielki obrzęk ustępuje po 2-3 dniach od zabiegu.

Emervel, Restylane, wypełniacze z kwasem hialuronowym, skin boosters, zabiegi medycyny estetycznej, powiększanie ust, wypełniacze do ust

Efekty:  Usta stają się bardziej jędrne i elastyczne, a zmarszczki wokół ulegają wyraźniej redukcji. W wypadku zabiegu modelowania możesz liczyć na pełniejszy lub bardziej symetryczny kształt bez efektu sztuczności i przerysowania. 

„Wybierając zabiegi rewitalizujące skórę, pacjentki często zapominają o konieczności zadbania również o usta i delikatną skórę wokół nich. Terapie dedykowane wargom kojarzone są zwykle z ich korekcją, tymczasem są zabiegi, których istotą jest rewitalizacja, poprawa nawilżenia i przywrócenie utraconej objętości. Dlatego polecam zabiegi Restylane jako skuteczne rozwiązanie problemów wynikających z procesów starzenia się skóry, również wrażliwych i delikatnych obszarów twarzy, takich jak usta i skóra wokół nich” – mówi dr Andrzej Grabias.

 Totalna rewitalizacja skóry 

Często nawet u młodych osób – na skutek trybu życia, stresu czy niewłaściwej diety – skóra staje się szara i zmęczona, pozbawiona elastyczności, blasku i odpowiedniego nawilżenia. A to dodaje lat! Problem dotyczy nie tylko twarzy, ale też szyi, dekoltu (często zapomnianych w codziennej pielęgnacji) czy dłoni (te, wystawiane ciągle na działanie czynników zewnętrznych i słońca, starzeją się najszybciej). Do rewitalizacji tych wszystkich partii wystarcza jedna metoda: preparaty z kwasem hialuronowym, takie jak Restylane skinboosters i Emervel Touch.

Na czym polega zabieg? Kwas hialuronowy podawany jest podskórnie bardzo cienką igłą lub kaniulą w miejsca wymagające rewitalizacji. Dociera w ten sposób dokładnie tam, gdzie rozpoczyna się proces starzenia skóry, czyli w głębokie jej warstwy. Komórki są pobudzane do produkcji nowego kolagenu, który „wypycha” od środka zmarszczki i bruzdy, wygładzając skórę i poprawiając jej strukturę. Zabieg jest komfortowy i prawie bezbolesny, od razu po nim można wrócić do codziennej aktywności.  Efekt – uczucie komfortu i pewności siebie z pięknych i troskliwie zadbanych dłoni. 

Dla kogo jest przeznaczony? Zdecydowanej dla każdej osoby, niezależnie od wieku, której problemem jest zmęczona i wymagają odmłodzenia skóra twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Zabieg ten warto też stosować profilaktycznie w celu zapobiegania procesom przedwczesnego starzenia się skóry i zachowania jej jak najdłużej w dobrej kondycji. 

Emervel, Restylane, wypełniacze z kwasem hialuronowym, skin boosters, zabiegi medycyny estetycznej, rewitalizacja twarzy

Efekt: Skóra wygląda na wypoczętą i kompleksowo zadbaną, zyskuje młody, piękny wygląd, głębokie i długotrwałe nawilżenie, elastyczność i blask. To doskonały sposób na szybką i skuteczną rewitalizację całej twarzy (okolic oczu, ust, policzków, skroni czy czoła), szyi (staje się bardziej elastyczna i jędrna), dekoltu oraz dłoni (ich skóra zyskuje gęstość i elastyczność, redukcji ulegają również fotouszkodzenia i drobne przebarwienia).

Soft lifting, czyli miękki lifting 

Medycyna estetyczna jest już w stanie zastąpić wybrane zabiegi chirurgii plastycznej. Soft Lifting jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych zabiegów i doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Dzięki innowacyjnej metodzie podawania kwasu hialuronowego działa dwufazowo: modeluje owal twarzy i napina skórę, a równocześnie intensywnie ją odżywia i stymuluje produkcję kolagenu. Tutaj eksperci polecają zabiegi z wykorzystaniem preparatów Restylane Perlane, Emervel Deep oraz Emervel Classic.

Na czym polega zabieg? Nowa technika Soft Filling (zwana też liftingiem miękkim) polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego za pomocą mikrokaniuli wzdłuż kierunku działania mięśni mimicznych – dzięki temu powstaje dodatkowa siatka, która wypełnia zmarszczki, stymuluje produkcję kolagenu, nawilża i pozwala modelować owal twarzy. Ze względu na specyficzne właściwości kwasu hialuronowego jednocześnie poprawia się kondycja skóry i jej nawilżenie, stymulowana jest produkcja naturalnego kolagenu. Zabieg umożliwia naturalną poprawę wyglądu całej twarzy w czasie jednego zabiegu.  

Dla kogo jest przeznaczony? Soft lifting dedykowany jest osobom z widocznymi zmarszczkami, oznakami starzenia się skóry i słabego jej nawilżenia. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Efekt: Wypełnienie zmarszczek, wymodelowanie owalu twarzy, widoczna poprawa napięcia skóry, skorygowane cienie pod oczami. Skóra zyskuje sprężystość oraz świeży i młody wygląd!