Strona główna PIELĘGNACJA TRIKI W OPALANIU NATRYSKOWYM

TRIKI W OPALANIU NATRYSKOWYM

Opalanie natryskowe staje się coraz popularniejszą usługą wykonywaną przez gabinety kosmetyczne. Ma wielu zwolenników, ponieważ to rozwiązanie dla osób, które oczekują szybkiego i widocznego efektu, jednocześnie dbają o skórę. Daje również możliwość wymodelowania sylwetki – optycznego wyszczuplenia, wymodelowania twarzy. Oto kilka specjalnych zastosowań zabiegu.

opalanie natryskowe efekt

Wyszczuplenie sylwetki

Podstawową zasadą modelowania sylwetki zabiegiem opalania natryskowego jest przyciemnianie miejsc, które chcielibyśmy optycznie wysmuklić. Nie da się tego zrobić bez kilku odcieni płynu opalającego. Jaśniejszy – nakładamy na miejsca, które chcemy wyeksponować, np. brzuch, zaś na newralgiczne miejsca, nakładamy preparat w ciemniejszym kolorze.

Podobnie robimy z ramionami i nogami, które możemy wyszczuplić, dając ciemniejszy odcień na zewnętrzne partie ciała. Opalanie natryskowe może być również stosowane do modelowania owalu twarzy. Ten trik może wykonać jedynie osoba, która doskonale zna usługę oraz pracuje na najwyższej jakości urządzeniach z regulacją przepływu płynu oraz wysokiej jakości preparatach. Niewielką ilość płynu należy nanieść na kości policzkowe oraz okolice podbródka. 

Rozstępy i bielactwo

Wysokiej jakości preparaty do opalania natryskowego doskonale pokryją rozstępy. Ponadto można skorygować nierówności kolorytu skóry, np. przy bielactwie. Takie osoby opalamy delikatną mgiełką dobierając odpowiedni odcień do karnacji. W miejsca bez pigmentu (plamy bielacze) aplikujemy wyjątkowo podwójną ilość płynu, ponieważ DHA oddziałuje słabiej na skórze zmienionej chorobowo. Uzyskamy efekt równomiernie wyglądającej opalenizny.

Perfekcyjne dłonie i stopy

Wielokrotnie widziałam osoby z pomarańczowymi dłońmi i stopami, które narzekały na usługę opalania natryskowego. Niestety wiele osób, wykonujących zabieg ma problem z odpowiednim opaleniem dłoni i stóp, ponieważ wymaga to ogromnej wprawy.

Jak poprawnie wykonać zabieg? Podczas całego zabiegu dłonie powinny być zaciśnięte, by płyn nie dostał się do ich wewnętrznej strony. Preparat na dłonie aplikujemy na sam koniec i nakładamy minimalną ilość płynu wyłącznie na zewnętrzną ich część. Podobnie jak stopy, które opalamy tylko od góry, omijając kostki i pięty.

opalanie natryskowe

Jakich błędów unikać?

Największym błędem popełnianym przez osoby wykonujące tego typu zabiegi jest nakładanie płynu w miejsca, gdzie nie powinno go w ogóle być, np. kostki stóp i pięty. Bywa również tak, że salon pracuje na sprzęcie, który nie ma regulacji przepływu, dlatego następuje zbyt intensywne pylenie płynu i osadzanie się go najczęściej na stopach.

Nie wolno nakładać na skórę kilku warstw płynu! Niestety duża ilość preparatu  zmywa się nierównomiernie i zamiast pięknie wyglądającej opalenizny, uzyskamy efekt znaczenie odbiegający od porządanego! Jeśli chcesz uzyskać intensywny odcień opalenizny – poproś o preparat o ciemniejszym odcieniu.

Pamiętajmy o tym, że substancja czynna DHA uaktywnia się w skórze przez wiele godzin i ostateczny efekt jest widoczny dopiero następnego dnia.

Kolejnym błędem jest kupowanie przez gabinety tanich płynów, niewiadomego pochodzenia. To pozorna oszczędność, ponieważ niezadowolony klient już do nich nie wróci.

Urządzenie do opalania powinno mieć możliwość regulacji przepływu. Jeśli go nie ma, nie da się uzyskać efektu delikatnie opalonej skóry.

 

Zabieg jest w pełni bezpieczny, przyjemny i trwa kilka minut. Przeciwwskazaniem nie jest ani ciąża, ani przebarwienia wywołane chorobami skóry i mogą z niego korzystać nawet osoby o bardzo jasnej karnacji. Przed poddaniem się opalaniu natryskowemu,  zaleca się wykonanie peelingu całego ciała, nie należy używać antyperspirantów, perfum i balsamów nawilżających. Bardzo istotne są: jakość płynów, sprzętu oraz sposób ich aplikacji. Tutaj warto zwrócić uwagę na przede wszystkim na aplikator, który powinien posiadać regulację przepływu, aby istniała możliwość nałożenia preparatu za pomocą lekkiej mgiełki, co zapewni równomierną, naturalnie wyglądającą opaleniznę.  Równie istotne w tej usłudze są umiejętności osoby wykonującej zabieg. Jeśli te trzy czynniki są spełnione  opalenizna będzie miała naturalny odcień, będzie równomierna i będzie się zmywać wraz z kolejnym prysznicem.

 

Poprzedni artykułAA WRAŻLIWA NATURA
Następny artykułJAK SOBIE RADZIĆ Z MENOPAUZĄ?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]