Zakup artykułów medycznych w hurtowni to zwykle lepsze rozwiązanie niż nabywanie ich bezpośrednio u producenta. Argumentem przemawiającym na korzyść hurtowni jest szerszy asortyment. Grunt to wybrać odpowiednią firmę! Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

Czym jest hurtownia medyczna?

Hurtownia medyczna to miejsce, w którym można nabyć różnego rodzaju produkty medyczne, a tym sprzęty i narzędzia chirurgiczne czy zabiegowe. W hurtowniach medycznych zaopatrują się szpitale, prywatne placówki oraz pracownicy służby zdrowia. Hurtownia w przeciwieństwie do zwykłych sklepów oferuje bardzo szeroki wybór artykułów we wszystkich możliwych wariantach. 

Na rynku funkcjonuje wiele hurtowni medycznych. Niektóre działają stacjonarnie, inne oferują swoje produkty przez internet. Nie wszystkie jednak zapewniają równie zróżnicowany i bogaty asortyment, atrakcyjne ceny i obsługę na najwyższym poziomie.

Bogaty i zróżnicowany asortyment to podstawa 

Asortyment hurtowni medycznej powinien być szeroki i zróżnicowany. Ważne, aby było w nim wszystko, czego potrzeba do danej placówki medycznej.

W hurtowniach medycznych przede wszystkim znajdziemy podstawowy sprzęt medyczny. Mowa o różnego rodzaju strzykawkach, igłach oraz pojemnikach na odpady medyczne. Ofertą są również cewniki urologiczne, maski do podawania tlenu, wzierniki ginekologiczne czy nici chirurgiczne. 

W dobrej hurtowni medycznej dostępne są także elementy wyposażenia szpitali, a w tym wszelkie narzędzia chirurgiczne i zabiegowe, takie jak skalpele, nożyczki chirurgiczne czy pincety.

W asortymencie nie brakuje również materiałów opatrunkowych oraz artykułów przeznaczonych do sterylizacji i dezynfekcji. W hurtowi SalvadorMedical znajdziemy m.in. kompresy i gazy, opatrunki specjalistyczne (np. hydrożelowe na oparzenia), roztwory do płukania i oskarżania ran, czy też chusteczki dezynfekujące do czyszczenia powierzchni wyrobów medycznych. 

Wyznacznikiem dobrej hurtowni medycznej jest dostępność wielu wariantów poszczególnych artykułów, np. propozycją hurtowni SalvadorMedical są strzykawki 2- i 3-częściowe, o różnych pojemnościach (np. 1 ml, 2 ml, 5 ml i 10 ml), w pudełkach po 50, 100 czy 200 sztuk. Dla najwyższego bezpieczeństwa każdy egzemplarz znajdujący się w pudełku zapakowany jest pojedynczo, sterylnie. 

Współpraca z porządnymi markami 

Artykuły stosowane w placówkach medyczny powinny wyróżniać się doskonałą jakością. W końcu wiele z nich wykorzystywanych jest do zabiegów czy operacji ratujących zdrowie i życie pacjentów. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać artykuły najlepszych, renomowanych marek, które zwracają szczególną uwagę na technologię produkcji, wykorzystują starannie wyselekcjonowane materiały i przestrzegają ścisłych norm jakości i bezpieczeństwa.

Dobra hurtownia medyczna nie ma w swojej ofercie produktów niewiadomego pochodzenia. Asortyment składa się wyłącznie z najlepszych, markowych artykułów, które gwarantują pełną niezawodność i najwyższe bezpieczeństwo. 

Hurtownia SalvadorMedical dba o doskonałą jakość asortymentu. Jej ofertą są produkty takich firm jak Zarys, Clavier czy Weldon Instruments. 

Dobre ceny, profesjonalna obsługa i inne korzyści 

Ważnym kryterium wyboru hurtowni medycznej są ceny. Zbyt wysokie nie zachęcają do robienia zakupów. 

Niskie ceny powinny iść w parze z wysoką jakością obsługi. Firma, która błyskawicznie reaguje na potrzeby swoich klientów i dba o ich satysfakcję na każdym etapie transakcji, bez wątpienia zasługuje na miano wartej uwagi, profesjonalnej i porządnej. 

W przypadku hurtowni internetowej kluczowe znaczenie ma dostępność różnych metod płatności i form dostawy. Na uwagę zasługują również: krótki czas realizacji zamówienia, jasna polityka zwrotów i reklamacji oraz dostępność infolinii dla klientów.