ZIMNY STOK, GORĄCE STOPY

ZIMNY STOK, GORĄCE STOPY

1308
0
PODZIEL SIĘ

Gorąca atmosfera na stoku jest skutecznie chłodzona przez Twoje zimne stopy, bo zamiast szusować z innymi, wracasz do pokoju? Koniec z tym! Poznaj sprawdzone sposoby na zadbanie o nie podczas zimowego wypoczynku.

Zima to wspaniały okres dla miłośników szusowania po stokach. Ich radość może jednak skutecznie popsuć uczucie zimnych stóp. Przemarznięte koniczyny to niestety częsty problem fanów białego szaleństwa. Układ krążenia w pierwszej kolejności zapewnia bowiem ciepło organom wewnętrznym w klatce piersiowej i brzuchu. Wzmożony transport krwi w te części ciała powoduje z kolei uczucie zimna, najczęściej właśnie w stopach.

Jak się okazuje, zimne stopy na stoku to nie tylko kwestia niewystarczająco grubych skarpet. Często przyczyną może być za mocno zasznurowane obuwie czy problemy z krążeniem. Warto wiedzieć, że trudności w utrzymaniu ciepła w stopach i dłoniach mogą w większym stopniu dotyczyć palaczy. Nikotyna powoduje bowiem skurcz naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zmniejszenie ukrwienia kończyn. Aby pozbyć się problemu wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Marka Gehwol zebrała sprawdzone sposoby, dzięki którym stopy nie zmarzną nawet w trakcie całego dnia szaleństw na stoku.

gehwol lotionZbyt ciasne wiązania

Jeśli zbyt ciasno wiążesz obuwie lub zapinasz wiązania w butach sportowych, możesz mieć problem z utrzymaniem ciepła w stopach. Zła cyrkulacja powietrza oraz blokowanie swobodnego przepływu krwi może być bezpośrednią przyczyną problemu. Najlepiej poluźnić (trochę) wiązania czy sznurówki. Dobrze jest też zrobić sobie małą przerwę od zjeżdżania – wystarczy kilka minut swobodnego spaceru w luźniejszym obuwiu, aby powróciło prawidłowe krążenie. Jeśli to nie pomoże, zatrzymaj się na chwilę w kafejce na stoku. Zdejmij buty i pozwól stopom odzyskać właściwą temperaturę.

Odpowiednie wkładki

Sprawdź wkładki w swoich butach. Jeśli są cienkie, może to być przyczyna zimnych stóp. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalne, odpowiednie na niskie temperatury wkładki do butów. Szeroko dostępne są także te dedykowane do obuwia dla narciarzy czy snowboardzistów.

gehwol balsam do stópWłaściwa pielęgnacja

Pocenie się stóp powoduje ich wychładzanie. Jeśli więc masz problem z potliwością, to zaopatrz się w balsam, który pomoże przy tej dolegliwości, np. Lotion antyperspiracyjny marki Gehwol. Przy regularnym stosowaniu normalizuje on wydzielanie potu. Działa antybakteryjnie i chroni stopy przed grzybicą. Jeśli nie dotyczy Cię problem nadmiernej potliwości, to zaopatrz się w balsam rozgrzewający. Ten marki Gehwol zawiera naturalne składniki takie jak: papryka, imbir, kamfora czy rozmaryn. Pobudza przepływ krwi i przywraca uczucie ciepła. Dodatkowo wosk pszczeli i gliceryna głęboko nawilżają i pielęgnują suchą skórę. Najlepiej nasmarować stopy tuż przed wyjściem na stok. Zagwarantuje to ciepło przez cały dzień.