Riso Gallo jest najstarszą łuszczarnią ryżu w Europie. Jeśli jesteś fanką ryżu, na pewno znasz produkty tej marki, w tym wyjątkowe w smaku „ryże świata” – czerwony i czarny. Poznaj historię Riso Gallo!
Historia Riso Gallo rozpoczyna się w 1856 roku w Genui z pierwszą łuszczarnią, która zajmowała się obróbką ryżu z importu. W 1926 Riso Gallo koncentruje się również na włoskich uprawach ryżu, przenosząc łuszczarnię z Genui do Robio Lomellino (ze względu na warunki klimatyczne, włoskie uprawy ryżu koncentrują się w Lombardii i Piemoncie). Od sześciu pokoleń Riso Gallo konsekwentnie realizuje swoją misję budowania kultury ryżu i Risotto na całym świecie, a Centrum Jakości i Rozwoju Riso Gallo dba o zachowanie najwyższych standardów jakości.
Dwa najpopularniejsze ryże do Risotto to oczywiście Carnaroli i Arborio. Dzięki wysokiej zawartości skrobi, podczas gotowania ziarna pozostają zwarte „al dente” jednocześnie charakteryzują delikatnym kremowym smakiem. Celebrując i kultywując włoskie Risotto na całym świecie, Riso Gallo od 1998 roku jest autorem „Guida Gallo”, przewodnika, w którym odnaleźć można adresy restauracji i przepisy najlepszych Risotto nie tylko włoskich. Już 9. edycja dostępna jest w wybranych włoskich księgarniach.
Poza włoskimi specjałami Riso Gallo stworzyło gamę Risi del mondo (ryże świata). Warto zwrócić uwagę na dwa ryże: Riso Rosso – czerwony ryż pełnoziarnisty o charakterystycznym zapachu orzechów, który idealnie komponuje się z krewetkami morza i drobiem, oraz Venere – oryginalnie pochodzący z Chin, a dziś uprawiany w Dolinie Padu, uważany za afrodyzjak (stąd nazwa Venere – Wenus), o aromacie świeżo pieczonego chleba. Doskonały do dań rybnych.