Strona główna DIETA I ZDROWIE ZDROWE ODŻYWIANIE RYŻE ŚWIATA

RYŻE ŚWIATA

0
ryż czerwony

Riso Gallo jest najstarszą łuszczarnią ryżu w Europie. Jeśli jesteś fanką ryżu, na pewno znasz produkty tej marki, w tym wyjątkowe w smaku „ryże świata” – czerwony i czarny. Poznaj historię Riso Gallo!

ryż czerwonyHistoria Riso Gallo rozpoczyna się w 1856 roku w Genui z pierwszą łuszczarnią, która zajmowała się obróbką ryżu z importu. W 1926 Riso Gallo koncentruje się również na włoskich uprawach ryżu, przenosząc łuszczarnię z Genui do Robio Lomellino (ze względu na warunki klimatyczne, włoskie uprawy ryżu koncentrują się w Lombardii i Piemoncie). Od sześciu pokoleń Riso Gallo konsekwentnie realizuje swoją misję budowania kultury ryżu i Risotto na całym świecie, a Centrum Jakości i Rozwoju Riso Gallo dba o zachowanie najwyższych standardów jakości.

ryż czerwony
Dwa najpopularniejsze ryże do Risotto to oczywiście Carnaroli i Arborio. Dzięki wysokiej zawartości skrobi, podczas gotowania ziarna pozostają zwarte „al dente” jednocześnie charakteryzują delikatnym kremowym smakiem. Celebrując i kultywując włoskie Risotto na całym świecie, Riso Gallo od 1998 roku jest autorem „Guida Gallo”, przewodnika, w którym odnaleźć można adresy restauracji i przepisy najlepszych Risotto nie tylko włoskich. Już 9. edycja dostępna jest w wybranych włoskich księgarniach.

ryż venerePoza włoskimi specjałami Riso Gallo stworzyło gamę Risi del mondo (ryże świata). Warto zwrócić uwagę na dwa ryże: Riso Rosso – czerwony ryż pełnoziarnisty o charakterystycznym zapachu orzechów, który idealnie komponuje się z krewetkami morza i drobiem, oraz Venere – oryginalnie pochodzący z Chin, a dziś uprawiany w Dolinie Padu, uważany za afrodyzjak (stąd nazwa Venere – Wenus), o aromacie świeżo pieczonego chleba. Doskonały do dań rybnych.

ryż venere

Poprzedni artykułEVE DUET
Następny artykułSKINCOLOR DE LA MER
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.