Dowiedz się, na czym polega ten nowy typ eksfoliacji, opracowany przez Yonelle Medesthetic.
Eksfoliacja, znana i stosowana w Polsce od 20 lat metoda złuszczania skóry za pomocą alfa-hydroksykwasów, niewiele się przez ten czas zmieniła. Jedyną nowością stało się łączenie AHA z beta-hydroksykwasami BHA i poli-hydroksykwasami PHA. Taką klasyczną koncepcję stosuje dziś większość firm oferujących produkty do eksfoliacji.
Eksfoliacja progresywna wychodzi poza te standardy. Koncepcja tego typu eksfoliacji opracowana przez Yonelle Medesthetic, wykorzystuje nieznane wcześniej rozwiązania. Jest nowatorska, w pełni bezpieczna i bardzo skuteczna, z narastającym w czasie efektem odnowy biologicznej (progresja efektu). Pozwala lepiej wykorzystać złuszczającą i regeneracyjną siłę eksfoliatorów, nie tylko bez szkody dla skóry, ale nawet ze znacznie zmniejszonym dyskomfortem klienta w czasie zabiegu i to mimo stosowania wysokich stężeń kwasów (do 50%) i niskiego pH (od 1,9).
Istotą eksfoliacji progresywnej jest połączenie w jednym zabiegu działania chemicznego, biologicznego i fizykalnego, które wzajemnie się wzmacniają. Kolejno, w zaprogramowany sposób, działają różne elementy złuszczające – ultradźwięki, kwasy AHA, BHA i PHA, enzymy proteolityczne oraz przede wszystkim inteligentny AHA-amfosystem – serce koncepcji.
AHA-amfosystem
Zbadano, że pewne związki amfoteryczne (posiadające jednocześnie charakter kwasowy i zasadowy) mają zdolność łączenia się z alfa-hydroksykwasami w kompleksy amfoteryczne, o ograniczonej stabilności (AHA-amfosystem). Preparat do eksfoliacji zawierający taki kompleks, nałożony na skórę nie „atakuje” jej całą zawartością wolnego kwasu w jednym momencie, tylko „dawkuje” go powoli, sukcesywnie uwalniając kwas z kompleksu AHA-amfosystem. W czasie kilku minut działania eksfoliatora, cały kwas znajdujący się w preparacie dostaje się „spokojnie” do skóry, w dawkach rozłożonych w czasie. Skóra toleruje taki sposób aplikacji dużo lepiej niż klasyczny, porównywalny do „oblania” jej kwasem. Mniejsze jest uczucie pieczenia, szczypania, gorąca, bólu oraz wystąpienia skutków niepożądanych, takich jak poparzenia i podrażnienia. Dzięki temu można w preparatach stosować wyższe stężenia wolnych, niezneutralizowanych kwasów (warto dodać, że tylko kwas w stanie wolnym, a nie w postaci soli, ma właściwości złuszczające). Kompleksowanie AHA, wykorzystujące amfoteryczność związków, objęte jest amerykańskim patentem.
Ultradźwięki – peeling kawitacyjny
Przystępując do zabiegu, po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry, wskazane jest wykonanie peelingu kawitacyjnego, wykorzystującego działanie ultradźwięków (o ile nie ma przeciwwskazań). Etap ten pozwala usunąć zewnętrzną warstwę zrogowaciałych komórek naskórka, najtrudniejszą do pokonania przez kwasy i enzymy. Nakładane w następnych etapach eksfoliatory jeszcze łatwiej i głębiej mogą penetrować skórę.
9 kwasów działających na 9 poziomach skóry
Zasadą skutecznej eksfoliacji jest wielopoziomowe działanie, jednocześnie na różnej głębokości naskórka. Wiadomo, że cząsteczki najmniejsze (kwas glikolowy) penetrują najgłębiej. Czym są większe – tym płyciej. Dzięki zastosowaniu eksfoliujących hydroksykwasów o różnej wielkości cząsteczek osiągnięto złuszczanie wielowarstwowe, optymalnie stymulujące odnowę biologiczną całego naskórka. W eksfoliacji progresywnej Yonelle Medesthetic zastosowano dziewięć kwasów PHA, BHA i AHA, działających na dziewięciu poziomach skóry:
- kwas glikolowy
- kwas mlekowy
- kwas jabłkowy
- kwas winowy
- kwas cytrynowy
- kwas salicylowy
- kwas szikimowy
- kwas ferulowy
- kwas laktobionowy.
Enzymy proteolityczne
Integralną częścią zabiegu eksfoliacji progresywnej jest proces złuszczania enzymatycznego. Zastosowane enzymy proteolityczne działają w następnym etapie, po kwasach. „Atakują” wiązania białkowe w desmosomach, łączących ze sobą komórki naskórka, nierozbite przez kwasy. Można powiedzieć w przenośni, że „usuwają resztki”, czyniąc zabieg eksfoliacji progresywnym, skuteczniejszym. Badania pokazują, że zastosowana tu czysta bromelaina dodatkowo działa przeciwzapalnie, co daje efekt łagodzenia skóry po działaniu silnych kwasów.
Warto wiedzieć! Zaleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów w odstępie 7-10 dni. Przebieg kuracji uzależniony jest od stanu wyjściowego skóry, postępów w czasie zabiegu i ogólnej reakcji skóry na działanie kwasów. Możliwość stałej kontroli nad głębokością złuszczania zapewniona jest poprzez szczególny sposób aplikacji preparatów ruchami masażu, dobór eksfoliatora pod kątem siły złuszczania oraz określenie czasu ze względu na rodzaj i stan skóry oraz jej bieżące reakcje.
linia kosmetyków wykorzystywana podczas zabiegu eksfoliacji progresywnej
Zabiegi Shikimi do linii „T” eksfoliacji progresywnej, przeznaczone dla skóry tłustej, trądzikowej i łojotokowej
Wskazania:
- głębokie złuszczenie zrogowaciałych warstw naskórka
- intensywne wygładzenie powierzchni skóry
- zwężenie ujść gruczołów łojowych
- normalizacja wydzielania sebum
- zmniejszenie ilości i ograniczenie powstawania wyprysków, zaskórników i grudek
- stymulacja głębokich warstw skóry do regeneracji
- odmłodzenie wyglądu skóry: zmniejszenie długości i głębokości płytkich i głębokich zmarszczek, poprawa jędrności i elastyczności.
Shikimi Therapy
Kuracja złożona z 6 do 10 zabiegów z użyciem preparatów domowych, przygotowujących skórę do wysokich stężeń kwasów i zwiększających ich skuteczność. Znacznie poprawia stan i wygląd skóry tłustej, łojotokowej, trądzikowej.
Shikimi New Look
Kuracja 6-zabiegowa, niewymagająca wcześniejszego przygotowania skóry. Znacznie poprawia stan i wygląd cery mieszanej. Zapewnia doskonałą odnowę biologiczną, odświeżenie i normalizację.
Shikimi Revital
Jednorazowy zabieg typu „bankietowego”, natychmiastowo i spektakularnie poprawiający koloryt, gładkość i wygląd cery.
Wszystkie zabiegi trwają 60 min. Pakiet 6 zabiegów kosztuje 250 zł (przy zakupie kuracji powyżej 6 zabiegów, Shikimi New Look i Shikimi Therapy kosztuje 15% mniej).