Strona główna FRYZURY ANTI-FRIZZ – PRZECIW ELEKTRYZOWANIU

ANTI-FRIZZ – PRZECIW ELEKTRYZOWANIU

0

Miałam już okazję przetestować niesamowite kosmetyki do włosów Anti-Frizz amerykańskiej marki Living Proof. Zgodnie z nazwą, ich podstawowym działaniem jest zapobieganie elektryzowaniu się włosów. Nie zawierają silikonu, a ich formułę opracowali m.in. naukowcy ze znanej amerykańskiej uczelni technologicznej MTI. Co je wyróżnia? (AK)

Z medycyny do kosmetyki

Zaproszeni do projektu naukowcy (m.in. prof. Bob Langer, jeden z najbardziej twórczych wynalazców w dziedzinie nowoczesnej medycyny, laureat wielu prestiżowych nagród) spędzili trzy lata, badając molekuły mające dotychczas zastosowanie w medycynie pod kątem wykorzystanie w kosmetologii. „Wychodzimy z założenia, że potrafiąc stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom, jakie stawia przed nami medycyna, potrafimy być w stanie zapobiec elektryzowaniu się włosów” – mówił Bob Langer. Tak powstał składnik PolyfluoroEster, która ma dużo mniejsze cząsteczki niż tradycyjne substancje o działaniu antystatycznym, dzięki czemu tworzy na włosach cieniutką, niezauważalną warstwę chroniącą włosy przed działaniem wilgoci i redukującą powierzchnię tarcia.

Jak to działa?

Większość dostępnych produktów o dzialaniu antystatycznym zawiera silikon, który „oblepia” włos substancjami oleistymi i w ten sposób go obciąża, co zapobiega elektryzowaniu. Anti-Frizz idzie dalej – tworzy na powierzchni włosa osłonkę przeciwdziałającą wahaniom wilgoci pomiędzy włóknem włosa a środowiskiem zewnętrznym (ma ona niedobór ładunku elektrycznego, jednocześnie ograniczając tarcie pomiędzy włóknami.

Poza tym PolyfluoroEster zostaje na włosach nawet po ich spłukaniu – robiono badania, które pokazały, że nawet po 5 myciach głowy 1/3 tego składnika nadal pozostaje na włosach (tyle, ile po nałożeniu produktów stylizacyjnych).

Zdaniem naukowców kosmetyki te zapewniają większą ochronę przed zanieczyszczeniami i tłuszczem, więc stosując je regularnie, możesz… radziej myć głowę.

Linia Anti-Frizz

To trzy produkty do pielęgnacji włosów (szampon, odżywkę i odżywkę bez spłukiwania) oraz sześć do ich stylizacji:

  • dwa spreje do cienkich i średnich włosów (prostujący i pomagający uzyskać efekt fal),
  • dwa kremy do stylizacji średnich i grubych włosów (prostujący i falujący),
  • oraz dwie kuracje do stylizacji grubych i szorstkich włosów (też wygładzającą i podkreślającą loki).

Ceny każdego kosmetyku – 90 zł (poza szamponem – 85 zł).

Unikalnym produktem jest też szampon, zawierający jeszcze inny przełomowy składnik – SLMI (łagodny, nie zawierający siarczanów surfaktant – Sodium Lauroyl Methyl Isethionate), który oczyszcza włosy, nie wyławiając ich i dając jednocześnie mocną pianę podczas mycia (do tej pory ta przyjemność była wynikiem działania siarczanów).

Wrażenia

Producent obiecuje niezwykłą lekkość produktów na włosach – i tak jest rzeczywiście. Kosmetyki są bardzo wydajne (np. szamponu naprawdę wystarczy kropla na średniej długości włosy), a po nałożeniu (ja używałam szamponu, odżywki i do stylizacji kremu do włosów średnich i grubych) – włosy stają się gładkie, lśniące, miękkie, „zadbane”, zdrowe w dotyku, sprężyste, w ogóle się nie elektryzują, nawet pod wełnianą czapką. Fajne!

Kosmetyki Anti-Frizz są dostępne wyłącznie w salonach i na www.hair2go.pl

Poprzedni artykułTO TAKIE PROSTE!
Następny artykułCO WARTO KUPIĆ NA WIOSNĘ?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.