Strona główna PERFUMY DAMSKIE PERFUMY AVON CHERISH

AVON CHERISH

0

Ten zapach jest tak radosny i ciepły, jak kobieca przyjaźń! Nic więc dziwnego, że jego ambasadorkami zostały serialowe „Przyjaciółki” – Małgorzata Socha, Anita Sokołowska i Magdalena Stużyńska.

Avon Cherish urzeka kwiatowo-owocowo-drzewną kompozycją. Zapach otwiera kompozycja maliny, bergamotki i różowego pieprzu, co sprawia, że jest on jak uśmiech, którym witamy bliską osobę – radosny, świeży, z wibrującą kwiatową nutą stanowi idealny wstęp do bogactwa bukietu kwiatów. Serce zapachu to połączenie różowych kwiatów wiśni i jaśminu Sambac.  Kwiaty wiśni, zwane przez Japończyków hanami, to symbol delikatności, subtelności, dyskretnego czaru. Odwołują się także do archetypu przyjaciółki – kobiety emanującej wewnętrznym ciepłem, ujmującej, i bliskiej. Jaśmin Sambac – symbol kobiety namiętnej, sensualnej, kuszącej i pełnej pasji. W bazie zapachu króluje Tiare, polinezyjski skarb, to kwiat przyjaźni, miłości, jedności, radości życia. W Cherish jest ukoronowaniem niepowtarzalnej więzi, która tworzy się między przyjaciółkami. Kwiatowość zapachu podkreślają nuty różowego pieprzu, dodając kompozycji lekkości i wigoru oraz kremowy akord drewna sandałowego i ciepłego piżma.

  • Nuta głowy: malina, bergamotka, różowy pieprz
  • Nuta serca: kwiat wiśni, jaśmin Sambac, peonia
  • Nuta bazowa: piżmo, Tiare (gardenia tahitańska), drewno sandałowe

Podoba się nam też flakon o finezyjnych liniach wykonany z przezroczystego szkła, przez które swobodnie przenika światło – będzie ozdobą na każdej kobiecej półce.

Avon Cherish

Avon Cherish to dzieło dwóch utalentowanych kreatorek zapachów, z domu zapachowego Firmenich, Honorine Blanc oraz Annie Buzantian. Tworzone przez nie perfumy to małe dzieła sztuki. Honorine Blanc w swoich zapachowych kreacjach zamyka zamiłowanie do sztuki i radość życia. Tworzyła m. in. dla Yves Saint Laurenta, Cacharela czy Ralpha Laurena. Annie Buzantian, laureatka nagrody za całokształt twórczości przyznanej przez Amerykańskie Towarzystwo Perfumiarzy, tworzenie zapachów uważa za wyrafinowaną sztukę, a inspirację czerpie z życia.

Cena: 50 ml, 76 zł.