BUTY DO BIEGANIA CRIVIT SPORTS

BUTY DO BIEGANIA CRIVIT SPORTS

2003
0
PODZIEL SIĘ

Już od 2 lipca w Lidlu znajdziesz wszystko co niezbędne do uprawiania joggingu oraz jazdy na rowerze. Ja miałam okazję przetestować w akcji buty do biegania marki Crivit Sports. Poznaj moją opinię.

tekst: Kasia Kosieradzka

Odpowiednie obuwie sportowe to jeden z najważniejszych elementów stroju biegacza. W aktualnej ofercie Lidla znajdziesz lekkie 
i funkcjonalne buty do biegania marki Crivit Sports.

Testowano je w Centrum Transferu Technologii Steinbeis (STZ) biomechaniki, treningu i technologii sportowej przy Uniwersytecie w Stuttgarcie. Buty zostały wykonane metodą Strobel dla utrzymania giętkości i zapewnienia optymalnego dopasowania – materiał wierzchni jest bezpośrednio zszyty z wewnętrzną podeszwą.

Buty przeszły także mój test! 😉 Biegałam w słoneczny dzień (przy 34℃!) głównie po lesie i po polnych drogach. Mimo upału nie czułam, by moje stopy się przegrzały, a to duży plus! Buty zapewniają całkiem dobrą amortyzację. Na pewno polubią je osoby biegające dla zdrowia i przyjemności. Są lekkie i ładnie się prezentują. Na leśnych ścieżkach sprawdziły się znakomicie – czułam się pewnie i komfortowo. Podoba mi się to, że posiadają elementy odblaskowe, by osoba w nich biegająca była lepiej widoczna. Myślę, że buty sprawdzą się również na siłowni, aerobiku czy dłuższych spacerach. Poza tym warto zwrócić uwagę na cenę – to jedyne 65 zł! Całość mnie przekonuje.

Buty Crivit Sports dostępne są w 5 wzorach damskich, w rozmiarach 37-41 oraz 4 wzorach męskich o rozmiarach 41-45 (Lidl, 65 zł/1 para)

Podstawowe zasady joggingu

1. Odpowiedni strój

Pamiętaj, że dla biegacza najważniejsze jest odpowiednie obuwie. Nie biegaj w pierwszych lepszych trampkach, gdyż możesz sobie zaszkodzić. Strój dopasuj do pogody. W chłodniejsze dni powinno się założyć grubsze spodnie i bluzę.

2. Rozgrzewka to podstawa!

Powinna trwać około 10 minut. powinnaś pamiętać przede wszystkim o mięśniach nóg, które przy bieganiu są najbardziej narażone na powstanie zakwasów. Wniosek prosty – rozgrzewka powinna być oparta na rozciąganiu mięsni nóg.

3. Ile czasu i jak biegać?

Jogging nie może trwać krócej niż 30 minut. Dopiero po minimum 20 minutach ćwiczeń zaczynamy spalać zbędne kalorie, więc jeżeli chcemy coś zdziałać musimy ćwiczyć około pół godziny. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z joggingiem lub masz słabszy dzień i czujesz, że nie dasz rady biec przez cały czas trwania treningu, możesz łączyć szybki chód z biegiem oraz z ćwiczeniami rozciągającymi – nie mylić z relaksującymi.

Co znajdziesz jeszcze w aktualnej sportowej ofercie Lidla?

 • męskie spodenki do biegania (29,99 zł)
 • męski T-shirt funkcyjny (24,99 zł)
 • damskie spodnie lub spódnica sportowa (29,99 zł)
 • pulsometr z paskiem na klatkę piersiową (59,90 zł)
 • opaska stabilizująca na kolano (39,99 zł) 
 • zestaw kompresów (9,99 zł)
 • męska lub damska koszulka rowerowa (24,99 zł)
 • męskie lub damskie spodenki rowerowe (39,99 zł)
 • rękawiczki rowerowe (14,99 zł)
 • licznik bezprzewodowy (29,99 zł)
 • minipompka nożna (17,99 zł)

Polecamy!