Strona główna PERFUMY DAMSKIE PERFUMY CHANEL COCO NOIR

CHANEL COCO NOIR

0

CHANEL COCO NOIR

Coco Noir to zapach utożsamiający kochaną przez Gabrielle czerń. Projektantka włączała ją nie tylko do swoich kreacji, lecz również do swojego życia.

Przede mną nikt nie miał odwagi nosić czerni.

Gabrielle Chanel

 

Inspiracje

Jacques’a Polge – twórca tego zapachu – wierzy, że każdy utwór olfaktoryczny może istnieć tylko dzięki zapachom, które były przed nim. 

Na początku jest pomysł, który rodzi się instynktownie, którego nie sposób wytłumaczyć. Jednocześnie czuje się, że ma on swoje źródło. W przypadku Coco Noir myślałem o Coco oraz o Coco Mademoiselle, on również jest częścią historii. Chciałem kontynuować odkrywanie gamy estetycznej zapachów Chanel, innej od kwiatowych, którą ilustrują Bois-des-Iles oraz Cuir de Russie. Zacząłem od Coco. Lubię w przypadku tych zapachów mówić o stylu Koromandelskim Chanel, który obecny jest w wystroju apartamentu Mademoiselle. Zainspirowała mnie nocna wizja Orientu, który zaczyna się i kończy w Wenecji, i w tym kierunku chciałem zmierzać.” – mówi o inspiracjach.

W 1984 roku powstał Coco, bogata mieszanka drewna, opoponaksu, kwiatów, nut korzennych i owoców. Potem, w 2001 roku, narodził się Coco Mademoiselle, zapach pełen owocowych i kwiatowych aromatów.

Zapach Coco Noir inspirowany jest nocnym obliczem Baroku. To kolejna podróż śladami Gabrielle, która kochała olśniewającą czerń i Wenecję, włączając je nie tylko do swych kreacji, lecz również do swojego życia. W Wenecji opłakiwała śmierć Boya Capela, jedynego mężczyzny, którego kochała. Od Wenecji zapożyczyła też symbol miasta. Urodzona 19 sierpnia, Mademoiselle wierzyła w znaczenie znaków i liczb. Lew, symbol mocy i wolności, stał się jej talizmanem. Z podróży na Wschód wyniosła natomiast zamiłowanie do sztuki bizantyjskiej, zmysł wielkości oraz pewność, że można wyrzec się wszystkiego poza samym sobą. 

Biżuteria jest ornamentem. Niektóre elementy mojej biżuterii są tak piękne, że wprawiają mnie w zdumienie; są okazałe, na wskroś bizantyjskie. Dlaczego wszystko, co robię, staje się bizantyjskie?” – mówiła.

 

Coco Noir (Chanel, 447 zł/50 ml; 641 zł/100 ml)

 

Coco Noir

Coco Noir to kompozycja prosta, ale luksusowa. Koncentruje się na nutach drzewnych i piżmowych, ale wiele w niej świeżości różowego pieprzu i grejpfruta. Wyczujesz też tutaj nuty bergamotki z Kalabrii, narcyza, liścia Geranium Rosat z Grasse, bobu tonka z Brazylii i Wenezueli, paczuli z Indonezji, drzewa sandałowego z Nowej Kaledonii, wianilii burbońskiej, piżma oraz esencję i absolut z róży oraz abslolut z jaśminu.

Jeśli spodziewasz się ciężkiego, mrocznego zapachu – mile się zaskoczysz. Mimo głębi nut drzewnych i piżmowych ten zapach ma w sobie dużo lekkości i świeżości! Będzie idealny zarówno na noc, jak i na dzień. Bardzo podoba się nam też flakon – oczywiście głęboko czarny, po prostu piękny! 

Polecamy!

 

Poprzedni artykułTOREBKI ZOUZA BY BEATA SADOWSKA & CO
Następny artykułRADOX POD PRYSZNIC
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.