Strona główna PIELĘGNACJA CO TO JEST TECHNOLOGIA HYBRYDOWA?

CO TO JEST TECHNOLOGIA HYBRYDOWA?

0
Eveline Aqua hybrid

Stosowana w kosmetykach, zdobywa coraz większą popularność. Na czym dokładnie polega technologia hybrydowa? Jakie korzyści daje zastosowana w kosmetykach?

dr Bożena BierzniewskaWyjaśnia ekspert, lek. med. Bożena Bierzniewska, specjalista dermatolog, ekspert Eveline Cosmetics.

Słowo „hybryda” niesie w sobie pewną tajemnicę, zapowiedź czegoś niesamowitego o niespotykanych dotychczas możliwościach. Kojarzy się z połączeniem prowadzącym do powstania czegoś zupełnie nowego, czego jeszcze dotąd nie było. Hybrydyzacja roślin daje nowe gatunku, krzyżowanie zwierząt między podgatunkami prowadzi do powstania mieszańców międzygatunkowych. Termin hybrydyzacji szeroko dotyczy też rolnictwa oraz niektórych gałęzi przemysłowych, takich jak na przykład: motoryzacja, elektronika, budownictwo, a nawet systemy satelitarne.

Od niedawna termin ten pojawił się również w kosmetologii i wiąże się z wkroczeniem na rynek zupełnie nowych kosmetyków. Techniki hybrydyzacji w kosmetyce w uproszczeniu oznaczają połączenie polegające na takim doborze składników i metod technologicznych, aby krem mógł idealnie trafiać w potrzeby skóry.

Hybryda kosmetyczna oznacza połączenie najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie składników razem z komponentami pochodzącymi z natury. Dodatkowo hybryda kosmetyczna „cross function” oznacza takie połączenie, w którym uzyskuje się produkt kojarzący w sobie efekty kilku różnych form, działający na przykład tak jak: krem pielęgnacyjny, korektor i serum. Hybryda kosmetyczna „cross category” to krem, który jest w stanie spełniać tak samo dobrze dwie funkcje, na przykład: zapewniać efektywne nawilżenie i skuteczne działanie anti-aging.

Nowoczesny anti-aging

Aquahybrid EvelineTechniki hybrydowe to z całą pewnością przyszłość najbliższych lat. Dotychczasowa kosmetologia była skupiona przede wszystkim na znajdowaniu coraz to nowszych i skuteczniejszych substratów oraz odmiennych form produktów. Okazuje się jednak, że łączenie składników nie może być przypadkową układanką, ale musi być bardzo przemyślaną i precyzyjnie dobraną recepturą. Krem będzie skuteczny tylko wtedy, gdy jego składniki będą idealnie do siebie pasowały, działały w synergii, wzmacniały wzajemnie swoje właściwości i uzupełniały się. Dzięki wykorzystaniu technik hybrydowych kosmetologia przybliża się do stworzenia idealnego kremu, takiego, który będzie dawał nieznane dotąd możliwości oddziaływania na skórę. Będzie w stanie doprowadzić do poprawy jej wyglądu i skutecznego jak nigdy dotąd zahamowania procesów związanych ze starzeniem.

Walka ze zmianami związanymi z upływem czasu, przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek, nawilżanie i odmładzanie to niewątpliwie najważniejsze wyzwania współczesnej kosmetologii. Jeszcze nigdy rozwój kosmetyki nastawionej na ten cel nie był tak dynamiczny. W celu zapewnienia skutecznej rewitalizacji skóry stosuje się nowoczesne techniki produkcyjne, które poprzez specjalne łączenie różnych składników pozwalają osiągnąć zamierzony cel, którym jest skuteczność oddziaływania na skórę. Kremy wyprodukowane z wykorzystaniem technik hybrydowych działają na głębsze warstwy naskórka i uruchamiają mechanizmy zarówno ochronne, jak i naprawcze. Dzięki temu udaje się uzyskać widoczne odmłodzenie wyglądu i poprawę jakości skóry. Cera staje się wygładzona, jej koloryt ulega poprawie, znikają zmarszczki, przebarwienia oraz wysuszenie.

W skład linii Aqua Hybrid wchodzą trzy kremy: 35+, 45+ i 55+. Każdy z nich łączy funkcje aż 3 kosmetyków. Jakich?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LINII AQUA HYBRID >>>

Więcej nowości na: www.eveline.eu

logo-facebook-1Polub Eveline na www.facebook.com/evelinecosmeticspoland

logo Eveline