DEPILACJA WOSKIEM W TRAKCIE MENSTRUACJI

DEPILACJA WOSKIEM W TRAKCIE MENSTRUACJI

1416
0
PODZIEL SIĘ

Izabela Makosz z Time for Wax odpowiada na pytanie, czy depilacja woskiem w trakcie menstruacji jest możliwa? Sprawdź!

Okres to dla wielu kobiet ciężkie dni. W tym czasie wiele z nas rezygnuje z czynności, takich jak uprawianie sportu czy zabiegi kosmetyczne. Jest wiele zabiegów, z których należy zrezygnować podczas miesiączki. Czy z depilacji woskiem również?

Depilacja woskiem w trakcie miesiączki jest jak najbardziej możliwa. W tym czasie można także poddawać się zabiegowi depilacji bikini. Należy pamiętać jedynie, by zabezpieczyć się przy pomocy tamponu, a także zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i po nim. Nie ma żadnych przeciwwskazań do woskowania.

Izabela Makosz

Warto jednak pamiętać, że w trakcie menstruacji i tuż przed nią wrażliwość na ból zwiększa się. Panie o niskim progu bólu powinny uwzględnić swój cykl menstruacyjny przy planowaniu wizyty w salonie.

W takich przypadkach najlepiej zdecydować się na depilację w okolicach połowy cyklu menstruacyjnego. Wówczas odczuwany dyskomfort będzie wyraźnie mniejszy. Skóra jest wtedy w najlepszej kondycji, a wrażliwość na ból jest zdecydowanie najmniejsza.

Izabela Makosz (Time for Wax)

 

Naszym zdaniem Woskowanie w czasie menstruacji to rzeczywiście nic strasznego. Najbardziej odczuwa się chyba dyskomfort psychiczny, ale jedynie za pierwszym razem. Poza tym wszystko przebiega normalnie. 🙂

A jakie są Wasze doświadczenia? 🙂